Čtenářka Janaa1 má s bývalým manželem 4 děti a když se rozvedli nenáviděla ho. Čas však tyto pocity obrousil a dnes je s novým přítelem spokojená. Děkuji Vám Janoo1 za Váš příspěvek i moudrou pravdu na závěr.

Hezký den všem.
Dnešní téma je trochu bolavé a pro spoustu z nás je i nepříjemné.Ale jsme dospělé a měly bychom se se svými pocity umět vypořádat.Znám několik párů, co se při rozchodu tvářily, že jsou v pohodě a na všem se dohodly. Jak jsem jim záviděla.

Postupem času jsem zjistila, že u těchto párů nešlo nikdy o vztah,ve kterém by někdo někomu ublížil, pouze se prostě v určité fázi začali vyvíjet každý jiným směrem.Přesto po čase vyplynulo na povrch, že i v těchto ideálních rozchodech je jeden, kterého to bolí a těžko se s tím smiřuje.

Můj rozchod s exmanželem nebyl z této kategorie. U nás to byla spíš válka roseových. Co si taky myslet o chlapovi, se kterým si pořídíte 4 děti a on pak když se mu nemáte čas dostatečně věnovat (proč asi, že? padala jsem na ústa únavou) začne hrát na automaterch. A tak přišel o práci, nadělal spoustu dluhů, a začal si vybíjet vztek na mě a na dětech. A dost!

Snášela  jsem to dlouho v domění, že to přejde.Ale když nás zkoušel bít, probudila se ve mně lvice bránící mláďata. Rozvod nebyl lehký,ale zvládla jsem to. Bohužel na mě padly veškeré dluhy na bytě, protože exmanžel pracoval jen nějakou dobu, pak prostě zmizel.Nebyly alimenty, nebylo splácení- zbylo to na mě.

Tak jsem ke 4 dětem měla 3 práce. Pak tělo řeklo dost a já měla co dělat abych zvládla práci jednu.Nebylo to lehké období a nikdo se nemůže divit, že jsem svého expartnera nenáviděla z hloubi duše.Čas ale obrousí všechny hrany.

Když se po čase ukázal u svých rodičů, byl a je z něj chudák, co se nechá živit, vypadá o 20 let starší a stále se před někým schovává.Já mám dnes fajn přítele, 4 prima děti a jsem spokojená s tím co mám.Paradoxně si díky exmanželovi víc všeho vážím.

A jsem na sebe pyšná i za to, že i když ho nemám ráda a komunikaci s ním se vyhýbám, nepřenesla jsem tu nenávist  na děti.Vědí co udělal, vědí jak to bylo, myslím že mu odpustily i když nezapomněly. A za to jsem ráda. Ať je jak chce nepříjemný mě, pro ně je to pořád táta..

A radím všem ublíženým ženám in, udělejte to taky. Nezapomínejte, ale odpusťte. Bude vám líp na duši.

Janaa1
Text nebyl redakčně upraven


Jaké máte vztahy s bývalými manžely, milenci a příteli?

  • Zcela jste je zavrhla?
  • Nebo s nimi udržujete vřelé kontakty?
  • Musíte se s nimi stýkat kvůli dětem?
  • Stali jste se přáteli?
  • Co na to váš současný muž?
  • A co on? Udržuje kontakty s bývalými?
  • A vadí vám to?

Pište své příběhy, úvahy, stížnosti i pochvaly na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás dnes kolem 16. hodiny za příspěvek odměním třemi knihami: Hrana rozkoše od Evy Berlinové, Zákon přitažlivosti v praxi od Roberta Doyla, knihou Divoši od Dona Winslowa a třemi Margotkami na nervy s bývalými partnery.

Velmi se těším na vaše příspěvky a všem, které nebudou chtít, abych zveřejnil jejich nick či jméno, anonymitu samozřejmě zaručuji.

Reklama