Krav Maga Global a občanské sdružení Rosa uspořádají v rámci Mezinárodního dne boje proti násilí na ženách 25.11. 2012 kurz velmi účinné sebeobrany Krav Maga vedený  ředitelem a lektorem centra Krav Maga Global CZ Jakubem Otipkou. Na akci vystoupí speciálníhost Renata Kronowetterová, lektorka a spisovatelka.

Mezinárodní den boje proti násilí na ženách

Tradice Mezinárodního dne boje proto násilí na ženách sahá až do roku 1991, kdy se poprvé ženské organizace a občanské skupiny po celém světě zapojily v období od 25. listopadu do 10. prosince (tzv. 16 akčních dní proti násilí na ženách) do společné kampaně, aby společnými silami pomohly obětem násilí a upozornily tak na tento stále rostoucí problém, který se dotýká všech věkových kategorií a sociálních skupin.  Cílem akcí těchto sdružení byla nejen prevence, ale i snaha prosadit vznik nových či dodržování stávajících právních norem. „Domácí násilí je stále rostoucí problém, ale jeho řešení i přes řadu přijatých zákonů často pokulhává.  Společnost před domácím násilím zavírá oči. Proto jsou takové akce, jako Mezinárodní den boje proti násilí na ženách velmi potřebné,“ říká Marie Vavroňová, ředitelka centra Rosa a dodává: „V České republice zažívá některou formu domácího násilí třetina žen, přesná čísla nikdo neeviduje. Například naše centrum řešilo za poslední dva roky 531 případů domácího násilí. A to je jen zlomek žen, které se odhodlaly vyhledat pomoc. Bohužel několik desítek žen je ročně v ČR zavražděno svými partnery v důsledku domácího násilí. Řada žen však bohužel stále umírá zbytečně, jejich vraždě bylo možné zabránit.“

Domácí násilí v číslech:

Odhaduje se, že v zemích původní členské „patnáctky“ Evropské unie zemře každý rok na následky násilí, kterého se na nich dopustili jejich partneři, 700 - 900 žen.  Celosvětově se udává, že každá třetí žena má zkušenost s domácím násilím.

nenechte

Kurz Krav Maga

V rámci Mezinárodního dne boje proti násilí na ženách, který celosvětově pod záštitou OSN připadá na 25.11., se mohou všechny zájemkyně o kurz sebeobrany přijít seznámit se základními technikami Krav Maga do centra SC Sparta v Letňanech, kde lektoři připravili bohatý program. Specifické techniky a taktika pro ženy, základy prevence a deeskalace, teorie bezpečného chování, osobní růst či mentální technika, to vše a mnohem více si mohou odnést ženy každého věku ze speciálního a volně přístupného kurzu Krav Maga. „Krav Maga je velmi účinným nástrojem sebeobrany pro ženy i muže. Každá žena se zvládne naučit velmi jednoduše základní techniky, které jí pak mohou pomoc třeba právě v prostředí, kde dochází k domácímu násilí. Někdy to může i zachránit život,“ říká Jakub Otipka.      

  • Vstup pro všechny zájemkyně je v Den boje proto násilí na ženách zdarma.
  • Kurz proběhne od 14.00 do 18.00 hodin v SC Sparta Letňany.
  • Pro účast je nutné se předem zaregistrovat na:  www.krav-maga.cz.

Poslání organizace: ROSA - centrum pro týrané a osamělé ženy

Občanské sdružení ROSA - centrum pro týrané a osamělé ženy je nestátní nezisková organizace, která se ve své činnosti zaměřuje na přímou komplexní pomoc ženám – obětem domácího násilí a jejich dětem a na prevenci tohoto jevu. Občanské sdružení ROSA usiluje o zlepšení systému pomoci ženám-obětem domácího násilí a jejich dětem. Jeho součástí je i odborné specializované poradenství a  komplexní pomoc pro ženu - oběť domácího násilí,  mezi níž patří krizová intervence, sociálně-terapeutické poradenství, vytvoření bezpečnostního plánu, poskytování utajeného azylového bydlení pro ženy-oběti domácího násilí (formou azylového domu a bytu) a telefonická krizová pomoc pro všechny oběti domácího násilí.

Reklama