.

„Nemůžeš? Přidej,“ Ondříčkův Zátopek se rozběhne v pátek večer na ČT2

Novinky

„Nemůžeš? Přidej,“ Ondříčkův Zátopek se rozběhne v pátek večer na ČT2

Jediný atlet v historii, jemuž se podařilo vyhrát na olympijských hrách tři zlaté medaile ve vytrvaleckých disciplínách. Pohled jeho životní partnerky, přátel a především režiséra Davida Ondříčka nabídne v novém dokumentu Zátopek zítra v premiéře Česká televize. 

V zahraničí přezdívali Emila Zátopka „česká lokomotiva“. Držitel osmnácti světových rekordů se nejvíce proslavil na olympijských hrách v Helsinkách roku 1952, kde dokázal zvítězit v běhu na pět i deset kilometrů. A následně se vůbec poprvé v životě postavit na start maratonu, a ten rovněž vyhrát. „Pro mě bylo akorát zvláštní, že jsem maraton běžel poprvé v životě. Naši vedoucí se mě ptali, jestli vím, jak to mám běžet, jak si rozložit síly. A já říkám: 'To mě zase tak nezajímá, protože noviny píšou, že favoritem je Angličan John Peters, starovní číslo 187. Když je favoritem, musí vědět, jak to má běžet. Stačí, když poběžím s ním a v cíli uvidíme, jak to dopadne.'“ vzpomínal na legendární závod Emil Zátopek.

zatopek

Žádnému vytrvalci se Zátopkův úspěch dosud nepodařilo zopakovat a odborníci na atletiku pochybují, že se někdy někdo takový objeví.

Výprava za úspěchem československé běžecké legendy v dokumentárním filmu Davida Ondříčka připomene nejen jeho fenomenální sportovní úspěchy, ale i soukromí po boku Dany Zátopkové a nesnadnou společenskou situaci v 50. letech minulého století. V koprodukčním dokumentu České televize a společnosti LuckyMAnFilms na něj vzpomínají jeho blízcí, soupeři i kamarádi.  

Dokumentární film spatří diváci poprvé v pátek 5. srpna ve 20:00 na ČT2, tematicky spolu se zahájením olympiády, která se za Česko letos nese v Zátopkově oblíbeném rčení „Nemůžeš? Přidej.“

Foto: Česká televize

   
04.08.2016 - Redakční novinky - autor: Kristina Vodičková

Komentáře:

 1. [3] bobani [*]

  i já se určitě budu dívat

  superkarma: 0 04.08.2016, 16:30:53
 2. avatar
  [2] Hanula [*]

  Sml16také budu koukatSml67

  superkarma: 0 04.08.2016, 15:05:41
 3. avatar
  [1] kobližka [*]

  Tak na to jsem moc zvědavá,určitě se podívám.

  superkarma: 0 04.08.2016, 14:39:10

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme