Co tak strašného provedla čtenářce Datuře matka, že kvůli ní neměla ráda Vánoce? Ještě dnes na to vzpomíná a tíží jí to u srdce...

Zajímavý příspěvek zaslala k dnešnímu tématu také čtenářka Datura. Některé rány jsou opravdu hluboké...


Dobré odpoledne, trochu dnes odbočím od ostatních. Vánoční ruch v ulicích, koledy a plno lidí v obchodech mi ani nevadí a přesto jsem měla důvod nemít ráda vánoce.

Vyrůstala jsem jen s matkou. Každoročně jsem psávala dopis Ježíškovi a protože jsem si vždycky přála jen knížky, pokaždé mi přání splnil a přidal i něco navíc. Dodržovaly jsme i některé zvyky, třeba nevstávat od štědrovečerní večeře, krájely jsme jablka a pouštěly lodičky ze skořápek ořechů. Potom jsem se seznámila se svým nynějším manželem. Zase jsme trávily Štědrý den jen samy dvě, on k nám mohl až druhý den. Jenže potom jsem se chtěla vdát. A byl oheň na střeše. Matka si přála, abych se vdala až po její smrti a abych žila jen s ní. S tím jsem nesouhlasila a ona se rozhodla mě potrestat.

A tak každý rok, když jsem ji přišla na Štědrý den pozvat k nám na večeři ani mi neodemkla a nechala mě brečet za dveřmi. To jí vydrželo až do smrti. Zemřela týden před vánocemi ve věku 83 let. A i když je to už dvacet let, pokaždé si na to o Štědrém dnu vzpomenu. Naštěstí mám svou rodinu a ta mi na to dá zapomenout. Večeře se odehrává u nás, přijdou dcery s rodinami a je to fajn. Nejvíc se těším na vnoučata. Dárky jsou přesně ty, které si objednají dopisem u Ježíška. I když mi pětiletá vnučka sdělila, že Ježíšek neexistuje, přesto mu dopis napsala, co kdyby.

Teď už se na vánoce těším a celé redakci přeji ty nekrásnější

Zdraví,
Datura

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21. 12. 2011: Negativa Vánoc

PRÍSPĚVKY K TOMUTO TÉMATU JIŽ NEPOSÍLEJTE.

Zasílání příspěvků k tomuto tématu již skončilo, milé čtenářky. A přišlo jich skutečně velké množství. Pokusím se vydat všechny. Až vydám poslední, tak se dozvíte, které čtenářky získaly slíbené odměny. Tedy odporně zelený dárek od AVONU (pro jednu z přispěvatelek) a 2.540 prémiových bodů do naší Šťastné vánoční soutěže, rozdělených mezi několik přispěvatelek.

  • Šťastná vánoční soutěž: MVS 2011

avon

Reklama