Pražská informační služba (PIS) spouští ojedinělý projekt na podporu domácího cestovního ruchu v mimoturistické sezoně. Nenechte Prahu jen Pražákům je název kampaně, která nabízí speciální zážitkový balíček. Ten se skládá z pobytu ve tří, čtyř nebo pětihvězdičkovém hotelu s návštěvou unikátní výstavy „CM 863. Svatí Cyril a Metoděj. Dějiny, tradice, úcta.“ a s prohlídkou Staroměstské radnice.   

Celou kampaň připravila PIS ve spolupráci s Asociací hotelů a restaurací České republiky a s Národní galerií, která se k cyrilometodějskému výročí připojuje podzimní výstavou v Anežském klášteře. „Smyslem projektu s poněkud provokativním názvem Nenechte Prahu jen Pražákům je pozvat mimopražské, aby si užili hlavní město v nadstandardním ubytovacím prostředí za výhodnou cenu, a přitom zhlédli jedinečnou expozici v Anežském klášteře, odkud návštěvníky dělí deset minut příjemné procházky Starým Městem ke Staroměstské radnici, jedné z nejnavštěvovanějších památek,“ uvedla Nora Dolanská, ředitelka Pražské informační služby.

praha

„Výstava, která bude návštěvníkům přístupná  od 1. listopadu 2013 do 2. února 2014, v Praze po dlouhé době představí část nejstaršího a nejdůležitějšího kulturního dědictví naší země, cyrilometodějskou tradici, která v průběhu uplynulého více než  tisíciletí významným způsobem spojovala Čechy a Moravu. V klášteře sv. Anežky České budou v té době  k vidění artefakty, které se k této tradici vztahují a které reprezentují prakticky celé období dějin Čech a Moravy,“ dodal náměstek generálního ředitele NG v Praze Nikolaj Savický. „S ohledem na mimosezónní období konání akce, byly naše členské hotely schopny nabídnout velmi speciální ceny pro naše tuzemské návštěvníky hlavního města. V nabídce je při tom řada opravdu velmi kvalitních hotelů, které hostům zprostředkují zcela jistě jedinečný zážitek. Těšíme se, že si domácí turisté pobyty v Praze opravdu užijí,“ doplnil Ing. Otakar John, člen výkonné rady Asociace hotelů a restaurací ČR. 

Zvýhodněný dvoudenní pobyt pro dvě osoby se snídaní, dvěma vstupy na výstavu a do Staroměstské radnice zakoupíte podle zvoleného ubytovacího zařízení, kdy počet hvězdiček označuje garantovaný standard ubytování. Tříhvězdičkový hotel získáte za 1 100 Kč, čtyřhvězdičkový za 1 700 Kč a pětihvězdičkový za 2 400 Kč. Již od 1. října bude možné pobytový balíček objednávat prostřednictvím tematických webových stránek www.zimavpraze.cz, kde si pohodlně zvolíte preferovaný hotel a získáte další informace. „Voucher může sloužit i jako neobvyklý dárek pod vánoční stromeček, nebo smysluplný důvod pro návštěvu našeho hlavního města,“ uzavírá informace o novém projektu Nora Dolanská. Nabídka ubytování platí pro období trvání výstavy.

 

Reklama