Domácnost

Nemůžu se na něho při jídle ani podívat

Uvařím večeři, připravím svíčky a servíruju.

Miláček přiběhne z práce a má radost v očích. Ví, že když takto přichystám večeři, blíží se večer se vším všudy, tedy i se závěrečnou třešničkou na dortu...

 

Dá mi pusu, jde se umýt a převléknout.

Na tyto chvíle spolu se oba těšíme celý den...

 

Pustíme si příjemnou hudbu, svíčky zapálíme, a usedneme.

Bohužel vařím dobře. A můj miláček chodí z práce hrozně hladový...

 

Znáte tu pohádku O pejskovi a kočičce, jak pekli dort? Myslím, jak tam byl ten zlej pes, který jim dort nakonec celý zhltal?

Říká se v ní: „A dort byl moc horký, ale pes ho hltal, hltal, až ho celý dohltal.“

 

Tak takhle přesně to vypadá u nás.

Miláčkovi nevadí, že je jídlo horké. Brambory mu odpadávají od úst, při jídle srká a vydává divné a hlasité zvuky. Hltá jako ten pes. Občas když se odvážím zvednout hlavu, vidím místo něj naproti mně toho zlého psa, kterého nakreslil pan Josef Čapek. Ten se v pohádce ale odvalí a skučí někde ve křoví, kde ho najde pejsek s kočičkou.

 

Ten můj se odvalí do ložnice a čeká na tu třešničku.

Nejsem schopná. Bojuju s tím obrázkem, který jsem viděla naproti sobě před chvílí u stolu. Vymazávám si obraz uslintaného psa a pod zástěrkou umývání nádobí se v kuchyni ještě zdržuju.

 

Konečně pohádka mizí a já jsem schopna činu.

Jdu to ze sebe ještě spláchnout do koupelny a sprchou se zbavím posledních uslintaných představ.

 

Jinak ho mám ale ráda, je to takový můj hltající a uslintaný miláček...

 

Myslíte, že ho lze naučit stolovat? Jak na to?

   
04.02.2005 - Dům a byt - autor: Jindřiška Kleknerová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [103] Sasa [*]

  Ježiš to jste mě uklidnily!!!! Já myslela, že takovýho mám doma sama! On jí rychle, velké kusy a jak rozevře pusu, aby to tam vešel, tak současně vytřeští oči! Už jsem mu to říkala mockrát, ž je to děsný, ale on tvrdí nesmyslnou pitomost: "Jak k jídlu tak k dílu!" a chlemtá dál!!!!! Náš pes jí pomaleji...tož spolu jíme jen o víkendu oběd! Dnes byly mylinový knedle s tvarohem a cukrem a máslem! Strkal je tam po půlkách! Děs!!!!
  Ale už me to asi nebude tak vadit!

  superkarma: 0 06.02.2005, 19:00:51
 2. avatar
  [102] Zuzyk [*]

  Aluše: taky mu říkám, že to jídlo ani nestačí vychutnat, vždyť ani nenví, co jí. Mu je to jedno. Prostě něco do sebe nahází a je to. No a pak se doma s něčím vař a vychystávej..

  superkarma: 0 05.02.2005, 18:54:57
 3. avatar
  [95] Zuzyk [*]

  můj sice neprovádí u jídla žádné srkání, mluvení a tak podobně, ale co mě štve je, že jí strašně rychle. Když někde jsme, tak než já si vybalím příbory, naliju tatarku nebo kečup, tak on už je po jídle. Prostě se s tím nepárá. Pak sedí, kouká na mě a to mě znervozňuje. Ale za ty roky už jsem si jakž takž zvykla. ( jo a prý to má z vojny, ro rychlé jezení)

  superkarma: 0 05.02.2005, 16:51:36
 4. avatar
  [94] Vivian [*]

  Baronka z Kratihájů: no to taky 'miluju', když se mě na něco ptá ve chvíli, kdy mám plnou pusu jídla Tak zahuhňám něco naprosto nesrozumitelnýho a ono mu to dojde Že má počkat, až to spolknu.

  Danuna: jo, Světáci jsou krásnej film

  superkarma: 0 05.02.2005, 16:16:27
 5. avatar
  [89] Danuna [*]

  Vivian:to by byl kurz stolovani jako Svetaci ne?Jak jim chytil ten ubrus a jak ten jeden povidal myslim Libicek,ze si hraje nevim na co a pritom doma zere jako vlcak z kastrolu

  superkarma: 0 05.02.2005, 15:15:59
 6. avatar
  [88] Vivian [*]

  Asi bych chlapovi dala nůž na krk - "Dokud se nenaučíš stolovat (pomůžu ti), nevařím a nikam spolu nepůjdeme jíst." A s výcvikem v kulturním stolování bych mu pomohla.
  Můj přítel se sice stravuje civilizovaně a kulturně, ale zase nedokáže jíst pomalu Sedneme si spolu k večeři při svíčkách a on ji má za deset minut v sobě, jako kdyby to byl párek s hořčicí

  superkarma: 0 05.02.2005, 14:54:45
 7. avatar
  [83] Klarchen [*]

  Jéé, tak to já se s přítelem a vyvařováním nepářu Hezky se střídáme a když vařím já, tak jen bez masa a když chce přítel masíčko, tak si ho musí uvařit sám I o mytí nadobí se dělíme Tak snad to tak vydrží

  superkarma: 0 04.02.2005, 19:53:26
 8. avatar
  [80] Danuna [*]

  Maria28:

  superkarma: 0 04.02.2005, 18:33:10
 9. avatar
  [79] Danuna [*]

  Muj syn kdyz ji nudlovou polivku ty dlouhy nudle strasne srka bych ho zabila.A nesnasim kdyz nekdo vedle me kroupe bramburky a orisky ale ja kdyz jim tak taky kroupu ale ja muzu,ze jo?

  superkarma: 0 04.02.2005, 18:14:57
 10. avatar
  [78] Suzanne [*]

  huhu: Promiň, já jsem četla "jsem blbá, nekoukám a zadrhávám...)

  superkarma: 0 04.02.2005, 16:17:13

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [67] Anai [*]

  Moc a moc jsem se pobavila a zasmála - dokonce nahlas! Díky za článek - super! A taky jsem si začala vážit po přečtení většiny příspěvků svého , který papá všechno, neprotestuje proti mému pro Čechy nepříliš populárnímu a zdravému stylu (miluju středomořskou a exotickou kuchyni, ráda experimentuju a k tomu 99 % z masa jen ryby a drůbež, svíčková či kachna s knedlíkem 1 - 2x v roce ), chválí vše, co uvařím (no, mám hotelovku, tak by to špatný bejt nemělo) a hlavně, ač jí velmi kulturně, tak jsem ho naučila opravdu stolovat se svíčkami, "slavnostně" každý den, kdy jsme spolu, přesně jak je to popsané v úvodu článku - já jsem na to ujetá a on na to nebyl doma zvyklý a možná mu to připadalo přehnané, jak lpím na krásně prostřeném stole, takže myslím, že naučit se dá všechno. Já bych, Marto, Tvého prostě upozornila, nějak velmi něžně a diplomaticky, že by si mohl dávat při jídle trošku pozor... proč ne? Určitě si to neuvědomuje, třeba se trošku zastydí a pokusí se to napravit a naučí se jíst kulturněji! Já mám totiž taky sklon takhle jíst, mám obrovský požitek z jídla a musím se dost krotit....asi díky výchově svého vzorného dědečka tak nejím, ale vím, že to jde, když se chce!!!

  superkarma: 0 04.02.2005, 15:09:42
 2. avatar
  [66] Suzanne [*]

  Maria28: Ó bože

  Holky nejedlíků a nimralů, proč teda vaříte? Mně tohleto chlap párkrát udělat, tak mu řeknu, ať příště vaří sám. Nebo ať si namaže chleba s máslem. Ale tohle bych fakt neřešila, mám s tím ty nejlepší zkušenosti. Bývalý jen jednou řekl: "Tohle nežeru", a už jsem víckrát nevařila (pravda, onen vztah pak krachnul na jiných věcech, utekla jsem )

  Můj manžel sice trochu mlaská, ale po jídle vždycky vždycky řekne - moc děkuju, lásko. A často vaří i sám. Jinak by bylo studeno.

  superkarma: 0 04.02.2005, 14:50:46
 3. avatar
  [61] Enya [*]

