Vztahy

Nemůžu si pomoci. Miluju svého švagra!


Už čtyři měsíce mám milostný vztah s vlastním švagrem. Eva o tom neví, ale něco tuší. A když jsem ji viděla na narozeninách naší mámy, pochopila jsem, jak moc trpí. Kvůli mně...

Tonda se mi líbil od první chvíle, kdy ho Eva poprvé přivedla k nám domů. Moje sestra je o osm let starší než já. Je strašně hodná, ale dost tichá, a až příliš usedlá. Na rozdíl od Tondy, která je veselý a spontánní.

Když se vzali, byla jsem z toho nadšená. Myslela jsem si: „Určitě jim to bude klapat! Tenhle chlap udělá Evu opravdu šťastnou.“ A dlouho to tak taky bylo. I když byl každý úplně jiný, jejich vztah byl harmonický.

Často jsem je navštěvovala a cítila se u nich moc dobře. Vypadali vedle sebe tak spokojeně...

Sem tam mi však problesklo hlavou, že bych se asi k Tondovi hodila mnohem víc já než Eva. Dobře jsme si rozuměli. S Tondou jsme byli naladěni na stejnou vlnu. Měli jsme stejné názory, smáli jsme se stejným vtipům, měli jsme stejné záliby.

Když jsme si se švagrem dělali z někoho legraci, sestra nás vždy umravňovala, ať nejsme tak zlomyslní. Nechápala, že to přitom nemyslíme vážně. Nebo když jsme plánovali na druhý den táborák, vždycky brzdila naše nadšení – „Počkejte, až jaké bude počasí!“

Stejně »uťáple« reagovala, když chtěl pro ně Tonda koupit poukazy k moři – „Vždyť je to moc drahé!“. Já na jejím místě bych byla štěstím bez sebe.

Prostě jsme se k sobě hodili víc. O tom jsem si ale zakázala spekulovat.

Časem však v jejich vztahu začalo panovat takové zvláštní napětí. Bylo zřejmé, že se s jejich manželstvím něco děje.  Když jsem k nim občas přišla na návštěvu, cítila jsem, jak jsou oba podráždění.

Jednoho dne mě Eva poprosila, abych se u nich stavila. Pak se mi svěřila, že mě pozvala proto, že když jsem u nich já, je Tonda mnohem uvolněnější a v pohodě. Bohužel, taky jsem měla ten dojem. Se švagrem jsme se chovali jako dvě děti, tropili jsme strašné blbosti.

V té době jsem se rozešla s přítelem. Cítila jsem se tak sama, a proto jsem si moc užívala, když jsem se u nich mohla odreagovat. Tenkrát za tím vážně nebylo nic víc.

Když mi pak Eva navrhla, abych s nimi jela o prázdninách do Chorvatska, nadšeně jsem souhlasila. Hodilo se mi to. Měla jsem hrůzu z toho, že bych jela v létě na dovolenou sama.

Od prvního dne našeho pobytu to však nestálo za nic. Eva se s Tondou pořád hádala. Já jsem se sice do jejich sporů nevměšovala, ale zjistila jsem, že místo abych byla na straně své sestry, spíš jsem stála při Tondovi. Možná bude lepší, když se rozejdou, říkala jsem si kolikrát. A tou hloupou myšlenkou to všechno začalo.
Hodně jsem o tom všem přemýšlela a došla jsem k závěru, že oba budou nejšťastnější, až zase budou sami. Pak už jsem dala svým citům volný průchod.

Začali jsme s Tondou nezávazně flirtovat. A potom to přišlo. Zjistila jsem, že když se mi zadívá do očí, krev mi stoupne do hlavy a celou mě poleje horko. Začala jsem jeho společnost vyhledávat. A bylo zřejmé, že on zase tu moji.

Eva samozřejmě o ničem nevěděla. Možné něco tušila, ale nedávala to znát. Možná nám jen prostě důvěřovala...

Dovolená se blížila ke konci a Eva, která měla už delší dobu nějaké střevní potíže, zůstala „doma“ v posteli.  Předposlední den jsme šli na pláž s Tondou sami. Tam jsme se poprvé políbili. Úplně jsme nad sebou ztratili kontrolu. Chtěla jsem jen jedno: Tondu.

Bylo to oboustranné, a tak jsme společně opustili pláž a vyhledali ústraní... Ztratila jsem hlavu. Moje jediné přání bylo být pořád s ním.

Ten poslední společný den byl ale úplné peklo. Nevím, jak jsme to všechno zvládli. Naše touha z nás musela sálat na sto honů. Nemohla jsem se na sestru ani podívat.

A doma nic neskončilo, naopak. Každou volnou chvilku trávíme od té doby s Tondou spolu.

Samozřejmě, že z toho mám špatné svědomí. Moc dobře vím, že tím své sestře strašně ubližuju. Vůbec však nemám ponětí, co s námi bude dál.

Vím jen jedno. Svého švagra miluju!

Terezka H., Chrudim

   
29.10.2008 - Láska a vztahy - autor: Marie Šrámková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [262] herodes111 [*]

  To bylo sebevědomí na nule říznutý totálním zblbnutím. Dnes se tomu taky divím a rozhodně bych se s tím vypořádala jinak.

  superkarma: 0 02.11.2008, 22:51:56
 2. avatar
  [261] Krišpína [*]

  aninas: taky to nechápu, to bych nevydržela . Minimálně jednoho z nich bych poslala kamsi..

  superkarma: 0 02.11.2008, 13:48:54
 3. avatar
  [260] aninas [*]

  herodes111: divnej pristup! Jak tvuj, tak od sestry. Tak ona ti spala s manzelem a vsichni se tvarite, jako ze nic? Jak pokrytecke

  superkarma: 0 02.11.2008, 12:22:15
 4. [259] herodes111 [*]

  Ono to po prvních pár letech tak nějak vyšumělo, ale radary mám vystrčený pro jistotu pořád. TeĎ už jsme téměř důchodci tak už nejsou tak bujní ani jeden. On ten chlap je jinak dobrej ale v mládí byl prostě obletovanej. Se sestrou jsme o tom nikdy nemluvily. Možná to byla chyba.

  superkarma: 0 31.10.2008, 14:44:59

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [258] Krišpína [*]

  herodes111: ono to pořád pokračuje? A co na to manžel a sestra?

  superkarma: 0 31.10.2008, 09:49:39
 2. avatar
  [257] Evikus [*]

  herodes111: To jako žiješ 35 let ve stresu kdy zase načapáš svého manžela se sestrou?

  superkarma: 0 31.10.2008, 06:43:57
 3. [256] herodes111 [*]

  Tento problém jsem měla možnost zažít ale z opačné strany.Byl to nejstrašnější okamžik v životě.Prostě dvojitý podraz. Přišla jsem dřív domů s dítětem a našla je v posteli. Dodnes mne mrzí, že jsem tenkrát neudělala řádný cirkus.Ale nechtěla jsem aby to zahlédlo dítě, abych ušetřila rodiče a vůbec, protože se cirkus nedělá. I když to bylo před 35 roky, nemine den kdy nevzpomenu. Od té doby jsem se snažila být co nejblíž sestře /nepřítele je třeba mít pod dozorem/ a manžela držet co nejdál. Jenže neinformovaní rodiče vždy vymysleli kam je potřeba aby manžel sestru někam odvezl. A já se doma smažila ve vlastní šťávě. Teď už je to celkem brnkačka. Udělala jsem autoškolu a vozila ji sama a pak jsme se naštěstí odstěhovali. Problém je teď v tom, 6e rodiče jsou stří a potřebovali více pomoci, ale já k nim nechci jezdit, protože pořád čekám kdy zase vymyslí pro sestřičku vhodnou situaci. A taky se tam můžem potkat. A nakonec proč jí mám servírovat manžela pod nos.

  superkarma: 0 30.10.2008, 22:29:37
 4. [255] lleennaa [*]

  jitka2: jednou jsem to řešila jak ti radí Zaffira,akorát že o tom neměl nikdo ani tucha.Řekla jsem tehdá příteli ať pozve ,,sousedy" (bydleli o patro níže,ona kolem 30 a její chlap přes 30) na kafe,že se líp poznáme.Asi po hodině nesmyslného plkání jsem vytáhla trumfy,...zeptala jsem se jí proč píše mýmu chlapovi sms a proč s ním koketuje,jestli by se jí líbilo,kdybych já tak koketovala s jejím manželem.Byla jsem tehdá úplně v klidu,ani náznak toho jak jsem z toho všeho nervózní.Její chlap na mě hleděl jak trubka,o ničem nevěděl.Ty sms ho dorazili nejvíc...no pak si to celkem hlasitě doma vysvětlovali...a já měla svatý pokoj a můj poznal,že když chcu,tak i drápky vytasím

  superkarma: 0 30.10.2008, 21:11:16
 5. [254] Zaffira [*]

  k tématu - taky jsem zastáncem morálky a rozumu. Zakoukat se člověk může do kohokoliv, ale dá se to ustát, když se to nepustí moc daleko. Parneři sestry, kamarádek, jsou tabu.

