Nejste si jisti věkem? Podívejte se dotyčné/mu na ruce. Ty bývají spolehlivým ukazatelem. Ruce toho prozradí o jejich majiteli mnohem více, než bychom někdy chtěli a to zejména v případě, že jim nevěnujeme dostatečnou pozornost a péči. V nadcházejícím studeném a později dokonce mrazivém období byste na ně neměli zapomínat. Pomůžou rukavice a krémování.

krém

Už si musíme pomalu zvykat, že sluneční paprsky slábnou, dny se krátí a jak se říká, “zima pomalu zalézá pod nehty”. Na hlavu sice nasadíme kulicha a zabalíme se do teplého kabátu, ale co ubohé ruce?

Zásada číslo 1: bez rukavic ani ránu

Chlad a mráz naší pokožce škodí a vysušuje ji. Nošení rukavic by se tedy od doby, kdy rána začnou doprovázet první mrazíky, mělo stát rutinou. Navíc jsou rukavice zajímavým módním doplňkem, který lze snadno sladit se zbytkem šatníku. Přechody z domova do sychravého rána, zvenku do tramvaje nebo prokřehlé ruce z večerní procházky - teplotní rozdíly bývají na podzim a v zimě mnohem výraznější než ve zbytku roku.

Pokud přecházíme z teplejšího prostředí do studeného, cévy, které pokožku vyživují, se stáhnou a výživné látky k pokožce nedorazí. V opačném případě se cévy rozšíří a překrvená pokožka je pak nadměrně citlivá. Pokožka se kvůli častým změnám teplot stává sušší, křehčí a mohou se na ni tvořit šupinky.

Mějte proto vždy po ruce krém, používat jej můžete prakticky kdykoliv si vzpomenete. Co by měl správný krém obsahovat? Glycerin, který napomáhá pokožku hydratovat a udržet vláčnou, protože zabraňuje ztrátám vody z pokožky, dále vitamín A regenerující pokožku, koenzym Q10, který stimuluje buněčnou činnost a vitamín E s výraznými antioxidačními účinky.

A co ještě?

Pokud máte i přes pravidelnou péči pocit, že vašim rukám něco schází, dopřejte jim výživnou lázeň nebo zábal. Pokud jsou vaše ruce vysušené, můžete jim na noc dopřát silnější vrstvu mastnějšího a výživného krému, pro intenzivnější účinek nasaďte na ruce bavlněné rukavice. Tím ruce nejen zvláčníte a hydratujete, ale také prokrvíte a dostatečně zahřejete. Ráno na vás z rukavic vykouknou krásně hebké a odpočaté ruce. Vaše ruce jistě ocení také olejovou lázeň, ideální pro to je nahřátý olivový olej, do kterého budete na několik minut ruce namáčet.

Nezapomínejte na nehty!

Nejen vaše ruce, ale i nehty potřebují vaši péči a dostatečnou hydrataci. S technologií hydrolaku přichází tajná zbraň manikérek - speciální lak na nehty Sililevo. Ten zvyšuje pevnost a pružnost nehtů. V Sililevu obsažené látky vytvářejí na nehtu neviditelnou vrstvičku, která chrání nehtovou ploténku a udržují nehet hydratovaný. Můžete jej použít také jako lak podkladový předtím, než začnete s barevným zdobením vašich nehtů.

Reklama