  Maria28: Tak to je síla... Docela se mi z něj dělá špatně

  superkarma: 0 04.02.2005, 13:38:47
 4. [58] Maria28 [*]

  To jste mi připomněli chvíle mého bývalého manželství. S mým bývalým jsem nemohla ani snídat. O víkendu po mě vyžadoval čerstvé rohlíčky, na které spotřeboval půl kostky máslíčka také kvantum medíčku (takhle u jídla opravdu jihnul) a aby mu to lépe klouzalo do krku, tak to průběžně zapíjel kakaem aniž by mezitím polknul. Když jsem si představila tu šlichtu v jeho puse, tak mě natahovalo. Po snídani musel ještě čekat až na něj přijde „kakání“ a neustále o tom mluvil a pak si to ještě dlouho pochvaloval, když se mu to za vydatnéh hekání při otevřených dveřích zadařilo. Zakládal si na tom, že nepoužívá toaletní papír, že se sprchuje. To museli vědět všichni naši známí. Takže po cestě do koupelny za ním občas odpadávaly bobky a jeho exkrementy zůstávaly i ve vaně, protože šetřil vodou. Bohužel také rád vařil. Jenže při vaření odbíhal na záchod a pak dále pokračoval v kuchyni, aniž by se stavil v koupelně a umyl si ruce. Když vyráběl sekanou, nebo nějaké těsto, neustále si olizoval ruce. Brr. A o tom, že mi lezl do postele rovnou ze záchodu, se mi už ani psát nechce.

  superkarma: 0 04.02.2005, 13:14:39
 5. [53] Rikina [*]

  Jestli to tak strašně vadí, tak mu to říct. Jinak mně by to bylo jedno, vždyť to nestojí za to dělat doma dusno. Tak se najím předtím, nebo potom, nebo jinde, co já vím. Copak je nutný pořád hledat na těch chlapech nějaký závady ? Kdo ví, co oni by našli na nás, kdyby chtěli. Co se týče těch, co nejí všechno, taky bych to neřešila. Tady je jednou uvařeno, když ti to nechutná, nejez, neubyde. Ukroj si chleba, nebo si uvař něco sám, nebo jdi do hospody. Vyvářet dvě jídla, to teda ani náhodou.

  superkarma: 0 04.02.2005, 12:55:44
 6. avatar
  [50] alko [*]

  Jana 01: (21) Můj muž jí všechno a celkem slušně (jen když se ho zeptám co mám uvařit, tak vždycky odpoví, že rizoto). Proto jsem byla na nervy z dcery, když byla mladší. Téměř na všechna nová jídla říkala, že jí nebudou chutnat . Tak párkrát zůstala hladová <sml39

  superkarma: 0 04.02.2005, 12:19:45
 7. avatar
  [46] Žábina [*]

  tohle dělá tchán...když u nás jí, nemůže se na něj dívat..taky srká, brambory nabírá obrácenou vidličkou, takže mu to pořád padá...no hrůza ...
  můj NAŠTĚSTÍ po něm není....
  jo a jednou to jsme měli nový koberec u nás byli tchánovi na návštěvě, já udělala chlebíčky, dala je do obýváku, k tomu talířky aby si každý mohl vzít...co myslíte, tchán vzal chlebíček - bez talíčku - zakousl se do něj a už to padalo na ten nový koberec- vejce,okurka, trochu salátu ....ale on byl v klidu

  superkarma: 0 04.02.2005, 11:36:20
 8. avatar
  [45] Clerenc [*]

  A proc mu to nereknes? Pravdepodobne o tom ani nevi.... Muj pri jidle mlaska je to des, ale hned jsem mu to rekla a ted si to hlida. Obca s mu to ujede, ale staci se na nej jenom kouknou ta uz vi Taky jsme resili rulicky od toal. papiru, pokazdy ji na tom zachode nechal, tak dlouho jsem prudila az se to vicemene naucil vyhazovat, ted dokonce hlida on me, jestli to delam taky

  superkarma: 0 04.02.2005, 11:04:17
 9. avatar
  [44] Clerenc [*]

  A proc mu to nereknes? Pravdepodobne o tom ani nevi.... Muj pri jidle mlaska je to des, ale hned jsem mu to rekla a ted si to hlida. Obca s mu to ujede, ale staci se na nej jenom kouknou ta uz vi Taky jsme resili rulicky od toal. papiru, pokazdy ji na tom zachode nechal, tak dlouho jsem prudila az se to vicemene naucil vyhazovat, ted dokonce hlida on me, jestli to delam taky

  superkarma: 0 04.02.2005, 11:00:38
 10. [43] bonito [*]

  Trošku Martu chápu protože i já jsem toho svého "učila" stolování,výsledek je, že ve společnosti jsem v klidu no a doma ledasco musím spolknout.O to víc cepuji syna, abych to usnadnila jiné.Ono je to opravdu ve výchově a na začátku vztahu se to nedá lámat,ale jen jemně naznačovat.Oni jsou chlapi v podatatě tvární a z lásky jsou schopni všeho.Tak hodně trpělivosti a výdrže
  A na druhou stranu :jak k jídlu, tak k dílu ta třešnička stojí pak opravdu za to,ne ...

  superkarma: 0 04.02.2005, 10:38:21
 11. avatar
  [42] Trinii [*]

  nevím, nevím...to ho měli učit doma už od malička. Ale možná by to šlo mu říct prostě přímo, že vypadá nechutně a že by to chtělo trochu se zamyslet nad tím, když jí a aspoň si hlídal to co mu padá z pusy nebo, aby nevydával ty zvuky, nemůže se chtít hned všechno.
  Já měla problém, že můj si málo umýval ruce, v práci jo to musí, ale doma prostě ne, když přišel z venku nebo ze záchoda, pro mě je to hnus a ještě když kouří..tak jsem do něj rýpala, pak jsem mu to říkala pěkně, mile slušně... no a když nic tak jsem mu řekla ať se mě těma rukama nedotýká, no a už to šlo.

  superkarma: 0 04.02.2005, 10:05:47
 12. [37] Jana 01 [*]

  Bridgetj:
  Hlavně si uvědom, jaké by to bylo, kdybyste měli děti jednak budeš mít víc práce a pak taky musí mít pestrou zdravou stravu - (nebudeš snad vařit zvlášť dětem, zvlášť manželovi)a nějaký příklad. Když uvidí, jak se chová otec a že to a to nejí, budou ho napodobovat. Otec mého dítěte jedl všechno a můj malý jí taky naprosto všechno. Už jen proto, aby mi udělal radost. Sestřin manžel jídlo kritizuje a jejich dětli si připadají strašně důležitě, když doma i na návštěvě všechno zkritizujou a jsou strašně vybíraví. A ty stolovací návyky a že se má rodina denně sejít alespoň u stolu - to taky pochytí a už se to jen těžko odnaučí.

  superkarma: 0 04.02.2005, 09:16:36
 13. [34] Jana 01 [*]

  Bridgetj:
  Opět taky znám. člověk se s tím vaří dvě hodiny, když to slavnostně dám na talíř, tak je mu i zatěžko si přijít. To mě dost naštve. Když už je to skoro studený a je po desátý zavolaný, tak příjde, ale to my ostatní už jsme většinou po jídle. Pak si ani pořádně nesedne, nechá nohy naboku, jakokdyby už už odcházel (je línej je i nasoukat pod stůl, nebo když už odejdem od stolu, tak si to odnese k počítači. Naštěstí ho nepovažuju za trvalého partnera, až se mi naskytne bydlení - tak honem pryč. Jinak je docela dobrej, ale ty jeho zlozvyky asi neskousnu. I když už jsem taky trochu zvyklá, např. ho k obědu zavolám dvakrát a už se nerozčiluju. Je to jeho problém. Akorát mne naštve, když pak příjde po 40 minutách, očichá to jako prase a pak teprve řekne, že to nejí. A co pak s tím, že?

  superkarma: 0 04.02.2005, 09:08:37
 14. avatar
  [29] vlcice [*]

  Tak to u nás je to naopak. Když je něco dobrého, tak hltám já. Sice mi neodpadávají kousky od úst, nemlaskám ani nevydávám žádné zvuky, ale jídlo zblajznu bleskově. Takže mému miláčkovi snad ostudu nedělám. Ale občas se diví, jak můžu tak rychle jíst. Jenže mně jídlo chutná nejvíc, když ho rychle zhlatám. Když jím pomalu, tak přestávám mít chuť k jídlu. Možná proto mi můj říká vlčice. Vlci taky své žrádlo zhltají.
  Jinak můj jí velice kultivovaně a hlavně mu chutná všechno a všechno sní.