  superkarma: 0 30.10.2008, 12:48:12
 6. [253] Zaffira [*]

  jitka2: pozvěte oba sousedy, a s manželem jim oběma řekněte, ať ho přestane obtěžovat smskama a nevyjíždí po něm, že nemá zájem.
  Smsky zatím nemazat, kdyby prudila. A budete mít od obou pokoj ...

  superkarma: 0 30.10.2008, 12:46:35
 7. avatar
  [252] emma [*]

  a....: tereza je dospělá žena a rodiče jí nemají co dávat na zadek za její život. ten si žije a nese za něj zodpovědnost jen ona sama

  superkarma: 0 30.10.2008, 10:56:40
 8. [251] jitka2 [*]

  Ahoj milé diskutující. Prosím vás o radu. Mám trochu jiný problém. Chodím s přítelem pět let a před čtvrt rokem jsme se konečně sestěhovali do novostavby za Prahou. Všechno bylo v pohodě, až na naše sousedy - taky mladý pár, slečně je 28 (mě o rok míň) a sousedka s mým přítelem flirtuje, párkrát spolu jeli domu, píšou si dvojsmyslné smsky....uhodila jsem na přítele, on to přiznal a že ho to mrzí. Já nevím co mám dělat, jak vyzrát na lstivou sousedku? poradí mi někdo?

  superkarma: 0 30.10.2008, 10:23:37
 9. [250] Sizie [*]

  V jednom beckovem US filmu rekla holka v parte kamosek pravidlo, ze expartneri kamaradek jsou pro ne tabu. Vubec to nebyl spatny napad! Kdyz mne v 17 letech opustil muj idol, byla jsem nestastna. Kdyz si pak zacal s moji kamaradkou, tak jsem to nesla jeste hure! Mela jsem z prvni ruky kde spolu byli, co delali.. Tak jsem kamosce rekla, ze se s ni nemuzu vubec kamaradit, ze je mi to fakt neprijemny (rozumej:bolelo to jak svina). Jake bylo moje prekvapeni, kdyz ona vzapeti meho idola opustila! Jen proto, aby mohla kamaradit se mnou, chodit k nam domu a tak. Byla totiz zamilovana do myho brachy...! Toto se mi opravdu stalo. Zivot je slozity. Ale presto nebo prave proto myslim, partneri nasich blizkych a pratel jsou tabu.

  superkarma: 0 30.10.2008, 10:10:02
 10. [249] a.... [*]

  Vidím, že mnohé nevíte, co poradit. To já bych zas věděla.
  Poradila bych Terezce, ať se svěří mamince a tatínkovi. A přestože nejsem příznivcem tělesných trestů, myslím, že nejvhodnější řešení od tatínka, by bylo Terezce dát rákoskou přes prdel a od maminky pěkné kapky. Tatínek by si to pak měl jít celé vyříkat jako chlap s chlapem se svým povedeným zeťáčkem.
  Věci by se vyjasnily velmi záhy, síla té jediné pravé lásky by se taky ukázala v tom pravém světle

  superkarma: 0 30.10.2008, 09:48:25
 11. avatar
  [248] emma [*]

  *Kotě*: myslím, že v takovéto podobě to tady nehlásá nikdo i já jako známý spalovač mostů jsem jako první psala, že nejdřív by si to měl on vyřešit s manželkou a pak by tedy autorka měla řešit, co dál

  superkarma: 0 30.10.2008, 09:02:08
 12. avatar
  [247] Evikus [*]

  *Kotě*: Rozumný názor

  superkarma: 0 30.10.2008, 07:08:38
 13. avatar
  [246] *Kotě* [*]

  Článek je debilní, diskuse mi přijde zajímavá. Tábor "rozumných" oproti těm, které hlásají, že člověk má jít za svou láskou, ať to stojí, co to stojí. No, já bych se asi započítala mezi ty první. Tahle filozofie, že člověk má prosadit svoje, já miluju a kdo je víc, všichni ostatní ať se posadí na zadek a jdou mi z cesty, byť by to byl kdokoli, protože kdo se odváží stát v cestě mé čísté lásce - to je tak typické pro současnost. Urvi co můžeš, na nikoho se neohlížej, záleží přece na tobě a co ty chceš a jak se cítíš... kdepak, tohle není nic pro mě, já holt patřím k těm staromódním lidem, co je jim přednější neublížit blízkému člověku než si prima zašukat se švagrem

  superkarma: 0 30.10.2008, 00:34:21
 14. avatar
  [245] Eva_CZ [*]

