V příspěvku čtenářky Marcely-1 se dozvíte, že každá současná žena je tak trochu feministka. Ona sama ale nevnímá feminismus jako nenávist k mužům, spíš jako možnosti pro ženy, které chtějí žít po svém...

Tématem dne je feminismus. Jak ho vnímají ženy? Následující text zaslala čtenářka Marcela-1...


Hezký den všem-posílám malý příspěvek. Myslím, že dnes je každá žena tak trochu feministka. Každý si ten pojem určitě vysvětluije po svém. Jiný názor mají ženy a jiný muži.
Za sebe chci napsat, že na feminismu nevidím nic špatného. Určitě bych ho nesměřovala jako nenávist k mužům, vždyť která by se toho svého vzdala? Já určitě ne.
Feminismus je široká oblast a není jen záležitostí žen, ale celé společnosti.
Ženy, které se cítí dobře v kuchyni a jsou šťastné, když mohou pečovat o dětičky a manžela, ať pečují, protože v tom vidí svoje štěstí. Ale ty, které láká jiný život, kariéra apod. a nic jim neříká starost o rodinu, chtějí být nezávislé a v mnohém lepší než muži, ať si jdou za svým-mnohdy i lepší než muži jsou. A naopak-někteří muži si s výchovou dětí a vedením domácnosti poradí líp, než jakákoliv žena.
Dřív byly ženy opravdu vnímány pouze jako matky a hospodyňky. Ale je jiná doba a s tou se i postavení žen ve společnosti hodně mění a myslím, že je to to dobře. Dnes je normální, když je muž na mateřské a jeho žena dělá kariéru a zajišťuje rodinu-a proč ne, když jim to tak vyhovuje?
Každý na to má svůj názor a já svůj nikomu nevnucuji, napsala jsem pouze, jak se na feminismus dívám já.

Hezký den,
Marcela-1

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 7. prosince 2011: Já a feministky

  • Jaký je váš názor na feministky?

I když se zdá tahle otázka položená mužem v ženském magazínu trochu odvážná, nemyslím si, že je od věci. Extrémní názory vyvolávají v lidech reakce. Stejně, jako máme každý, napříč věkem, pohlavím i rasou svůj názor třeba na židovství, tak máme názor i na feminismus. A mě zajímá ten váš, milé čtenářky! Posílejte mi ho na e-mail uvedený níže jako příspěvek k tématu a nezapomeňte, že pokud chcete mít šanci na získání krásného dárku, který se hodí pro každého chlapa a feministku, totiž hry POKER deluxe od Albi, musí váš text být dlouhý alespoň jako tento odstavec.

Chcete-li mít šanci na zveřejnění, posílějte své príspěvky nejpozději 7. 12. 2011 ve 14.30 hodin.

poker

Hrajte ŠŤASTNOU VÁNOČNÍ SOUTĚŽ o ceny v hodnotě 30.000 KORUN! Více zde...

Reklama