  superkarma: 0 04.02.2005, 08:38:13
 15. avatar
  [26] Aja [*]

  Marto, zkusilas mu to u stolu někdy nějak komentovat...?

  superkarma: 0 04.02.2005, 08:13:19
 16. avatar
  [25] Ryta [*]

  Tak něco podobného mám doma :o)))) hlatajícího miláčka a hltajícího psa. Když oba papkaj tak vydávají podobné zvuky :o) musím se tomu smát. Většinou však spolu nestolujeme tak jsem částečně těchto pohledů vyvarovaná. Když už jíme společně tak většinou v restauraci a to se miláček snaží jíst pomalu a normálně.
  Většinou ho však upozorním na to, že jídlo je horké tak ať jí normálně nebo mu bude zle. Podle mého názoru stačí, když to příteli jednoduše povíš do očí!! Není to tak složité a pokud to nepochopí - zmuž se a zkus chvíli slintat a vydávat ty samé zvuky jako on. Myslím si, že se bude podivovat jak je to nepříjemné. A když ani to nezabere tak budete vypadat jako zahraniční pár co se nají a polovinu toho nechá pod stolem, na stole a oblečení :o)))

  superkarma: 0 04.02.2005, 08:08:42
 17. avatar
  [24] Dudlajlama [*]

  catcat: , tady se fakt venku stoluje strasne dlouho a keca se u toho a popiji, takze v podstate koncis s naprosto studenym zvancem, a to i presto, ze talire nosi prevazne nahrate. Muz si kolikrat v prubehu vecere doma jde jidlo prihrat do mikrovlnky

  superkarma: 0 04.02.2005, 07:45:39
 18. [23] Jana 01 [*]

  Bridgetj:
  A ještě, když se bude k Tobě stěhovat, je dobrý mít hned od začátku určitý pravidla, protože pak už ho nepřeučíš. Já jsem např. začala tak nějak automaticky mýt nádobí a teď je to tak, že je navyklý a na nádobí ani nesáhne, i kdyby jím byla zavalená celá kuchyň a já bych třeba nestíhala. Dokonce po sobě nesklidí ani talíř ze stolu. Je to prostě moje práce (podle něj), ikdybych se dělo cokoliv. Stejně tak úklid čehokoliv, pochcaný záchod, neopláchnutá vana, když mi zvoní telefon a mám rozžehleno, nenapadlo by ho třeba na půl minutky žehlit. Jsem pro něj prostě služka.

  superkarma: 0 04.02.2005, 07:38:35
 19. avatar
  [22] catcat [*]

  jejda, Galadriel - já jsem přehlídla to zásadní slovíčko MUJ muž - sorry

  superkarma: 0 04.02.2005, 07:36:11
 20. avatar
  [21] catcat [*]

  Galadriel: muž jí rychle z toho důvodu, že nemá rád studené jídlo - tak to můj otec je děsná vyjímka a já šílím, kdykoliv přijdeme na návštěvu na oběd, protože naprosto nesnáším polívku "tak akorát k jídlu" = skoro studenou

  superkarma: 0 04.02.2005, 07:35:14
 21. [20] Jana 01 [*]

  Bridgetj:
  Předtím jsem měla přítele bezva - snědl vše a pochvaloval si, že dělám i jídla, která nezná. Pokud něco opravdu nemohl, což byla obrovská výjimka, tak jsem to nedělala, ikdyž by to snědl. U takového ryponě ale už to nejde. Vařím prostě zdravě a pestře. Když to nejí, má smůlu - dítěti nemůžu dávat pořád jen smažený řízek nebo uzená žebra. Když chce, vezme si, pokud ne, je rád, že to nemusí jíst a udělá si něco na způsob číny, což třeba dělá denně, protože nic jinýho buď neumí, nebo nejí. A jsme spokojení oba. Výhoda je, že žil asi dva roky sám bez matky. Jinak ale musím říct, že občas trošku ochutnává a už si začal pochvalovat i pár jídel, o kterých tvrdil, že by je v životě nesnědl. Nesmí se mu to ale nutit. Spíš mu řeknu - když nechceš, tak si udělej sám... A pak si to rozmyslí. Jinak se ale dá zvyknout na nějaké jídlo, i dítě se to postupně naučí. A dospělému to prý trvá ještě méně. 2 - 3 sní a pak už chuť považuje za svou, u dítěte je to 5 - 6x. tak se musí snažit.

  superkarma: 0 04.02.2005, 07:33:23
 22. avatar
  [19] Dudlajlama [*]

  Taky bych radsi cunika nez nimrala, cunik se da vychovat, nimrala ale predelat na nepyskujiciho jedlika je nepomerne tezsi . Muj muz ji sice slusne ale strasne rychle, a to z toho duvodu, ze nesnasi studene jidlo. Doma je to fuk, kdyz ale jdeme se znamymi na veceri, ktera se stoluje a tahne veky, musim ho obcas pod stolem nakopnout a pribrzdit .

  superkarma: 0 04.02.2005, 07:23:25
 23. avatar
  [16] jankucharo [*]

  no dobrá, to probíráme chlapy...
  ale já znám jednu celkem fajn ženskou..ta zásadně jídlo srká...
  zásadně mlaská...
  zásadně mluví, když má plná ústa...
  občas si i odříhne
  Je to pohled pro bohy, říkám si, je to má kamarádka, když to jde, nesedám si naproti ní

  superkarma: 0 04.02.2005, 07:03:53
 24. [13] Jana 01 [*]

  Taky to znám - je zvyklý na + - 4 jídla. V životě doma neměli dokonce ani tak obyčejná jídla, jako třeba fazole, čočku, špenát, prostě jen maso a uzeniny, tak nic jinýho, zdravějšího nejí, aniž by to ochutnal. Prostě to nikdy nejedl, tak to jíst nebude. Vždycky to jen tím frňákem očichává, jako pes. To už se mi otvírá kudla v kapsa, děti jí normálně. Pak řekne, že to jíst nebude. Když jí, tak mlaská. Když příjde z práce, nařeže si silné křivé krajíce chleba, namaže máslem, nakrájí porek a silně popepří. Tak zhltne ve stoje za půl minuty a vydatného mlaskání půl pecnu chleba. Taky se z tohohle nemůžu navnadit na sex, Nemůžu se na to dívaqt, musela bych ho nenávidět, protože to prostě nechápu. Stejně jako mačkání pasty od středu...

  superkarma: 0 04.02.2005, 06:59:55
 25. avatar
  [8] Dudlajlama [*]

  No ale kdyz to fakt delal..., prd jsi videla, takze jsme pripominaly s kolegynkami chvejici se obilni lany, jak jsme se ohybaly vsemi smery. Byl to navic sef a komunista, takze se mlcelo a ohybal hrbet

  superkarma: 0 04.02.2005, 03:26:20
 26. avatar
  [7] Eva_CZ [*]

  Slibila jsem, ze uz nebudu pouzivat zvracejicihio smajlu, ale ted by se mi docela hodil. Vydobytky po kanclu neeeeeeeeeeeeeeeeeee .

  superkarma: 0 04.02.2005, 03:03:48
 27. avatar
  [6] Dudlajlama [*]

  Klarais: Ja kdysi delala s chlapkem, ktery sve nosni vydobytky vycvrnkaval po kancelari

  superkarma: 0 04.02.2005, 02:24:10
 28. avatar
  [5] Dudlajlama [*]

  Bud rada, ze mu smakuje, lepsi nez kdyby se nad tvymi vytvory ofrfnoval . Tak s nim nejez a je to, pod nejakou zaminkou, drzeni diety atd., jez vecere driv nebo ji vynechej, at se napucne v klidku sam. Jeden nas znamy byl podobny, ne, ze byl az takovy cunik, jen jedl s kromobycejnou chuti, to byl hotovy koncert pro vidlicku a nuz.

  superkarma: 0 04.02.2005, 02:22:58
 29. avatar
  [2] Henri [*]

  kosmokosmo: Ale no tak , vždyť to doopravdy může být problém. Máme jednoho takového známého , opravdu se mu lidi vyhýbají .

  superkarma: 0 04.02.2005, 00:28:47
 30. avatar
  [1] kosmokosmo [*]

  Ach jo....ja chci taky takove problemy

  superkarma: 0 04.02.2005, 00:20:52

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme