Už si skoro začínám myslet, že nejsem normální, a začínám vážně uvažovat o tom, že navštívím nějakého psychologa. Můj problém mi totiž začíná docela nepříjemně zasahovat do partnerského života, jsem z toho posledního půl roku docela vyřízený. Loni na podzim jsem se zamiloval, na první pohled.

Potkali jsme se na jednom veletrhu, Janina firma měla stánek hned vedle, a tak jsem ji hned pozval na kávu. Už od začátku se objevil problém – chodila totiž už pět let s přítelem, a navíc se měli zrovna stěhovat do nového domku, který jí postavil její otec. Další komplikace byla, že Jana byla ze Znojma a já z Prahy, což se jí zdálo jako velký problém. Takže jsme se pět měsíců scházeli jak pubertální středoškoláci utajeně, aby nás nikdo neviděl. Já jsem zrovna s nikým nechodil, ale bral jsem ohled na to, že se Jana nemůže rozhodnout.

Ale nakonec si vybrala návrat ke svému příteli, že ho miluje a vztahu se mnou se bojí. Byla to hrozná bolest, měl jsem za sebou pár rozchodů, ale tohle mě vzalo opravdu u srdce. Dokonce když jsem potkal ještě půl roku potom dívku, která měla stejný parfém jako Jana, bylo mi příšerně.

Na jaře jsem se potom seznámil s Gábinou, v jejíž společnosti jsem se cítil výborně. Gábina je ale naprostý Janin opak. Jana byla trochu kluk, ráda řídila, jezdila na motorce, Gábi je jiná, spíš holčičí. Nemyslím to zle, ale spíš se snažím si to srovnat v hlavě…

S Gábinou v současné době žiji, bydlíme spolu, je fajn a krásná holka. Jen se mi stává, že když si nedávám pozor, říkám jí Jani. Zní to asi neuvěřitelně, ale zatím jsem totiž chodil jen se samými Janami, a pravda jednou Věrkou, to jméno mě zřejmě magicky přitahuje. Nestalo se mi to tedy v takové té intimní chvíli, co se o tom píše v časopisech, ale Gábina z toho byla přesto smutná.

O Janě se mi skoro pořád zdá a moje kamarádka mi říká, že bych se s ní měl vidět, že když o ní jen tak sním, stavím si ji na piedestal a lakuji narůžovo. Už bych to strašně rád chtěl nějak vyřešit, ale připadám si jak veverka v takovém tom kole – pořád běhá a nikam to vlastně nevede...

Bohdan

   
Reklama