Mám jeden zlozvyk už od dětství. Je z nervozity. Začalo to ve škole při zkoušení. Škrábu si záděry až do krve. Mé oblíbené jsou na palcích na rukou, ale nepohrdnu ani jinými prsty. Udělá se mi malá záděrka, když neudělá, tak dlouho ryju nehtíkem, až ji stvořím a škrábu a škrábu, že ji mám přes půl prstu.

Jednou mě při úklidu praštila do hřbetu ruky dřevěná rohož, bolelo to jako čert, ale naštěstí jsem kosti přeražené neměla, jen malou ranku, která se celkem dobře hojila, dokud ji neobjevily moje všetečné prstíky. Je to už asi dva roky. Ano, ještě ji na ruce mám.

Vím, že je to ošklivé, až hnusné, ale nemůžu si pomoct. Je to silnější než já. Lepím, mažu, ale jak je chvíli nechráněná, už ji zase drbu. Co já si na těch prackách dokážu vytvořit! Kdyby tělo nemělo takovou schopnost se regenerovat, nemám už čím bušit do klávesnice.

No… už zase! Jdu si to zalepit!

Až někde potkáte ženskou se zalepenýma rukama mnoha náplastmi různých velikostí, budu to zaručeně já.

Dimsy

Text nebyl redakcí upraven.

Zkuste nosit rukavice :-) A nebo se přihlašte do hodin klavíru. Mně to pomohlo - více ZDE.

Každý z nás má svůj zlozvyk. Dnes se můžete svěřit ostatním, protože právě o zlozvycích si budeme celý den povídat. Napište nám o tom svém. O tom, jak vás (ne)trápí, zda vás nějak omezuje, nebo na vás naopak není vůbec znát. Napište nám o svém odvykání kouření, zda se vám to povedlo, či nikoli. Vzpomínáte si na nějaký hodně neobvyklý zlozvyk? Měla jste nějaký, který jste se odnaučila? Napište nám, jak jste toho dosáhla. Jaký zlozvyk má váš partner či vaše děti? Připadá vám to roztomilé, nebo vás to vytáčí? A jak se staví vaši blízcí k tomu vašemu?

Na vaše příspěvky k tématu zlozvyky bude ve virtuální poštovní schránce číhat redaktorka Eva. Pište na již notoricky známou adresu

redakce@zena-in.cz

Došlá psaníčka budeme v průběhu dne zveřejňovat a ty nejzajímavější samozřejmě nemine zajímavá odměna.

Reklama