  Ja na nejakou moralku zvysoka kaslu, ale svagrovou bych teda fakt nevojela, to bych brachovi neudelala.

  superkarma: 0 29.10.2008, 23:07:12
 15. [244] lleennaa [*]

  Hold jak sis navařila,...měla ses řídit heslem: Co je v domě,není pro mě...

  superkarma: 0 29.10.2008, 22:43:45
 16. avatar
  [243] Dudlajlama [*]

  átéčko: ...a jestli neumreli, bliji dodnes.

  superkarma: 0 29.10.2008, 21:47:40
 17. avatar
  [242] Dášule [*]

  Snažila se dost, kdyby trochu myslela, pochopila by, kam to její chování povede. Sestřino manželství už se asi zachránit nedá, lepší bude rozvod. A Tereza? No co, ať se vezmou. Třeba tady někoho potkají. A potom nám tady bude psát, jak je to hrozné, že jí někdo přebral manžela.

  superkarma: 0 29.10.2008, 21:30:31
 18. avatar
  [241] edith1975 [*]

  Do takovéto situace bych se dostat nechtěla. Fakt těžko něco poradit.

  superkarma: 0 29.10.2008, 21:14:45
 19. [240] kličenka [*]

  chtěla bych tě vidět kdyby to tak udělala tobě že by se ti pelešila s manželem ale na to asi nemá tvá sestra povahu...nicméně měl tvou sestru ted tebe tak už mu chybí jen vyzkoušet mámu

  superkarma: 0 29.10.2008, 19:22:59
 20. avatar
  [239] átéčko [*]

  ...Předposlední den jsme šli na pláž s Tondou sami. Tam jsme se poprvé políbili.
  četla jsem "poblili"

  superkarma: 0 29.10.2008, 19:07:54
 21. avatar
  [238] OlgaMarie [*]

  Nemám čas číst příspěvky, ale opravdu bych si s žádným svým švagrem nezadala! A že jsem jich měla!

  superkarma: 0 29.10.2008, 19:03:02
 22. avatar
  [237] emma [*]

  Ch.Z. Kochanská: ano, jsem Všeználek

  superkarma: 0 29.10.2008, 19:00:43
 23. avatar
  [236] Dudlajlama [*]

  Taky bych sestre nesukala manzela

  superkarma: 0 29.10.2008, 18:54:00
 24. avatar
  [235] honuska [*]

  nepříjemná situace a jak z ní?
  opravdu nezávidím ani Tereze ani její setře.

  superkarma: 0 29.10.2008, 18:48:54
 25. avatar
  [234] Ch.Z. Kochanská [*]

  emma: A jak to můžeš vědět, že zdejší moralisti něco takového nemuseli řešit? Jestli ty nebudeš Všeználek.

  superkarma: 0 29.10.2008, 18:12:35
 26. avatar
  [233] evelyn [*]

  emma: to jsi vedle jak ta jedle, ja nebyla zadnej svatousek a hrda na to zrovna nejsem, ale byly hrance za ktere bych proste nesla Mezi nima i ten sex se zenskou, mela jsem nejake "ctitelky", ale jsem striktni hetero

  superkarma: 0 29.10.2008, 18:12:19
 27. avatar
  [232] *daisy* [*]

  emma: no, sama za sebe muzu rict, ze jsem to resila. A z moralniho hlediska uspokojive vyresila A SLO to resit, i kdyz to nebylo lehky

  superkarma: 0 29.10.2008, 18:09:35
 28. avatar
  [231] emma [*]

  aninas: já myslím, že mluvit takhle "moralisticky", když už to tak nazvem, můžou jedině ti, kterým život nikdy přes cestu nevložil kládu takového rozhodování/situace/citů. ale já to chápu, mně se taky před 4 lety chtělo zvracet, kdybych si jen představila, že se budu líbat se ženskou, natož s ní mít sex

  superkarma: 0 29.10.2008, 18:08:02
 29. avatar
  [230] kareta [*]

  aninas: tp by mě teda kolegyně naštvaly
  moje kamarádky mají na chlapy úplně jiný vkus, takže nehrozí nic, no a kamarádi manžela.....nemá se s nima kamarádit

  superkarma: 0 29.10.2008, 18:03:47
 30. avatar
  [229] evelyn [*]

  aninas: v tomhle pripade mi to prijdou prazdna slova, podle toho jak si tenhle ulet zduvodnuje a vyjadruje se o sestre

  superkarma: 0 29.10.2008, 18:01:50

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme