My, poctivé euroobčanky, nemáme žádné špeky, ale masíčko. Alespoň to říká naše lektorka břišních tanců. A s masíčkem se musí umět správně zacházet, aby na něm mohli chlapi oči nechat. Žena vůbec nemusí být samostatná, nemusí stát široce rozkročena, aby čelila nepřízni světa, nemusí svírat pěsti a chodit rázným krokem. Naopak!

Antifeministická terapie
Když jsem vyrazila na první hodinu břišního tance, netušila jsem, že si kromě příjemného a uvolňujícího pohybu užiju jakousi antifeministickou terapii. Břišní tance v sobě totiž skrývají esenci všech ženských zbraní. Kromě svůdných pohybů se musíte naučit i svůdným výrazům a především patřičně svůdnému chování. Což se ukázalo být poněkud nad moje síly.

Unavený klaun
„A teď ano, ano, ano,“ předvádí lektorka mnohoslibný úsměv a šimi hrudníkem. „A teď ne, ne, ne,“ mává dlouhými řasami a vlní boky. Choreografie břišního tance je vlastně kurs svádění chlapů. Nejdřív navnadit, přiblížit se, ale jakmile zaberou, couvnout a cudně sklopit zraky. Trocha dívčí nejistoty, a pak náhle odhalené sebevědomí – to jsem já a jsem tak krásná! Pohled opuštěného štěňátka vystřídá svůdný úsměv... Obracím oči v sloup a marně se pokouším zvednout jedno obočí. Vychází mi grimasa unaveného hrocha.

Mávající prsa
„Nemávej těma prsama tak!“ brzdí lektorka mé nadšení pro šimi hrudníkem. A má pravdu. My, obdařenější euroobčanky, si musíme dávat pozor, aby nás rozkomíhané poprsí setrvačností nepřehodilo na druhou stranu pódia. „Menší kroky!“ slyším neustále a marně se snažím překonat zažitý zvyk. Dlouhými kroky totiž běžně dorovnávám menší výšku. Při břišních tancích se ale musí cupitat!

Hroch dělá humpf
Hodina končí a já stírám pot z čela. Právě jsem zjistila, že oplývám svůdností malého vzteklého hrocha v porcelánu. Dlouhé řasy sice mám, masíčka by taky bylo dost, ale celková koordinace jaksi selhává. Život mě naučil chodit širokým krokem námořníka, hrudník vypínám jenom když testuju, jestli mi neuletí knoflíček na halence, a úsměv mám křivý jako saracénskou šavli.

Ale třeba se to při příští lekci spraví! A budu malý svůdný hroch...

Zkoušela jste někdy břišní tance? Chodila jste do tanečních? Používáte „ženské zbraně“? Umíte rozvlnit boky a ve správnou chvíli povolit knoflíček ve výstřihu? Nebo Vám taky pořád říkají „nehrb se tak a dělej menší kroky“?

Reklama