.

Nemůžete najít rozkvetlý strom na polibek? Zkuste Trojskou botanickou zahradu

Novinky

Nemůžete najít rozkvetlý strom na polibek? Zkuste Trojskou botanickou zahradu

Kde se vzal tradiční český zvyk políbit prvního máje ženu pod rozkvetlou třešní, se přesně neví. Aby však přítelkyně, partnerky či manželky neuschly, byly krásné a měly i v dalším roce šťastné a spokojené vztahy, vezměte je do trojské botanické zahrady v Praze. Kde jinde se políbit než na místě, které je plné květů a líbacích míst se nabízí hned několik.

bile

„Tradice se uvolnila a není nutné políbit ženu jen pod rozkvetlou třešňovou korunou. Může to být také pod jinou flórou. Návštěvníci se v botanické zahradě mohou líbat pod rozkvetlými šeříky nebo na kouzelné pivoňkové louce, kde se pivoňky chystají ke květu a magnolie kvetou naplno. Nabízí se i netradiční sousoší zamilovaných lam,“ vyjmenovává Věra Bidlová, ředitelka Botanické zahrady Praha.

Lamí pár přeje lásce

Sousoší lamího samečka a samičky, které vytvořil sochař Lukáš Rais, stojí ve stráni zahrady. Líbajícím se tak nabízí romantický výhled na Prahu. Lamí pár je navíc opředen příběhem. „Právě v době, kdy jsem na sousoší pracoval, seznámil jsem se se svou ženou. Lamí milenci se tak stali symbolem lásky, kterou svedla náhoda dohromady. A až se nám narodí dítě, přibyde na stráň malá lama a rodina bude kompletní,“ vypráví příběh Lukáš Rais, tvůrce soch.

ruzov

Afrodiziakum patří k lásce

V botanické zahradě jsou běžně k vidění i rostliny s afrodiziakálním účinkem. „Tradičním afrodiziakem jsou lusky vanilkovníku plocholistého. Využívají se například v homeopatii a fungují jako lék proti potenci. Méně známé afrodiziakum je kopřiva dvoudomá. Chlupaté listy obsahují kyselinu mravenčí, ta dráždí pokožku, a proto se s ní od starověku lidé navzájem mrskali na nahé tělo. Kopřiva tak byla sexuální stimulant. Klasickým afrodiziakem je víno. Už ve starém Egyptě jej v zahradách popíjeli zamilovaní, dokud se v nich nerozohnila vášeň. Lidé, kteří se k nám přijdou políbit, mohou zakončit svou návštěvu ve vinici sv. Kláry a vyzkoušet, zda je toto tvrzení pravdivé,“ říká Bidlová.

stromy

Zdroj: tisková zpráva

   
01.05.2015 - Redakční novinky - autor: Kristina Vodičková

Komentáře:

 1. avatar
  [8] Deta [*]

  Třešeň jsme našli na internetu v mobilu Sml24

  superkarma: 0 02.05.2015, 19:47:24
 2. [7] bzanda [*]

  U nás už je třešeň skoro odkvetlá, tak jsme dali pusu pod hrušní, i tak potěšila Sml16

  superkarma: 0 01.05.2015, 22:31:53
 3. avatar
  [6] vmarta [*]

  máme třešeň na zahradě a pusa bylaaaaSml16

  superkarma: 0 01.05.2015, 20:45:24
 4. [5] Roland [*]

  Třešeň kvete u přítele na zahradě, ale pusu jsem stějně nedostala.

  superkarma: 0 01.05.2015, 19:33:10
 5. [4] MaVy [*]

  třešeň nám kvete na zahradě Sml16 a už jsme se políbili Sml46

  superkarma: 0 01.05.2015, 18:46:58
 6. [3] assaly [*]

  rozkvetlá třešeň na nás počkala, i když celý den poprchá. mimochodem k článku - kopřiva jako afrodisiakum - to jsem ještě neslyšela, ale jestli má někdo zájem, tak ráda přenechám Sml30

  superkarma: 0 01.05.2015, 17:47:54
 7. [2] Rikina [*]

  Cože? Ty velké ošklivé rezaté věci jsou lamy? A ještě k tomu symbol lásky? Eeeh, asi nějak nerozumím modernímu umění... K botanické zahradě - zdražení vstupného o víc než polovinu proti loňsku je drsné, přátelé. To vskutku zvážím, jestli mi to ještě stojí za to. A hned si sama odpovím - nestojí. Jsou i jiné botanické zahrady. Sml80 Nepopírám, že je tam řada pěkných míst, třeba japonská zahrada, ale zdá se, že tam přišlo ke slovu nějaké nové vedení, a to prosazuje "prachy především". Sml15 No a to nové logo - velké písmeno B spletené z květin, to se fakt nepovedlo. Sml80 Ani nechci vědět, kdo za to dostal zaplaceno v řádu bezpochyby statisíců, za něco tak nepěkného Sml68 Jo, věci se mění, a ne vždy k lepšímu. Přijdu až po nějaké další změně, bude-li pozitivní. Zatím čau. Sml57

  superkarma: 0 01.05.2015, 15:31:26
 8. avatar
  [1] denkas [*]

  superkarma: 1 01.05.2015, 15:19:15

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme