Z kolekce: Bershka

Možná jste už někdy zaslechla, že právě přes nezakrytou hlavu dochází k těm největším teplotním ztrátám. Když nemáte čepici, nebo jinou pokrývku hlavy, můžete prý ztratit až 25 % tepla. A právě kvůli tomu následně rychleji prochladneme a jsme náchylnější k různým nemocem, které se zrovna v tomto období hojně vyskytují. Alespoň teď už chápete rodiče, proč nám neustále vnucovali ony neoblíbené pletené hučky. Mysleli to s námi dobře.
                                                                                                                                                                                                                                                  Foto z kolekce: Zara

Kromě jejich praktické stránky jsou i moderní, jak už bylo zmíněno. Nenosí se už pouze na horách, kde je největší zima, ale i ve městech. Hodí se ke spoustě módním kombinacím. To, že vyniknou se streetovou módou není nic nového, ale ti, kteří diktují, co se má nosit, je doporučují obléci i k elegantním oděvům jako jsou kabáty či sáčka. Jistě je oceníte i tehdy, když zrovna nemáte svůj den a nevíte, co si počít s vlasy. V tomto případě budete zajisté čepici milovat.
Foto z kolekce: Zara

Jaké jsou aktuálně trendy?
Tím nejžádanějším zbožím jsou jednoznačně pletené kulíšky s bambulí. Ta může být z umělé nebo pravé kožešiny či ze stejného materiálu jako zbytek čepice. Zde platí, že čím větší bambule, tím lépe. A nemusí být pouze jedna, oblíbené jsou i čepky, které mají rovnou dvě. Pro ty, které mají raději něco „pohodovějšího“ a ne tolik nápadného jsou zde čepice, kterým se říká trpasličí. Je to střih, kdy zadní část padá dolů. Pokud ani ty se vám nelíbí, můžete sáhnout po zcela obyčejné čepice bez jakýchkoliv příkras.


Čtěte také:

Uložit

Reklama