Bulvár

Nemravná, zvrhlá či zavrženíhodná - tak jsme dřív vnímali homosexuálitu

Se vzpomínkou přispěchala k dnešnímu tématu také čtenářka Ladouch1, která (jak sama píše) patří k dříve narozeným a proto si dobře vzpomíná, jak byla vnímána homosexualita za minulého režimu...

Umíte si představit, že by vás někdo odsuzoval jen pro vaši odlišnou sexuální orientaci? Právě tak to v naší zemi vypadalo za minulého režimu, tvrdí čtenářka Ladouch1...


Dobrý den, patřím k těm, kteří jsou dříve narozeným, a proto jsem se v mládí s homosexualitou téměř nesetkala, dříve to bylo tabu a když už na to přišla řeč, tak se vše šmahem odsuzovalo, jako nemravné, zvrhlé a nebo zavrženíhodné. Teprve později když k nám vtrhla trocha osvěty tak jsem pochopila, že tito lidé si svoji orientaci nevybrali, ale že se prostě takoví už narodili, a že to není nic co by mělo být odsuzováno, že to není žádné postižení ani nemoc, která se dá vyléčit. Pak jsem také viděla krásný film Zkrocená hora, kde toto téma bylo velmi krásně a citlivě zpracováno, pochopila jsem, že láska mezi stejně orientovanými lidmi může být zrovna tak krásná, ale i krutá, že se dokáží trápit jako všichni ostatní, tento film, mě doslova nadchl a kdo jste ho neviděl tak velmi doporučuji jeho shlédnutí. Dnes už nedělím lidi na různě sexuálně orientované, ale na lidi slušné, laskavé a hodné a na lidi špatné, a zlé. Mezi homosexuály je spousta vynikajících, zpěváků, režisérů, fotografů a dalších, kteří v životě něco dokázali a všech slušných a hodných lidí si nesmírně vážím a je mi šumafuk, jak jsou sexuálně orientovaní. Osobně žádného neznám, nebo alespoň o tom nevím, ale rozhodně si zaslouží, aby měli stejný nárok na lásku a pochopení jako mi všichni ostatní.
Ladouch1

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 12. ledna 2012: Gayové a lesbičky - vaše příběhy

 • Máte kamaráda gaye nebo kamarádku lesbičku?
 • Jak jste se s nimi seznámily a máte s nimi nějakou zajímavou historku?

Své příspěvky na toto téma mi posílejte na redakční e-mail (viz níže). Rozsah příspěvků: Maximální délka není stanovena, minimální je alespoň jako tento odstavec textu. Redakce si vyhrazuje právo, příspěvek neuveřejnit. Chcete-li mít šanci na získání dárku: knížka básniček Hanky Zagorové - Milostně, červený parfém AVON Aspire a zamilovanou tužku na oči, pošlete svůj příspěvek nejpozději tak, aby v redakční poště přistál 12. 1. 2012 do 15.00 hodin.

aspirezagorova

   
12.01.2012 - Příběhy - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [4] carmi [*]

  Věrulinka — #2 Nevím přesně, kdy to bylo zrušeno, ale homosexualita u nás byla trestná.

  superkarma: 0 12.01.2012, 18:18:29
 2. avatar
  [3] átéčko [*]

  Věrulinka — #2 Nezavírali. Měla jsem i té době teplé kamarády. Ten jeden zavřený byl, ale za něco jiného.

  superkarma: 0 12.01.2012, 15:01:51
 3. avatar
  [2] Věrulinka [*]

  Bývalo to veliký TABU, až po roce 89 se se vším chodí na venek a lidi si zvykli konečně, že mezi námi žijí lidé s jinou orientací.

  Pokud se nemýlím, snad i za to lidi zavírali Sml15

  1. na komentář reaguje átéčko — #3
  2. na komentář reaguje carmi — #4
  superkarma: 0 12.01.2012, 14:33:24
 4. avatar
  [1] átéčko [*]

  Napsalas to moc hezky!!!Sml67

  superkarma: 0 12.01.2012, 14:04:27

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme