Většina z nás si v dnešní době v technických vymoženostech přímo libuje. Do redakce ale dorazil také pohled z druhé strany. O svém trápení se stroji se nám svěřila čtenářka lalica. A připojila také pěkný obrázek.

lalica

Technika je můj odvěký nepřítel. Můj choť tvrdí, že kdyby bylo po mojemu, máme místo televize a jiných elektrospotřebičů bedýnky od tvarůžek. Nenávidím nákupy nových věcí do domácnosti a všechny bez rozdíluobrečím. Naposledy to byla naše plazma.

K počítači jsem se z počátku nechtěla ani přiblížit, ale nakonec jsem se s ním v práci celkem spřátelila. Na novou pračku jsem se chodila 2 týdny jen dívat a obsluhoval jí manžel, stejně to bylo s myčkou. Manžel si s technikourozumí, umí dokonce většinu spotřebičů i opravit, já si zatím raději čtu knížku nebo noviny.

Jsem taková ta pravěká žena, které stačí teplo rodinného krbu, aby byla šťastná, světlo svíčky  a všechny ty důmyslné věcičky mně deprimují.

Jak já všem spílala, když jsem dostala pod stromeček svůj první mobil. Celá rodina si už sms-kovala, jen já byla mimoň. A byla jsem spokojená. Dnes už nejsem, pořád mně hlídá ten mrňavý placatý nesmysl. Kde jsi, zařiď, už jdeš,  kup, vyzvedni, přiď včas. Občas jej schválně zapomenu doma. Páni, to se pak děcka i muž na mně sesypou jako sršáni. „No, mamíííí, jak jsi mohla vůbec bez mobilu vyjít ven.“ I za to poštěkání mi to vždy stojí. Alespoň dočasně jsem volná a svobodná jako pták.

Ráda přidala malý příběh ze života. Jelikož jak jsem předeslala jsem technický analfabet, tak se vůběc „nemontuji" do nastavení pračky.

Tenkrát se manžel rozhodl, že si vypere sako z veluru. Našel si program a dal sako prát i přesto, že jsem jej varovala, že se mu zdrcne a ať si jej nechá raději vyčistit. Večer jsme šli do divadla. Už na představení jsem pořádpřemýšlela nad tím, jaký je ten můj choť „trouba" a že  minuloroční vánoční dárek praním zcela zničí. V hlavě se mi honila všechna jména, kterými jej počastuji až to sražené sako z pračky vytáhne a já ze samotného přestavení nic neměla.

Po příchodu domů jsem tak spěchala, že jsem si pomalu vykloubila nohy při zouvání lodiček a rychle vlezla do koupelny, abych svému muži dala co proto, že mně neposlechl. Ve večerních šatech jsem si „čapla" k přačce a otevřela "okýnko". Gejzír vody mně srazil na zadek, poničil krásný účas s perličkami i nové šaty. Navíc jsem se málem zalkla, protože jsem pračku otevírala s ústy dokořán, připravenými na výtky muži.

Když dotyčný přišel do koupelny začal se smát jako šílený.Zmáčená, mokrá jako slepice s rozmazaným make-upem jsem se začala smát také. Já tak rychle vtrhla do koupelny, že mi nestačil říct, že tu chytrou mašinku nastavil tak, aby sako zůstalo ve vodě a nebylo vyždímáno. A jako na potvoru bylo sako zcela v pořádku a já se pračce nějakou dobu raději vyhýbala a vždy se muže ptala, jestli je to nastaveno na ždímání...

lalica

Text nebyl redakcí upraven

Alespoň jste se zasmáli :-) Děkujeme za pěkný příspěvek. Přejeme hodně štěstí a málo trápení v dalším boji s technikou.

A jak jste na tom se stroji vy? Dnes si o technice a vašem vztahu k ní budeme povídat celý den.

Vzpomínáte si, jak jste se učila ovládat svůj první mobil? Potrápila vás někdy vaše pračka, mikrovlnka nebo televize? Musela jste si někdy něco opravit sama? Jste s počítačem kamarádi, nebo spíše nepřátelé? Napadá vás nějaká historka s žehličkou, fénem, pračkou, počítačem, či jinou technickou vymožeností v hlavní roli a chcete se o ni podělit? Napište nám o tom! Adresu už určitě znáte:

redakce@zena-in.cz

Vaše příběhy budeme v průběhu celého dne zveřejňovat a ty nejzajímavější se samozřejmě dočkají odměny.

A jak jsem si s novým technických přírůstkem poradila já? Čtěte v dnešním článku Nelítostný boj - Já vs. technika.

Reklama