Domácnost

Nemovitost je neprodejná kvůli sousedům

houese

Není to tak dávno, co jsme řešili stěhování. Jako jedna z variant se nabízela hypotéka a pořízení domku nedaleko města, ve kterém s manželkou pracujeme. Jenže ouha! Buď jsme narazili na nemovitosti, které: za a) Nestály za povšimnutí pro svůj technický stav, za b) Byly příliš drahé, za c) Měly vážný problém se sousedy v okolí.  A právě ta poslední možnost se nám stala několikrát.

Jeden příklad za všechny

Přijeli jsme do menší obce (nechci jmenovat), kde byl na prodej dům za 500.000 korun. Už když jsme ale kráčeli ulicí k domu, pojali jsme podezření, že tady není něco v pořádku. Ulice byla špinavá, plná všelijakého (odpusťte mi to slovo) bordelu; ležely tu staré pneumatiky, zrezavělé kusy zemědělských strojí a pletiva, pytle plné páchnoucího nepořádku, staré spotřebiče… no, vypadalo to tu zkrátka jako o železné neděli. Akorát bylo jasné, že pozůstatky všeho možného nikdo neodveze, některé už byly plevelem přirostlé k ulici.

No, pokrčili jsme rameny a došli k prodávanému domu. Hlavou nám kolovalo, že jestli dům koupíme, budeme si muset došlápnout na místní mocipány a postarat se o úklid ulice, protože tohle byla hrůza! Otevřela nám paní se skelným pohledem, která vypadala, že je neustále trochu mimo. Provedla nás domem i zahradou a v podstatě jsme se shodli, že dům není špatný. Měli jsme s sebou i kamarádku architektku, která nás upozornila, že stropy nejsou nosné, a tedy případná vestavba místností do půdy by vyžadovala větší investice, ale to nám nevadilo. Už, už jsme si mále plácli, když najednou...

Za vraty se ozval děsný randál!

Otevřeli jsme a spatřili souseda z vedlejšího stavení, kterak vleče cosi neidentifikovatelného kovového ven a pohazuje to opodál na ulici: „Do haj***, že se na to nevys***. Kur**! No, co čumíte?“ nadával dotyčný a zase zmizel.

„Co to bylo?“ optali jsme se majitelky, ale ta nám k tomu nebyla schopná nic říct. A tak se koupě nakonec nekonala, než takového souseda, to raději bydlet pod mostem.

Co na to makléři?

Oslovil jsem zkušeného realitního makléře a jednatele z firmy Omega Reality, pana Miroslava Havelku, abych se ho zeptal, jestli jsou domy s podobnými sousedy skutečně neprodejné, a jak jako zákazník mám šanci takový problém zjistit, pokud nejsem zrovna u takové situace přímo.

„Je samozřejmě otázka, co jsou to strašní sousedé. Něco jiného může být nepřijatelné pro mě a něco jiného pro vás,“ řekl mi pan Havelka. „Rozhodně ale člověk nekupuje nemovitost, aniž by ji předem navštívil, takže si sousedské poměry může ověřit. Vysloveně zjevný sousedský problém může mít i vliv na cenu nemovitosti nebo délku prodeje.“

Zajímala byste se při koupi nemovitosti o sousedy?

Možnost%
Ano, je to důležité!97,1
Ne, není to podstatné.2,9

   
19.07.2010 - Dům a byt - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. [11] karolina78 [*]

  Chtělo by to vyhledat nějakou dobrou realitku a naít si přes ní nějaké lepší bydlení, já mám velmi dobré zkušenosti s http://www.realspektrum.cz/

  superkarma: 0 29.07.2014, 12:01:48
 2. [10] Marika11 [*]

  no to hej, skús sa radsej obrátit na profíkov odporúčam tuto firmu.

  superkarma: 0 02.02.2014, 16:03:49
 3. [9] Martina59 [*]

  Zkus firmu realitnirevoluce.cz třeba ti pomůže jako mě

  superkarma: 0 12.06.2013, 11:26:05
 4. [8] Martina59 [*]

  Doporučuji pro prodej homestaging

  superkarma: 0 08.06.2013, 16:09:01
 5. [7] wireen [*]

  To je šílené! Hned bych kontaktovala společenství vlastníků bytových jednotek.

  superkarma: 0 26.07.2011, 14:36:10
 6. avatar
  [6] átéčko [*]

  Anime Otaku — #5 Oni si nad vchod do "Díry", jak se hospodě říká, postavili látkový stan, takový altán, který bych musela prostřelit. vaážně mě serou, dnes zase na chodníku oheň a griluje se. Fakt jsem přemýšlela, co na ně shodit, aby byli zticha. Nejsou to jen víkendy,  tam sedává skupinka vesěs nezaměstnaných, ale těch,co dělají někde načerno, nebo prodávají drogy. A sedí tam denně pokud neprší.

  superkarma: 0 21.07.2010, 22:05:56
 7. [5] Anime Otaku [*]

  átéčko — #4 Tak na tohle doporučuji paintballovou nebo airsoftovou pistoli (nejlépe v nějaké rychlopalné verzi). Brzy se odtud odklidí Sml57

  1. na komentář reaguje átéčko — #6
  superkarma: 0 19.07.2010, 16:51:30
 8. avatar
  [4] átéčko [*]

  U nás už narazil soused. Chce prodat byt, ale protože máme dalšího souseda hulváta, který se svou hospodou pije krev všem v okolí, byt je neprodejný.( takže ti, co mi radili abych se odstěhovala, mi sice radili dobře, ale ani tohle není možné. Před dvěma dny popíjela skupina mladých žen, po celou noc na židlích před tou putykou. musela jsem mít celou noc kvůli vedru otevřené okno, takže jsem celou noc nespala.)

  1. na komentář reaguje Anime Otaku — #5
  superkarma: 0 19.07.2010, 15:15:12
 9. avatar
  [3] poldinka [*]

  Před dvěma lety prodávala dcera našich sousedů dům a rodiče umístila do penzionu.Dceři bylo jedno komu dům prodá přesto že rodiče chtěli aby to byli slušní lidé.Toho jsme se ale nedočkali.Dům prodala údajně Maďarům z kterých se vyklubala romská menšina.Nikdo si nedovede představit jaké peklo jsme zažívali.Za 2 roky dokázali zavést zahradu ledajakým svinčíkem zkrátka hrůza.Jediné naše štěstí bylo že dům byl koupen na hypotéku kterou neplatily.Nyní se tam nastěhoval mladý muž který má chovnou stanici kníračů.Psi sice štěkají ale zlatí psi.

  superkarma: 0 19.07.2010, 13:37:44
 10. avatar
  [2] OlgaMarie [*]

  Mně tedy překvapuje tolerance obce k nedovolené skládce. Vždyť jde náhradu za úklid vymáhat i exekučně. Ale holt chudák ten, kdo by si úklid vymohl.

  superkarma: 0 19.07.2010, 10:37:21
 11. avatar
  [1] edith1975 [*]

  Sousedé, respektive ten, kdo bydlí vedle vás, je dost důležité. O tom žádnáSml22

  superkarma: 0 19.07.2010, 09:11:11

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme