Zdraví

Nemoc močového měchýře

 

Nechodí na nákupy, procházky, necestují, nenavštěvují divadla, kina, koncerty. Jízda tramvají je pro ně utrpením, do vlaku či do letadla nenastoupí. Raději se nemilují. Netrpí fóbií ani psychózou. Za jejich trápení může „pouze“ nemoc močového měchýře.

 

 

Máte pocit, že mluvím o vás či o někom z vašeho okolí? Sužuje vás stejný problém, ale stydíte se o něm s kýmkoli hovořit? Uzavíráte se samy do sebe a řešení odkládáte kvůli pocitu studu či strachu? Chyba. Vězte, že v tom nejste sama. Syndromem hyperaktivního močového měchýře (dále OAB), tak se vaše choroba nazývá, trpí v Evropě 50 až 60 milionů lidí.

 

O co vlastně jde

Syndrom hyperaktivního močového měchýře je souborem příznaků, ke kterým dochází při nesprávné funkci močového měchýře.

Většina lidí dokáže na určitou dobu překonat pocit nucení na močení, dokud není k vyprázdnění vhodná příležitost. S tím však mají lidé trpící touto nemocí  potíže, což má negativní vliv  na společenský, psychický i sexuální  život.

 

 

 

Země              Procento lidí s OAB             Počet lidí s OAB

Francie                        12 %                           2,89 milionů

Německo                     18 %                           6,46 milionů

Itálie                            12 %                           3,28 milionů

Španělsko                    22 %                           3,60 milionů

Švédsko                       19 %                           0,81 milionů

Velká Británie               19 %                           5,15 milionů

 

Už se necítíte tak ztracené, že ne? Aby tato statistika mohla vzniknout, museli se všichni tito lidé se svým trápením svěřit.  Zařaďte se mezi ně a uvidíte, že existuje řešení, jak vám pomoci.

 

Jak problém řešit a kde hledat pomoc

Nejdůležitější je zapomenout na ostych a jít k lékaři. Nespoléhat na pocit, že všechno zvládneme samy tím, že budeme méně pít nebo  chodit na toaletu dříve, než cítíme potřebu.

Tím si můžeme způsobit vážné zdravotní komplikace.


Včasná diagnóza urologem nebo gynekologem a následná léčba vás zbaví nepříjemných příznaků a učiní váš život šťastnější. Nestojí to za to?

 

Co můžete čekat a jak se OAB diagnostikuje

Diagnóza je stanovena na základě:

- příznaků

- fyzikálního vyšetření

- vyšetření moči

- záznamu bilance tekutin

- vyšetření funkce močového měchýře

 

Je důležité vyloučit jiné příčiny, jako jsou infekce močových cest, močové kameny, stresová inkontinence, roztroušená skleróza a nádorová onemocnění.

 

Pokud jste našly odvahu svůj problém řešit, nebo ji teprve hledáte, napište nám. Tím povzbudíte stejně postižené!

 

   
27.09.2005 - Zdraví - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. [17] rozina [*]

  OOOOO, svatá prostoto. Já začala mít tyhle problémy v 35 letech. ÁÁÁÁÁÁ dne s je mi 55, mám močové problémy CHRONICKÉ - a to díky doktorům. Děvčata hlídejte se ! Chce to opravdu na sebe dbát, také se mi spustil zánět močáku, když jsem měla spodní kalhotky umělé - ne z čisté bavlny a těsné rifle. Je to svinstvo. Piju bylinky- čajík přímo na močové cesty. Jak cítím pobolívání už piju. A funguje to. Doktora už ani nezatěžuju. Zase by řekl- je to chronické , ale to už říká jak jsem řekla od mých 35- Páčko a vydržte!

  superkarma: 0 28.09.2005, 16:46:07
 2. avatar
  [15] Tesay [*]

  Pidulina: víš já mám taky pocit že jakmile mám víc stres v práci tak to mám zase zpátky. ale teď zkouším brát preventivně urinal 1 tobolku ráno a zatím musím zaklepat na dřevo mám už 2měsíc klid. což je u mě malý zázrak. měla sem to i 5x po sobě. kdo to nezažil tak nepochopí co to je. navíc mám náročnou práci, takže nějaké marodění nepřichází v úvahu, když mě to chytně tak můžu zůstat doma max. 1den, pak už musím fungovat....

  superkarma: 0 27.09.2005, 12:49:50
 3. [13] Pidulina [*]

  Tesay: jo kdyby ses na tu čínu chtěla mrknout, je to na www.bady.cz
  náhodou jsem na to narazila na žene-centrum u debaty o neplodnosti. Je tam popsaný i postup léčby, co si objednat.

  superkarma: 0 27.09.2005, 11:17:04
 4. [12] Pidulina [*]

  Tesay: určitě nezapomenu! jen mě děsí ta cenu, za první fázi léčby dám cca 3tis kč, ale co nadělám. Je to také o imunitě a nervíkách, určitě to má spojitost. Pár lidí mi radilo WOBENZYM, měl by tako zabírat, ale ta cena! skorem se rovná čínské léčbě

  superkarma: 0 27.09.2005, 11:14:53
 5. avatar
  [11] oxi [*]

  teka: Tesay: holky, taky jsem na tom byla jako vy (celých 6 let) a pomohla mi nefroložka (už 3 roky mám pokoj ) Nejdříve mi napsala nějaké léky na posílení imunity, ty jsem brala 3 měsíce a pak jsem k ní 1,5 roku chodila každý měsíc na kontrolu na rozbor moče. A fakt to pomohlo. Jakmile se mi objevily nějaké bakterie, hned je přeléčila. Ale trvalo to ten rok a půl, než jsme je vymlátily . Zkuste se na nějakou nefrologii obrátit, držím palečky

  superkarma: 0 27.09.2005, 11:04:28
 6. avatar
  [10] Tesay [*]

  Pidulina: pak dej vědět jestli ti to pomohlo, šla bych do toho taky

  superkarma: 0 27.09.2005, 10:59:42
 7. [9] Pidulina [*]

  teka: mám naprosto stejný problém, taky žádný nález nikde nic, antibiotika zaberou ale slabé problémy přetrvávají. Nyní zkouším čínskou medicínu, čekám kdy mi dorazí léčba. Nevím jestli to pomůže, ale tonoucí se stébla chytá .....

  superkarma: 0 27.09.2005, 10:52:42
 8. avatar
  [8] sunshine [*]

  Jé, já špatně hlasovala , přečetla jsem si tímto syndromem netrpím a odklikla jsem to / a ono je tam napsáno trpím/.Zase jsem zbrklá.

  superkarma: 0 27.09.2005, 10:41:50
 9. avatar
  [7] sunshine [*]

  Jé, já špatně hlasovala do ankety, přečetla jsem si tímto syndromem netrpím a odklikla jsem to / a ono je tam napsáno trpím/.Zase jsem zbrklá.

  superkarma: 0 27.09.2005, 10:40:32
 10. avatar
  [6] Vladislava1 [*]

  Tak moje maminka před 15 lety byla u doktora v časopise vyčetla že za jejímy problémy by mohla být snížená děloha(časté nucení na záchod).Doktor čučel jak puk a nic otom nevěděl.Teprva teď když sem proudí plno informací a doktoři jsou moudřejší,znovu mamka byla na vyšetření a představte si byla to snížená děloha co tlačila na močovej měchýř!Proběhla operace a vše je vpořádku

  superkarma: 0 27.09.2005, 10:36:35
 11. avatar
  [2] Tesay [*]

  teka: tak to jsme na tom bohužel obě stejně

  superkarma: 0 27.09.2005, 08:33:29
 12. [1] teka [*]

  Je mi 27.Zánětem močových cest trpím snad co 3 měsíce. Ač se snažím teple oblékat, nesedat na zem, nosit bačkory, v létě se nekoupat atd... neustále se mi to vrací. Na celkovém vyšetření jsem byla již 3 krát nikdy na nic nepřišli. Antibiotika vždy zaberou, ale i tak potom měsíc neustále cítím tlak v podbříšku, pobolívá mě ledvina a za 3 měsíce je to tu zase. Jsem již z toho úplně na dně jenže bohužel nic nepomáhá. Vyzkoušela jsem i x léčitelů, ale záněty se vrací pořád.

  superkarma: 0 27.09.2005, 07:04:40

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme