alkohol

Moje milá Ženo-in, o problému, který mě tíží jsem se ještě nesvěřila ani své nejlepší kamarádce, až dnešního dopoledne jsem si dodala odvahy, a ze všeho se zkusím vyzpovídat TOBĚ – a doufám, že se mi alespoň částečně uleví.

Za problémem, který do naší rodiny vtrhnul, jako blesk z čistého nebe, stojí osm písmen: RAKOVINA!!! Když jednoho rána za mnou přišla maminka s tím, že si objevila v prsu bulku, vůbec jsem si neuvědomila, jaké peklo bude následovat...?!

Rozjel se jeden velký boj o maminčin život = operace, čekání na výsledky, pak následná chemoterapie, kdy mamince opadly všechny vlasy... prostě bylo to žalostné, vidět, jak se moje milovaná osoba trápí, v noci nespí a užírá se! Z ženy, která milovala život, milovala lidi a společnost nezbylo téměř nic! Maminka své nemoci propadla a to těžce!

Aby toho nebylo málo, musela ještě na druhou operaci, kdy ji prso odřezali celé – a v té době jsem si začala všímat věci, kterou maminka vždycky odsuzovala – maminka své trápení začala léčit alkoholem...! Ta metla lidstva (alkohol) mamince začala pomalu a jistě léčit její bolest tím, že na chvíli zapomněla na to, co jí nejvíc trápí, ale dospělo to tak daleko, že dnes maminka bez alkoholu nevydrží ani jeden den, i když se mi to velmi těžce píše, maminka je nejen těžce nemocná, ale co víc, je taky závislá na alkoholu!

Domluva s ní je velmi těžká, mluví za ni ALKOHOL – sama si svoji závislost přiznat nechce, říká, že na ní neustále něco vidíme, něco proti ní máme, a že ji máme nechat ŽÍT!!! Tatínek s ní má velkou trpělivost, ale donekonečna taky nebude trpět...!

Trpí tím celá naše rodina, protože z maminky, té oblíbené a společenské ženy, se pomalu a jistě stává TROSKA! Alkohol si schovává snad všude – nacházíme jej v šatníku, pod matrací,ale i přelitý v láhvi od octa! Léčit se nechce, ale to není život, když vidím, jak se maminka „ZTRÁCÍ“, je mě do pláče!

Ten kámen, ne, vlastně ŠUTR, co mě tíží na prsou, je tak strašně těžký, že i mě pomalu táhne k zemi...! Doufám, že jednou spadne, a to bude taková rána, že ji uslyší snad i na druhé polokouli...!

Přeji vám všem krásné Vánoce, bez bolesti a smutku! Ženo-in, jsi moje příjemné zpestření dne, s Tebou je život hned růžovější...!

S pozdravem Bohuša

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Pište na redakční e-mailovou adresu: redakce@zena-in.cz. Svoje texty můžete doplnit i obrázkem.

Dva nejzajímavější odměníme. První vybraná čtenářka obdrží velké balení kávy Jacobs Velvet a k tomu tělové mléko Dermacol Banana. Druhá v pořadí si připíše na soutěžní konto do Velké vánoční soutěže 500 bodů!

Reklama