Bulvár

Nemládne nikdo, ani Red hot Chilli Peppers

V pět odpoledne jsem se dočetl informaci, kterou jsem dávno zapomněl. Dnes v Praze hrají Red Hot Chilli Peppers. Kapela, kterou by si Šumař neměl nechat ujít, jedna z těch, které ještě stojí za to vidět. Bez lístku jsem tam na tři čtvrtě na osm vyrazil. V osm jsem už byl vevnitř a lístek mě nestál 1100 Kč, ale pouhých 750,-. Ne nadarmo mi říkávali Kolík Aťsepicnu!

Byla to blesková akce a tak to taky vypadalo. Ani jsem se nestihl těšit a už jsem přežíval na place pod pódiem úděsné hip-hopery, kteří opravdu nebyli nic pro moje ucho. Pak, v rovných devět, nastoupily Papričky. První, co jsem musel zkonstatovat, byl fakt, že zvukař to moc nezvládá. Druhý fakt byl rovněž neveselý – nikdo nemládne, ba naopak.

Zvukaři totálně vypadly středy, takže všechno, co by se mohlo podobat melodii, v první čtvrtině koncertu vlastně nebylo, k tomu chlapci byli jacísi líní, až utahaní. Pravda, potěšili publikum tím, že popřáli vítězství ve fotbale a projevili radost z porážky USA, k tomu pověsili českou vlajku na pódiu, ale jinak byl začátek známá nuda, nuda, šeď, šeď.

Už jsem měl starost, že i těch 750 Kč bylo moc. Zvukař se ale nepatrně vylepšil – ne o moc, pořád to stálo za vy víte co – ale hlavně chlapci v kapele se probrali a společně s odhazovaným oblečením se dostávali do formy. Nebýt takoví obtloustlí, jeden by jim skoro zbaštil, že to nedělají takovou dobu.

Sólo zachránilo dobré jméno

Pochopitelně zazněly písně z nového alba a ty největší pecky, které kdy napsali. Za vrchol celého koncertu považuji kytarovo-basové sólo před Californication. V něm dokázali, že jsou muzikanti tělem i duší, tam srdce Šumaře jásalo a plesalo. K tomu samo Californication, to je můj hit a dal se poslouchat i se zmrzačeným zvukem.

S tím byly vůbec problémy po celou dobu, frontman a zpěvák Anthony Kiedis se v pár skladbách netrefoval úplně přesně, jednou se dokonce strefoval naprosto nepřesně, ale i tak předvedl celkem dobrou show a obstojný pěvecký výkon. Je ale smutné, že musím říct, že třeba na Micka Jaggera na pódiu Kiedis nemá. A to je ostuda, protože Red Hoty mám rád a Stony ne-e…

K negativům patřila i partička ožralých tlustých Poláků, kteří znepříjemňovali život asi stovce lidí, kteří byli kolem nich. Pozitiva – viděl jsem jednu ze zásadních kapel na možná posledním turné, kde je ještě stojí za to vidět. Hudební zážitek tedy nebyl takový, ale viděl jsem legendu. A to se počítá. A propós… Co říkáte na jejich poslední dvojalbum? Mně se docela líbí. Vyměkli, ale kdo ne? Jen by si to měli připustit a přizpůsobit tomu i svou show.

Blog Šumaře

   
15.06.2006 - Kultura - autor: Richard Klíčník

Komentáře:

 1. avatar
  [13] pikolca [*]

  Šumaři nestraš, je mi jasné že koncert live není nikdy jako na CD a občas je zvukař nahluchlý a kapela utahaná ale opravdu to bylo tak hrozný ? Na tenhle koncert přijeli moji přátelé z Bratislavy tak jsem zvědavá až mi napíšou jaké to bylo. Já se chystám na koncert Jamese Blunta a děsně se těším, tak to snad nebude takový horor. Vím že pro spoustu lidí je James jen sladkobolný týpek, ale nejen pro mě je prostě človíček který mi stojí za to abych taky jednou za "100 let" vyrazila na koncert, obvzlášť když bude v zahradě pražského hradu . Kdyby náhodou někoho z vás James zajímal, tak tady je o něm téměř vše, a myslím že i víc www.jamesblunt.name a hlavně je to česky.

  superkarma: 0 15.06.2006, 21:55:41
 2. avatar
  [9] renike [*]

  nicca30: na to ze do areny vejdou jenom 18tisic,bude hned vypdodano
  ale ja na koncert jedu

  superkarma: 0 15.06.2006, 11:44:06
 3. avatar
  [7] Amélie [*]

  Nu nevím - mě tedy mrzí, že jsem se na koncert nedostala, protože Vladimír Vlasák Redhoty dnes v MF poměrně chválí. A on je pro mě na poli hudební kritiky větší autoritou než nějaký Šumař .

  superkarma: 0 15.06.2006, 11:39:12
 4. avatar
  [6] renike [*]

  Sefova Miska: Madonnu zacnu prodavat zitra

  superkarma: 0 15.06.2006, 11:35:41
 5. [5] apina [*]

  Sefova Miska: neni vyprodaná . podívej se na stránky sazka areny tam jsou lístky na prodej i s místenkama

  superkarma: 0 15.06.2006, 11:01:54
 6. avatar
  [4] Gabi [*]

  Sefova Miska: lístky na RHChP byly vyprodané téměř okamžitě , stejně jako na Depeche Mode. A vždycky se rozjede docela výdělečná činnost některých našich spoluobčanů Až těsně před koncertem se dají sehnat levné zbytky - tenhle "byznys" se mi z duše protiví.
  Jestli do tohohle kouta zase někdy zavítají U2, tak nevím ...
  P.S. poslední deska RHChP je jiná, ale neřekla bych horší, možná to stačí víc naposlouchat.

  superkarma: 0 15.06.2006, 10:53:10
 7. avatar
  [3] Midsummer [*]

  V novinách naopak píšou, že to co předvedli bylo naprosto skvělé

  superkarma: 0 15.06.2006, 10:16:49

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme