Bulvár

Německý nebožtík nám spraví varhany


Walter Werner z německého Seiffenu pomáhá zachraňovat český kostel, i když už několik měsíců nežije.

Na sklonku života si totiž přál, aby lidi na jeho pohřbu neutráceli za květiny a věnce, ale peníze věnovali Hoře Svaté Kateřiny na opravu varhan.

Účastníci pohřbu neposlechli a na kyticích a věncích nešetřili. Wernerův hrob lze proto poznat snadno – je na něm nejvíce květin. Přesto vyhověli přání zemřelého a hned po smutečním obřadu založili sbírku na pomoc českému baroknímu kostelu.

 

Místostarosta obecního úřadu v Hoře Svaté Kateřiny Petr Pakosta se podle svých slov s takto výjimečným případem ještě nesetkal. Lidem, kteří Waltera Wernera léta znali, nepřipadá jeho poslední přání nijak neobvyklé. Vědí, že se narodil na české straně hranic a kostel v Hoře Svaté Kateřiny navštěvoval už jako dítě.

 

Rozhodnutí váženého seiffenského občana schvaluje i jeho rodina. Christian Werner se nechal slyšet, že jeho otec kostely považoval za důležitá místa pro setkávání lidí, bez ohledu na to, na které straně hranic stojí.

Na kontě sbírky, která vznikla na popud Waltera Wernera, jsou už v této chvíli 4 tisíce eur – tedy více než tři čtvrtiny ceny, kterou má celá oprava stát.

 

Zásluhou neobvyklého gesta pana Wernera budou varhany v kostele v Hoře Svaté Kateřiny fungovat ještě letos. O pět let dříve, než se původně počítalo.

   
21.01.2009 - Společnost - autor: Marie Šrámková

Komentáře:

  1. avatar
    [1] lidapall [*]

    Jako varhanice a milovnice varhan ráda slyším, že se některé varhany opraví. Bohužel těch, které potřebují akutní opravu, rychle přibývá...

    superkarma: 0 21.01.2009, 16:44:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme