Zdraví

Nenechte si zkazit úsměv zánětem dásní. Pomohou vám produkty z řady meridol

Krása úsměvu nezávisí pouze na bělosti zubů, ale také na zdravé dásni. Oteklá, zarudlá a krvácející dáseň kazí hezký estetický dojem a může přejít až do stádia parodontitidy, během níž nám zuby vypadají. Základem krásného a zdravého chrupu je proto pečlivá ústní hygiena. Pomoci v boji se zubním plakem a zánětem dásní mohou také kvalitní produkty z řady meridol.

úsměvČištění zubů kartáčkem se doporučuje dvakrát denně. Důležité je čistit správnou technikou a používat vhodné pomůcky. S výběrem pomůcek a nácvikem správné techniky čištění zubů vám pomůže dentální hygienistka. Doplňkem při čištění zubů je také vhodná zubní pasta. Ta napomáhá při odstraňování zubního povlaku. Jeho zvýšená tvorba může záviset i na složení slin, které je dáno geneticky. Pokud není povlak pravidelně a důkladně odstraňován, vzniká zánět dásní.

„Zubní plak je  lepkavá  hmota složená ze zbytků jídla, sliny a bakterií. Jeho tvorba je přirozená, musíme ho však pečlivě a pravidelně odstraňovat ze zubů a dásní. Pokud zubní povlak není z dásní pravidelně odstraňován, bakterie v něm obsažené uvolňují toxické látky, které napadají dáseň, a vzniká tak zánět dásní,“ uvádí dentální hygienistka Jana Smažíková. „Pokud zubní povlak pravidelně neodstraňujeme, ztvrdne v zubní kámen. Ten už nelze doma zubním kartáčkem odstranit,“ doplňuje dentální hygienistka.

Léčbu zánětu dásní, jež spočívá především v pečlivé ústní hygieně, bychom neměli odkládat.  Onemocnění totiž může postoupit do závažnějšího chronického stádia parodontitidy, které již zvrátit nelze. Během parodontitidy postihuje zánět závěsný aparátu zubu. Pak může dojít až k jeho ztrátě.  

Pečlivá ústní hygiena spočívá v důkladném a pravidelném čištění zubů a dásní. Snažte se zároveň nejlépe dvakrát ročně navštívit dentálního hygienistu. Vysvětlí vám, jakou technikou si máte čistit zuby a jaké pomůcky byste k tomu měli užívat. Poté vám zuby profesionálně vyčistí.meridol

Při čištění zubů je doplňkem vhodná zubní pasta a ústní voda. Zubní pasta a ústní voda meridol® Gum Protection obsahují kombinaci aktivních složek aminfluoridu a fluoridu, které působí dlouhodobě a neutralizují zbytky bakteriálního plaku. Přispívají k přirozené regeneraci podrážděných dásní. Zároveň chrání před vznikem nového zubního kazu. Tuto profesionální řadu doplňuje také kartáček meridol® Gum Protection.

   
09.11.2016 - Zuby - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [8] AmeA [*]

  Cucat hřebíček !!!!

  superkarma: 0 09.11.2016, 22:22:52
 2. [7] manma [*]

  Důležité je používat kvalitní kartáček na zuby a také kvalitní pastu a také ústní vodu. pro dokonalé vyčištění zubů je také důležuté používat mezizubní kartáčky a pravidelně navštěvovat dentální hygienistku.Tuto pastu neznám a ráda bych vyzkoušela.

  superkarma: 0 09.11.2016, 18:23:41
 3. [6] Nikar [*]

  Má tedy jinou pastu než meridol (ale je to gel) nepoužívám, k tomu kartáček a nitě od curaproxu a spokojenost. :-)

  superkarma: 0 09.11.2016, 14:15:45
 4. avatar
  [5] wich [*]

  Nikde nevidím mezizubní kartáčky a nitě, takže o správné hygieně se nedá mluvit Sml80 Na pastě také záleží, špatná pasta nadělá víc škody než užitku.

  superkarma: 0 09.11.2016, 12:31:24
 5. avatar
  [4] RenataMor [*]

  Sml67

  superkarma: 0 09.11.2016, 09:08:33
 6. avatar
  [3] medulka [*]

  Od své dentistky vím, že nezáleží na značce zubní pasty, ústní vody atd., klidně stačí nějaká obyčejná a levná pasta, ale nejdůležitější je, aby si člověk čistil zuby správně, správným způsobem a spíš je důležité mít dobrý a vhodný kartáček.

  superkarma: 1 09.11.2016, 09:04:59
 7. [2] bobani [*]

  základ je sice stejný , ale jinak je to reklama a každý si chválí to své

  superkarma: 0 09.11.2016, 08:48:44
 8. [1] Andreadornova [*]

  Sml67

  superkarma: 0 09.11.2016, 08:36:52

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme