Píše naše čtenářka s nickem Tina5 a já žasnu. Jak to může někdo vůbec stihnout? Ale i Tana se tentokrát trochu uskromnila a píše, že čas ji dovolil začít péct až dnes. Tak ji přejme, ať se nic nepřipálí

Milá redakce, krásný sladký nebo upatlaný den.
Záleží, z jakého úhlu se na něj díváme. Já, taková vyhlášená kuchařka a hlavně pekařka jsem letos začala péct až dnes. A víte, že se nestydím? Mrzelo mě to hodně, ale prostě se nerozkrájím. I když nechodím do zaměstnání, starosti o rodinu, nemoc babičky mi nedovolily se pustit do pečení dřív. Pak jsem si taky říkala proč tři týdny před Vánocemi neustále roztahovat a zas uklízet vál, když se vrátí holčičky ze školy. Však to stihnu i v kratším čase. Musím.

Taky si myslím, že nemusím mít 35 a více druhů jako dřív. Ne že bych s někým závodila, ale upekla jsem základ, pak každému jeho nejoblíbenější druh(a hnedle to naskočilo), pak jsem zahlédla nějaké novinky, které bych moc ráda vyzkoušela a protože se snažím vypadat a hlavně se cítit dobře, tak něco zdravějšího pro sebe.

Dnes mě velice zaujal článek o křoupání křížal a oříšků. Křížal máme letos opravdu dost díky kamarádce, která nám věnovala opravdu dost jablíček, bohužel už v době, kdy jsme měli nakoupená jablíčka k uskladnění, ale nevadí. Křížaly, müsli tyčinky to jistí. Sušené ovoce mám moc ráda, ale když jsem se pátrala po složení a způsobu výroby, byla jsem v šoku, kolik se všude valí chemie a cukru a myslím, že úplně zbytečně.

Oříšky se taky snažíme konzumovat, jejich blahodárný vliv na lidské zdraví i psychiku je všeobecně znám, takže mističku s křížalami a sem tam oříškem či různými semínky máme na stole celý advent. A křížaly holčičky ujídaly celou dobu sušení. Já krájela, rovnala, holčičky sklízely, nejvíce nejmladší, která je s námi ještě doma a ještě nechodí do školky ani školy.

Úžasně si při tom vyhrála, poznala, co to dá práce a mně ušetřila spoustu času a ještě mlsala zdravě.
Tak už běžím, jen jsem si tu dala dopolední kafíčko s neustálým odbíháním k troubě, abych nic nepřipálila.

Tak pečení zdar.

A nebojte se, Vánoce budou a přijdou, i když nebudete mít umytá okna a 20 druhů cukroví. Nejdůležitější je láska. Vždyť Láska se nám zrodila.

Krásný den všem, pečícím i nepečícím.

Tina5

Milá Tina5, už jsem si říkala, že jsem s těmi křížalami za podivínku

Text nebyl redakčně upraven

Reklama