Jak byste se cítila, kdybyste neměla možnost kojit své dítě? Právě to se stalo čtenářce Kometě. Rozhodla se, že se vám se svým příběhem svěří a napíše ho jako příspěvek k dnešnímu tématu...


Původně jsem nechtěla na tohle téma reagovat, i když je pro mě momentálně aktuální, ale po přečtení některých článků a diskuzí jsem se rozhodla napsat svůj názor.

První dceru jsem neměla možnost kojit, byla jsem mladá, žádný kurz nebyl, nikdo mě nic neřekl. Bolelo to dokonce jsem krvácela. Na víc nepřibírala a plakala hlady. Kojení bylo pro mě utrpení. Vydržela jsem do 4 měsíců a to od 2měsíců jsem přikrmovala.

Druhou dcerku na tu jsem se pěkně připravila. Navštívila jsem kurz, diskutovala jsem s maminkami. Připravila jsem se a povedlo se. Laurinku jsem kojila do dvou let. Vůbec jsem se nepozastavovala nad tím, že někde vystrkuji prso, bylo to pro mě jako bych dávala flašku. Komu je to nepříjemné ať se nekouká. Nedělala jsem to schválně, dělala jsem to proto, že je to nejlepší pro moje dítě. Maminka, která nemůže kojit je něco jiného, jako ta , která kojit může a nekojí. Milé dámy nezobte se na mě, ale to u mě nejste matky, když nejste schopné dát dětem to nejlepší a nejzdravější co je. Většina lékařů a diabetologů vám řekne, že kojit se má do 2 let z důvodu nevyvinutého střeva. Je to nejšetrnější pro miminko. A pokud se po mě sápe moje dítě, že má žízeň nebo hlad, kdykoliv mu to prso dám a kdekoli. Nevím jak by se někomu líbilo, kdyby nedal dítěti najíst. Prso pro mě rovná se flaška. Na víc nemluvím o pohodlnosti kojení.

Třetí dítě má 6 měsíců a kojím a kojila jsem i na parníku. Stane se, že Vallinku zajímá okolí více jak jídlo, to se nedá nic dělat tak prso schovám. Rozhodně ho schválně nevystrkuji. Není to nechutné, ale přirozené. Jsou věci, které se rozhodně na veřejnosti nedělají, ale kojení k tomu nepatří. Kojení mě bolelo u všech dětí, u všech mě tekla krev z prsu, ale po nějaké době se to uklidnilo. Jsem strašně ráda, že kojit můžu, první dcerka takovou výhodu neměla a taky to přežila bez následků. Rozhodně to není přirozená věc jak se všude píše, ale pro někoho to může být i pěkná dřina.

Kometa

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Kojení!

Jaké jsou vaše vzpomínky na kojení?

Pište mi své příspěvky na téma „kojení"! Odpovězte na výše položenou otázku, nebo svou odpověď nějak rozviňte. Napište i o svých zkušenostech, co si myslíte o dlouhodobém kojení, třeba do čtyř let věku dítěte a naopak, co si myslíte o ženách, které vůbec nekojí? Kdy jste přestala kojit? A jaký je váš nejkrásnější kojící zážitek? Kojila byste na veřejnosti? Otázek ke kojení je zkrátka mnoho. Vaše odpovědi nechť jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec, jinak nebudou mít šanci na získání skvělého dárku: dévédéčka Cvičení po porodu a čaje Lipton broskev a mango v pyramidových sáčcích!

Příspěvky posílejte na e-mail...

Reklama