Vztahy

Nenávidím, protože mě nenávidí…

Nenávist je jedna z vlastností, kterou opravdu nemám ráda, a vždy jsem se jí snažila nejen vyhýbat, ale i předcházet. Ale život přináší různá úskalí a situace, že se zkrátka určitým věcem neunikne, tudíž i nenávisti.

 

Před 12 lety jsem se poznala s přítelem. Byla to opravdová láska na první pohled a já si ho pomaličku „oťukávala“ . Po dvouleté známosti a přemlouvání jsem svolila, že se seznámím s jeho rodinou. Tatínek byl naprosto úžasný, ovšem o mamince jsem po první větě: „ Jaké, že to mám vzdělání“ věděla, že budou problémy. Snažila jsem se ji nevyhledávat, a když nebylo vyhnutí, alespoň ji v ničem neodporovat a ve všem jí vyhovět. Proto jsme spolu docela dobře vycházely. Poté se seznámili i rodiče mezi sebou a můj táta jako pyšný otec pronesl krásnou větu, aby mě brali takovou, jaká jsem. A právě on mi po tomto seznámení řekl, že to nebudu mít opravdu jednoduché a hlavně „ před nikým se nepovyšuj, ale před nikým se ani neponižuj“.

 

Po 9 letech vztahu jsme se s přítelem vzali. A nevím, jestli tímto začaly vznikat problémy nebo jsem začala mít otevřenější oči. Mé tchyni se neustále něco nelíbilo. Všechno jsem dělala špatně, neustále mě o něčem poučovala a já už nechtěla být tou poslušnou holkou, která jí na všechno kýve. Věty typu „Ty to nemůžeš nikdy pochopit, protože my inteligenti myslíme úplně jinak“ (podotýkám, že mám maturitu, a nemyslím si, že bych byla nějaká „trouba“ a méněcenná tím, že nevlastním titul), mě opravdu dostávaly.

           

A přidávaly se další a další věci. Nejen, že podle ní pěstuji špatně květiny, vařím vůbec? Celý den se nezastavím, pečuji o dítě, starám se o nemocnou babičku, zvládám domácnost i práci na přestavovaném domku a k tomu ještě práci referentky. Když se nabídne, že mi pohlídá dítě, jsem ráda, že stihnu mnohem víc věcí nebo si někdy alespoň odpočinu, i když je to jen jednou týdně, a to se ještě doslýchám od sousedů, jak nic nezvládám, neumím se postarat o dítě, a kdyby ona mně nepomohla – NEEXISTOVALA BYCH a ona díky mně nic nezvládá a pak se z toho hlídání musí celý týden léčit. O to smutnější je fakt, že je v důchodu a kdykoliv k ní přijdu, jenom leží u telenovel, vaří jednou týdně a další čas tráví u kosmetiček a kadeřnic.

           

Moje trpělivost přetekla a NENÁVIST dosáhla vrcholu. A tak jsem jí vše řekla od plic, i to, že jsem si myslela, že si po tolika letech už na mě mohla zvyknout, podívat se i na kladné stránky toho, co jsem za sebou zanechala, pomohla svému manželovi v budování kariéry atd. Postavil se za mě i můj manžel, který je mi velkou oporou. Samozřejmě, že nic nepochopila a vytáhla na mě protiargumenty.

           

Snažím se ji opět nevyhledávat, ale už kvůli mému dítěti, které samozřejmě za nic nemůže a nechci mu babičku odpírat, se občas shledání nevyhneme. Ona se dál přetvařuje, vážnější konverzaci se vyhýbáme a já se dál držím tátova hesla: „Před nikým se nepovyšuj, ale před nikým se ani neponižuj.“…

 

 

                                                                 

   
31.07.2005 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. [97] louže [*]

  Ta tchýně je jedubaba, ale na druhou stranu syna asi vychovala slušně (je přeci na straně své ženy), takže bych byla ráda alespoň za to a prostě lidi s kterými si nerozumím - nevyhledávám.

  superkarma: 0 01.08.2005, 09:32:45
 2. avatar
  [96] Stes [*]

  ahoj Niki, jsem líná číst všechny příspěvky. Myslím, že nejjednodušší je Tvoji tchýni ignorovat. Vše si udělat sama, nic po ní nechtít. Na návštěvu přijít jedou za měsíc/nebo déle/. Měla jsem to podobný. Mě sice měli manžovo rodiče rádi, ale proto, že když potřebovali půjčit prachy, tak jsem se za ně přimluvila. Pak jsem tam párkrát nejela a oni jako bych je nezajímala. Dopadlo to tak, že jsem u nich za poslední cca. 2 roky byla snad 10x. K svátku neposlali ani čumkartu, přestože jsem alespoň tchýni přát jezdila (nikdo jiný tam ani nepřeje, o tchánovi a švagřích si můžu nechat zdát), na svatbě nám taky nebyli, tchýně nám oboum popřála, když jsem přivezli výslušku.Vlasně naše svatba(ženil se jí první syn, ostatní jsou svobodní)jí vůbec nezajímala - nikoho od nich. Manžel měl na svatbě jen bratra s přítelkyní.Strašně ho to mrzelo! Tchýně nedala ani za korunu a jiný, kteří taky nemají peníze, tak dali alespoň maličkost. My nic nechtěli, ale ona nedala ani vnukovi k svátku, a to jsou mu 4 měsíce.... Peníze má pouze na chlast a cigára pro sebe a 2 švagry. Tak ji s manželem ignorujeme a přestali jsme tam jezdit úplně.

  superkarma: 0 01.08.2005, 07:48:06
 3. avatar
  [89] Avilka [*]

  106: U nás na gymply raz cez suplovanú hodinu pár trubiek vyhlásilo, aby sa robila anketa, kdo je oblúbený,kto športovonajzdatnejší. No bola tam aj anketa na neoblúbeného (nenávideného) spolužiaka. Viacerí sme túto kategoriu bojkotovali, ale niektorí s prasačou radosťou tam dali kočku, čo v tej dobe bola o dve kategórie duchovne a IQ vyššie ako zbytok triedy. Npr. sa vedela zabaviť bez spitia do nemoty. Ale naviac ich asi kakalo, že ju mali radi umelci zo Šupky a často ju malovali. Mala pre nich nejaké umelecké fluidum. Zato našu triedu krásavicu inteligentní moc nemuseli.

  superkarma: 0 01.08.2005, 01:16:45
 4. avatar
  [87] Avilka [*]

  Nyotaimori: Ľahostajnosť- to je ten správny výraz. Alebo ako sa u nás povie, mám ich na saláme.

  superkarma: 0 01.08.2005, 01:04:18
 5. avatar
  [84] Avilka [*]

  Od určitého času som prestala nenávidieť, páč mi to škodilo a nič to nevyriešilo.Nejak som to odfiltrovala v tej dobe podvedome, bez vedomostí dobra a zla, ako mám dnes. K veciam, ľuďom ,čo ma predtým vedeli vytočiť, dnes nemám nijaké emócie. Ani dobré ani zlé. Neviem to popísať, skrátka sa s nimi nezaťažujem.

  superkarma: 0 01.08.2005, 00:55:23
 6. avatar
  [47] kemy [*]

  Juli: nehledat!
  modroocka: já si myslim, že věřící lidi to maj v životě o něco jednodušší než my nevěřící. oni totiž i když je nejhůř maj o co se opřít. to já ne. když příde na to nejhorší, spácham sebevraždu (ne, že bych teď na to měla myšlenky, ale ve zkratovejch situacích...), ale myslim, že věřící ne, protože maj pořád pro co žít, pro víru.

  superkarma: 0 31.07.2005, 19:22:01
 7. avatar
  [44] kemy [*]

  modroocka: takže ty si věřící...? tak tim se všecno vysvětluje..

  superkarma: 0 31.07.2005, 18:58:35
 8. avatar
  [43] kemy [*]

  Baronka z Kratihájů: aha. jéé, teď sem si vzpomněla, to si psala ty, že jo, o tom, jak sis tak la, že tvuj běžel polapit zloděje..??

  superkarma: 0 31.07.2005, 18:56:46
 9. avatar
  [38] kemy [*]

  Baronka z Kratihájů: ale za zkoušku by někdy stál. jenom si ale vzít masku, aby nikdo nevěděl..

  superkarma: 0 31.07.2005, 18:18:38
 10. avatar
  [37] kemy [*]

  modroocka: něco na tom bude. tim, že by jí řekla, že jí má ráda a děkuje za to, že ... by jí uplně odzbrojila. ale přece jenom, ať je moje aura naleptaná jak chce, já bych to neuměla

  superkarma: 0 31.07.2005, 18:16:48
 11. avatar
  [34] kemy [*]

  breberka: tak to je dobře, že se to urovnalo. nechápu, proč bymělo hrát vzdělání ňákou roli, když si ty dva v životě rozumí!!!

  superkarma: 0 31.07.2005, 17:53:04
 12. avatar
  [33] breberka [*]

  Jó jo, moje tchýně taky nemohla dlouho překousnout, že její syn Ing. si našel obyčejnou prodavačku, když mě potkala v aráku samotnou, tak mě ani nepozdravila....pak jsem to řekla a asi jí pěkně promluvil do duše, matinka se zastyděla a nakonec jí nezbylo nic jiného, než si na mě zvyknout.Ale musím říct, že bydlíme v jednom rod. baráku a zatím, nebo "už" to docela klape.

  superkarma: 0 31.07.2005, 17:51:10
 13. avatar
  [32] kemy [*]

  hele a znáte tenhle, když už sme u toho vzdělání?
  (ne, že bych, niki chtěla ňák zlehčovat tvuj problém.., jen sem si vzpomněla na vtip)
  mladík příde do firmy, kde si našel svoje nový zaměstnání a ujme se ho správce.. "tak atady si vemte koště a zameťte to tu před halou!" "ale já sem inženýr..!" správce se zamračí a řekne: "aha.. tak já vám to ukážu!"

  superkarma: 0 31.07.2005, 17:23:45
 14. avatar
  [31] Dášule [*]

  Niki, nenávist je zlá. Můj kamarád /jen kamarád/ mi vysvětlil, že nenávist je negativní energie, která se člověku vrací. Tou nenávistí si ničíš zdraví. Pokus se najít kamarádku nebo někoho jiného, kdo ti pohlídá dítě. Doufám, že s ní nebydlíte. Nechoď k ní a k vám ji pouštěj jen v přítomnosti manžela. Ji prostě nezměníš. Nebraň manželovi se s ní setkávat, je to jeho matka, ale řekni, že nechceš aby chodila za tebou. Nenech se zřírat nenávistí. Ona ti za to opravdu nestojí. Je přece nepodstatné, jakou máš školu. Já bych spíš řekla, že mnoho nás, vysokoškolaček, je trošku mimo z domácnosti. Dostat ta baba takový číslo, jak jsem já, asi by ji klepla pepka.

  superkarma: 0 31.07.2005, 17:17:54
 15. avatar
  [30] kemy [*]

  Baronka z Kratihájů: jo??? a kolikrát si to už zkoušela?

  superkarma: 0 31.07.2005, 16:58:00
 16. avatar
  [28] kemy [*]

  modroocka:

  superkarma: 0 31.07.2005, 16:16:52
 17. avatar
  [26] kemy [*]

  Baronka z Kratihájů: to až později. bude čočka.. ale ta tchýně je fuj

  superkarma: 0 31.07.2005, 16:11:15
 18. avatar
  [22] kemy [*]

  risina: no fuj

  superkarma: 0 31.07.2005, 16:01:09
 19. avatar
  [20] risina [*]

  Tak tvoje tchýně ti vyčítá malé vzdělání? Ni csi z toho nedělej, ta moje mi zas vyčítala, že jsem nafoukaná vysokoškolačka a že jejího sny (v té době 29 let) "kazím".. Když jsme čekal první dítě, řekla, že chtěla vnuč, ale že když to má být moje dítě, tak by snad byla radši, aby se nenarodilo...
  Čas to srovnal, ona snad pochopila, že i když nejsem švadlena a hospodyně a zahradnice jako ona, nejsem zlá, a jsme schopné spolu komunikovat. Ale občas si na ta její zlá slov avzpomenu a dodnes mi to je líto - a to uplynulo přec 20 let. Snad nikdy nic takového své snaše ani zeťovi (budou-li nějací) neřeknu.

  superkarma: 0 31.07.2005, 14:35:47
 20. avatar
  [16] Mici [*]

  Mahara: 10. hezky vysvětleno

  superkarma: 0 31.07.2005, 12:01:04
 21. avatar
  [14] kemy [*]

  Mahara: no ale určitě to z tý bible asi bude důležitější, ne?

  superkarma: 0 31.07.2005, 11:40:29
 22. avatar
  [12] kemy [*]

  Sara*: Mahara: možná to je od ježíše, ale z mrazíka taky. řikala to máma ivanovi a on : "dobrá"

  superkarma: 0 31.07.2005, 11:23:59
 23. avatar
  [7] Léthé [*]

  já tohle nechápu ....myslím ty buzerující tchýně...nějak mi to rozum nebere .
  Dej Bůh, až jednou začnu přicházet o zdravý rozum, abych taková nebyla .

  superkarma: 0 31.07.2005, 09:13:41
 24. avatar
  [5] karieristka [*]

  superkarma: 0 31.07.2005, 07:07:27
 25. avatar
  [4] Mici [*]

  mám štěstí, že manžel taky stojí při mně, ale je fakt, že spory byly před několika lety a od té doby se na ožehavé téma s tchýní nebavím a u řečí, jestli má nebo nemá mandelinky na bramborách si oči nevyškrábeme. A 100km je 100km, takže ani ty mandelinky neřešíme přiliš často.
  Jinak Niki, dobře děláš a dál se řiď tátovým heslem Hodně

  superkarma: 0 31.07.2005, 00:40:24
 26. avatar
  [2] femme [*]

  Despair: měla bys s tím něco dělat naštěstí já jsem měla ve svém muži vždycky oporu

  superkarma: 0 31.07.2005, 00:15:08

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme