Bulvár

Nemůžu si pomoct aneb život exhibicionisty

Pan J. je slušný a spořádaný člověk. Je mu necelých pětatřicet. Jednou týdně se večer rozloučí s manželkou, políbí osmiletou dcerku na dobrou noc, nasedne do rodinné Felicie a vyrazí do šedesát kilometrů vzdáleného velkého města. Prý za kamarády. Skutečnost je ovšem jiná. Pan J. je totiž exhibicionista.
Potkali jsme se náhodou a při zcela jiné příležitosti - oba manželé přišli spolu se svou dcerkou do pedagogicko psychologické poradny, kdy pracuje můj známý, protože holčička měla problémy s psaním a čtením. Postupně však pravda vyšla najevo a pan J. souhlasil, že mi, zcela anonymně, odpoví na pár otázek.

Máte manželku a dceru - uspokojuje Vás sexuální život s Vaší ženou?
V podstatě ano, docela si rozumíme, teda i po sexuální stránce. Jinak spolu vycházíme skvěle. Mám svou ženu vážně rád.

Proč ale jezdíte pravidelně do města?
Já to dělal už než jsem si ji vzal. Teď se to snažím omezit, nedovedete si ani představit, jak se bojím, co by se stalo, kdyby mě někdo chytil nebo třeba poznal. To jí nemůžu udělat. Ani dítěti. Jenže si nemůžu pomoct, čas od času to prostě potřebuju. Je to něco úplně jiného, než normální sex. A nikomu tím přece neškodím, ne?

Co tedy vlastně děláte?
No, vyberu si nějaký park, nějaké stinné místo, a když jde kolem nějaká žena, ne děti, těm bych něco takového neudělal, ale nějaká pořádná ženská, klidně i starší, ale ne zase babička, no tak se jí ukážu. Jsem teda v podstatě normálně oblečený, jenom si rozepnu poklopec a vyndám... víte co. Žádné pobíhání jenom v kabátě.

A potom?
Když se lekne nebo nějak zaječí, tak je to nejlepší. Občas mi některá vynadá, to je taky dobré, nebo říkají takové ty věci jako že nic moc, že ho mám malého - to asi aby si dodaly odvahu, ale to taky moc nevadí. Nejhorší bylo, když se do mě jedna pustila kabelkou - mlátila mě hlava nehlava a musel jsem utíkat. No a pak si trochu pomůžu rukou a je to...

Nic jiného Vás neláká? Nějak se k těm ženám přiblížit, dotknout se jich?
Jenom to ne! Tohle mi úplně stačí. Vlastně bych s tím rád přestal, už jsem to i zkoušel, jenže pak je to ještě horší, bojím se, že bych se neovládl a mohl třeba něco udělat někde blíž, kde by víc hrozilo, že mě někdo pozná.

Zkoušel jste nějakou léčbu?
Ne, zatím ne. Až teď to teda asi zkusím, jestli to pomůže. Vážně s tím chci přestat. Kdyby se na to přišlo, ztratil bych ženu i dceru - vlastně i kvůli tomu jsem se nikdy nešel léčit, bál jsem se, že mi zakážou se s nimi stýkat, ale pan doktor říkal, že k tomu není důvod a že manželce nic neprozradí, oficiálně budu chodit na relaxace, protože jsem přepracovaný, takže to zkusím...

Takže manželka o Vaší zálibě nic neví?
Naštěstí ne. Myslím, že by to neunesla. Jenom doufám, že si nemyslí, že mám nějakou bokovku. Ale i kdyby, pořád lepší, než kdyby přišla na to, jak je to doopravdy.

A nezkoušel jste to nějak legálně? Třeba nějaké ženě zaplatit...
Jenže to by pak nebylo to ono, taková představa mě vůbec nebere. Lidé si často myslí, že když se potká exhibicionista s voyeurkou, tak by jim to spolu mohlo klapat, jenže o tom to není, že byste se s nějakou ženou dohodl, že se na vás podívá...

Děkuji za rozhovor a přeji hodně úspěchů v léčbě.
Není zač.

A na závěr ještě slovo odborníka - co je to vlastně exhibicionismus? MUDr. Cyril Höschl říká, že jde o opakovaný nebo stálý sklon k veřejnému obnažování se. Během expozice dochází (ne však nutně) k sexuálnímu vzrušení a celý akt je často dovršen masturbací. Exhibicionisté přitom prakticky vždy bývají heterosexuální muži, přičemž u některých jde o výlučný způsob sexuálního vyžití, jiní vedou zároveň normální sexuální život - frekvence exhibování pak může růst například v období partnerských krizí. Potřeba obnažování se přitom bývá nutkavého charakteru a je obtížně ovladatelná. Obnažovat se ovšem mohou nejen exhibicionisti - takové chování může předcházet i znásilnění nebo surové výzvě ke koitu u sadistů nebo mentálně narušených osob. Proto ne každý, kdo se obnažuje, je "neškodný exhibicionista" a opatrnost je na místě. Obzvláště u mladších jedinců může exhibicionismus a vzrušení, způsobované především úlekem oběti, přerůst v násilné chování.

Co si myslíte o exhibicionismu Vy? Připadá Vám neškodný? Setkala jste se někdy s exhibicionistou? Jak jste jednala? Jak byste reagovala, kdybyste zjistila, že Váš partner nebo muž je exhibicionista?

   
26.07.2006 - Společnost - autor: Ivana Kuglerová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [42] MartinaC [*]

  zajimavy clanek

  superkarma: 0 05.08.2006, 11:42:03
 2. avatar
  [41] ALISKA [*]

  superkarma: 0 02.08.2006, 01:26:00
 3. avatar
  [39] Meander [*]

  Nyotaimori: Pohled na nahého muže uráží můj smysl pro estetično. Ne každý má vzhledově přijatelný penis.

  superkarma: 0 26.07.2006, 19:00:04
 4. [37] Tobbi [*]

  Úchyl J., jeho lékař i kdokoliv jiný si můžou říkat, jak je úchyl neškodný a nikomu neubliuje. Mně by na místě jeho ženy stačilo vědět, že k vzrušení potřebuje "strach-nespolupráci" svého sexuálního objektu (Nejlepší je když ječí. Někdy říkají takové ty věci jako že nic moc, že ho mám malého - to asi aby si dodaly odvahu, ale to taky moc nevadí.- tzn. musí si dodávat odvahu) Na jeho neškodnost bych nesázela ani zlámanou grešli, natož duševní pohodu své dcery.

  superkarma: 0 26.07.2006, 13:09:23

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [36] femme [*]

  Midsummer: přesně tak slušný člověk nevytahuje na ženskou svýho ptáka

  superkarma: 0 26.07.2006, 13:00:52
 2. avatar
  [35] femme [*]

  cmelda: srovnání průhledné blůzy s vyndaným ptákem je trochu divný srovnání, nemyslíš?

  superkarma: 0 26.07.2006, 12:59:21
 3. avatar
  [34] Midsummer [*]

  No, ale napsat hned na úvod: "Pan J. je slušný a spořádaný člověk."

  Já myslím, že není.

  superkarma: 0 26.07.2006, 12:56:48
 4. [33] Michaela 323 [*]

  Nechápu, proč se ten pán nejde léčit - je to přece úchylka, kterou si uvědomuje.

  superkarma: 0 26.07.2006, 12:56:33
 5. avatar
  [32] wich [*]

  Pokud zrovna žena není sexuálně naladěná, je ve stresu, nebo již dříve prožila něco špatného, může to na ní nechat zlé následky. Každá není tak otrlá, že by se mu vysmála. Sice se spousta lidí domnívá, že exhibicionismus je fyzicky pro ženu neškodný, ale tahle sex. odchylka se může kombinovat např. se sadismem a zde už může jít chlap do "akce" a jak chcete poznat, jestli ten týpek nemá tuhle poruchu v nějaké kombinaci? Takže bacha na ně
  Já osobně mám na tyhle lidi "štěstí" - mezi stromy před obchodem si honil exhibicionista, froter v tramvaji, na střední ve škole na WC pro postižené studentky mě sledoval chlap (navíc jsem měla zrovna "své dny", takže mi to bylo fakt příjemné...

  superkarma: 0 26.07.2006, 12:54:22
 6. avatar
  [31] Meander [*]

  To jsme takhle šly s kámoškou od konečné tramvaje přes lesík. A tu proti nám pán v kabátu a čepici, jinak nic. Bylo léto, vedro a my ji měly jak z praku, nebály jsme se tedy ani trošičku a kámoška nebožáka odstřelila dotazem: Pane, a proč máte tu čepici?

  superkarma: 0 26.07.2006, 12:46:59
 7. avatar
  [30] Juana [*]

  Před lety zažila ségra jednoho v Praze v krčském lese. Asi se tam vyskytoval častěji, protože na něj narazila i moje máma. To bylo ještě v době, kdy jsme chodily do lesa běhat. Máma dělala, že si ho nevšímá, sestra držka jedna prořízlá zpochybňovala jeho mužnost. Já jsem teda zažila akorát jednoho v autobuse, to už je taky hroznejch let. Měla na sobě narvaný džíny a u pasu mu koukal kousek ztopořenýho ven, ale dodnes si nejsem jistá, jestli byl exhibouš, nebo jestli se chlapec jen vzrušil a jak měl ty narvaný džíny, tak mu lezl ven jedinou únikovou cestou. Ten dotyčnej si ho totiž částečně zakrýval bundou a na nikoho se teda necpal. Jo a jednou jsme taky v metru se sestrou zažily jednoho, stál na námi a my se začaly chechtat.

  superkarma: 0 26.07.2006, 12:41:49
 8. avatar
  [28] gerda [*]

  Balda: to je rozdíl. Chlapi pohled na obnaženou ženskou berou úplně jinak a s radostí, na rozdíl od nás, normálních bab, které pohled na naparující se genitál obvykle nenadchne. Teda pokud do toho nejsme nijak zainteresovány. To je ale o něčem jiném.

  superkarma: 0 26.07.2006, 12:33:52
 9. avatar
  [25] cmelda [*]

  vzdyt je to normalni sexualni odchylka - ja nevim, co s tim nadelate. Zenska, kdyz chce exhibovat, tak si veme pruhledny obleceni a taky ji nikdo nezavira do ustavu, ac se to muze zdat nekterym lidem - i chlapum - nemravne a janevimco.
  Ja teda nevim, ale kdyz na me nekde v noci parku vyskocil exhibous, jo lekla jsem se a pridala do kroku, ale rozhodne z toho nemam trauma dozivotni. A holt parkem v noci nechodim, radeji ho obejdu, ale kromezame, me taky nikdo nema co kecat do toho, jestli ocumuju za bukem s*kajici pary ...

  superkarma: 0 26.07.2006, 11:38:58
 10. avatar
  [24] Rybulka [*]

  Nic proti tomu pánovi, v podstatě takovýhle lidi lituju, ale říct, že je to neškodné, je značně sporné. Např. dnes přišla kolegyně, že včera zažila něco podobnýho, a je z toho velice špatná. A to je třicetiletá ženská

  superkarma: 0 26.07.2006, 11:22:39
 11. avatar
  [23] pajda [*]

  Jak k němu přišla paní redaktorka, to celkem chápu, proč pán nešel na léčení, když se tak bojí, to už míň...ale článek je to pěkný.

  superkarma: 0 26.07.2006, 11:14:24
 12. avatar
  [22] femme [*]

  kvetenalesni: prase jedno mělas mu ho urazit

  superkarma: 0 26.07.2006, 11:13:25
 13. avatar
  [20] paviocko [*]

  taky mi přijde divný, jak k němu paní redaktorka přišla... Takovýho úchyla jsem potkala jednou v tramvaji, měl před sebou aktovku, aby na něj nebylo moc vidět.
  Stejně je to úchylák a neměl by běhat venku, jednou mu rupne v bedně a na nějakou ženskou se vrhne brrrr...

  superkarma: 0 26.07.2006, 11:03:43
 14. [19] Tobbi [*]

  No, ale zase až se ukáže nějaký kámoš-exhib dcerce a ona přijde s pláčem vyděšená domů, alespoň tatínek bude umět najít ta vhodná slova: "Neplač, broučku. Vždyť je to normální, já to dělám taky."

  superkarma: 0 26.07.2006, 10:39:15
 15. [18] Tobbi [*]

  Hlavně se mi líbí, jak je ten pán plný soucitu a starostí ....o sebe. Má strach, že ho chytí, že přijde o ženu a dceru. Ale že může nějaké ženské nebo dívce způsobit trauma, je mu komplet egal. Hlavně, když ječí....
  BTW: Já jsem jednou potkala úchyla, leč vidím blbě na dálku, natož v šeru, takže jsem mu normálně řekla "dobrý den", když mě míjel Když jsem se pak otočila, identifikovala sem holou zadnici, podle toho, že svítila (měl stažené kalhoty). Ale to bylo na nějakou reakci už pozdě.
  Jinak normálních exhibů je v Praze bohužel plno

  superkarma: 0 26.07.2006, 10:31:09
 16. [17] kvetenalesni [*]

  Jednou si takhle sedím v metru a jedu z práce.Pán asi 50-ti letý si stoupnul ke mě.Najednou koukám jak vytáhl péro a začal leštit bambus.Měla jsem to 10 cm od hlavy, ty jo ani jsem nestačila zařvat,letěla jsem pryč jak namydlený blesk

  superkarma: 0 26.07.2006, 10:14:59
 17. avatar
  [16] fructia [*]

  Oprava: inkriminované

  superkarma: 0 26.07.2006, 10:09:36
 18. avatar
  [15] fructia [*]

  Kdyby se měli už aspoň čím chlubit, když už to chtějí ukazovat na veřejnosti. Být jeho manželkou, dostal by cepem přes inkrinované místo, prasák jeden

  superkarma: 0 26.07.2006, 10:09:12
 19. avatar
  [14] Gabi [*]

  No úvod je nějaký nepravděpodobný, potkali se v PP poradně a "postupně však pravda vyšla najevo" ... ?! Přišli tam kvůli dcerce, rodina nic neví a paní redaktorka se jukne na taťku a řekne si "á, exhibicioniosta, tak udělám rozhovor!"

  superkarma: 0 26.07.2006, 09:57:51
 20. avatar
  [13] aha [*]

  Že je to neškodný? Tak nevím, já jsem viděla 2 exhibicionisty jako dítě a pamatuji si to dodnes. Nic moc zážitek. Fajn, pán je ohleduplný a děti nestraší, ale osobně, kdybych ho v parku, sama, potkala, tak z toho taky nebudu vískat radostí. Proč už ten pán dávno nešel na léčení? Nechce se zříct toho úžasnýho požitku? Zajímalo by mě, jestli existují i ženy exhibicionistky?

  superkarma: 0 26.07.2006, 09:07:29
 21. avatar
  [12] Kelly [*]

  ... "Když se lekne nebo nějak zaječí, tak je to nejlepší." ... tak když jsem tohle přečetla, tak mi vyletěla svíčka z nosu ...

  superkarma: 0 26.07.2006, 09:05:38
 22. [11] petrolejkaa [*]

  Ke mně si jednou jeden sedl naproti ve vlaku a začal. Zvedla jsem se, že odejdu. A on se omluvil. (Pro ty, co by se zeptali, jestli jsem pak odešla nebo po omluvě zůstala : odešla.) :-)

  Horší bylo, když se na mě jednou jeden tlačil v narvaným metru tak, až jsem po vystoupení zjistila, že mám na kalhotách flek (od něj). A to jsem jela ráno do školy. Dodnes po 22 letech mám problém jet narvanou MHD.

  superkarma: 0 26.07.2006, 08:58:18
 23. avatar
  [10] Florencie [*]

  My asi před rokem jely s kolegyní z práce metrem a naproti nám seděl chlápek (mmch docela sympaťák) v kraťasech - takovejch širokejch a vocas měl hozenej v jedné nohavici a vykukoval na nás

  superkarma: 0 26.07.2006, 08:46:45
 24. avatar
  [9] Florencie [*]

  lidi už taky nevěděj co by roupama dělali

  superkarma: 0 26.07.2006, 08:43:57
 25. avatar
  [8] cmelda [*]

  at najdou odvahu a obnazuji se pres den a nikomu to nebude vadit. Ale v noci v parku - nemaj se pak divit, ze jsou obvinovani z moznych znasilneni apod.

  superkarma: 0 26.07.2006, 08:36:22
 26. avatar
  [7] Linde [*]

  úchylové pitomí...
  No jeho manželku by asi piclo

  superkarma: 0 26.07.2006, 07:44:40
 27. [6] Alušík [*]

  Jé, to na prtrově má být, na Petrově

  superkarma: 0 26.07.2006, 07:28:17
 28. [5] Alušík [*]

  Já už sem takových potkala asi pět. První byl mladej kluk na brněnské přehradě, procházel se jen tak v dámských silonkách a jak nás uviděl, tak si hned zalovil v rozkroku... Druhej byl na prtrově v keři šeříků a vesele masturboval, třetí zase na přehradě v keřich u nudapláže, čtvrtej opět na přehradě mezi stromama, takovej starší pán a toho pátýho sem potkala zrovna nedávno, tak čtrnáct dní zpátky v kavárně na zahrádce, pálilo sluníčko, vedro bylo fakt neúnosný a tak si ho tam asi jeden pán chtěl trochu provětrat, a tak ho vytahoval nohavicí kraťasů... Na tohle mám fakt štěstí, nebo je brno plný úchylů

  superkarma: 0 26.07.2006, 07:27:19
 29. avatar
  [4] Amálie [*]

  *Kotě*: myslim, že čajíčkem by ho totálně vyléčila

  k naší ZŠ chodil taky jeden, mile se usmíval, mastil si péro a zval nás na bližší prohlídku. Jsme se mu vysmály, že ho má moc rudýho a ať si ho samou náruživostí neutrhne. Odvětil, že jsme pitomý nány, sbalil fidlátka a odklusal pryč

  superkarma: 0 26.07.2006, 01:13:11
 30. avatar
  [3] *Kotě* [*]

  Mám kamarádku, spolužačku z VŠ - bydlela na koleji a pod okna se tam vždycky chodil jeden takový exhibouš předvádět. Často jsem u ní přespávala a tak jsem ho taky párkrát zhlédla. Kamarádka je ovšem taková soucitná, bezelstná duše, a tak ho jednou v zimě chtěla pozvat dál - že prý mu chudinkovi musí být v té morně zima, a že by mu uvařila čaj!

  superkarma: 0 26.07.2006, 01:02:45

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme