Rodina

Nemáme tabulkové ani geniální dítě, no a?

Příspěvek čtenářky Tiny5 k dnešnímu tématu vypráví o jejích dcerách, které měly různé problémy. Ale Tina5 to neřeší nijak dramaticky, jako jiné maminky. Však on se svět nezblázní, když dítě začne chodit později. Téma dne: Jak se vaše dítě naučilo chodit.

V tématu dne se bavíme o tom, jak se vaše dítě naučilo chodit. První zajímavý příspěvek zaslala čtenářka Tina5. Jedna její dcera musela používat speciální podušku na kyčle...


Krásné ráno, milá redakce.

Děkuji za krásné téma plné krásných vzpomínek. Ale nejen těch krásných. Jedna dcera měla od narození podušku pro správný vývoj kyčlí, nemohla se moc pohybovat, a když už byly kyčle v pořádku, pan doktor si asi myslel, že se bude okamžitě pohybovat jako jiné děti v jejím věku, takže jsem měla trauma, když jsem měla jít s dcerkou do poradny, co zase bude. Nakonec nás poslal na neurologii, kde velice příjemný pan primář vysvětlil, že vše dožene, že je trošku líná.

Ano, vše dohnala, dnes je ve třetí třídě a nikdo by nepoznal, že začala chodit až před druhými narozeninami. Hodně dětí uteče těm prvním, u nás ne. Ani ta nejmladší, které budou v prosinci dva, ještě sama nechodí. Díky přestěhování jsme změnili dětskou lékařku, která už to tolik neřeší a já sama už se nenechávám tolik vytáček a nervovat, že nemáme tabulkové dítě. Jak říká manžel, ve škole chce mít každý génia a nikdo si nevzpomene a nebude řešit, v kolika letech začalo dítko chodit. Na jednu stranu lékaři kritizovali maminky, které se předhánějí, co už jejich dítko umí a porovnávaly své děti, které je lepší a krásnější a chytřejší a šikovnější a na druhou stranu to někteří lékaři, možná neúmyslně, dělají také.

Jak jsem psala, nejmladší dcerce budou dva, ještě sama nechodí, občas se odváží chodit za jednu ruku, ale raději má jistotu, když ji držím za obě ruce. Chodí velice ráda a hodně, o to je to náročnější. Ale na druhou stranu už je přes den bez plínek, hodně vypráví, zpívá písničky, umí říci, jak dělá které zvířátko, pojmenuje hodně věcí, ví, že se miminko chová a vozí v kočárku a sama se o to často pokouší, sama dává miminko čůrat nebo je krmí... a sousedův synek sice chodí od roku, ale dodnes neřekne ani máma ani táta, natož napodobit nějaké zvířátko, o nočníku se sousedom ani nezdá. Prostě každý jsme originál se svým tempem a rozumem. Tak se milé maminky, nenechme znervóznit ani lékařem ani jiným geniálním dítětem, to vaše nás miluje přes naše nedokonalosti, a stejně tak chce být milované, i když není dokonalé. Je přece naše.

Krásný, i když upršený den přeje,
Tina5

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 20. září 2011: Jak se vaše dítě naučilo chodit?

 • Zavzpomínejte na váhavé dětské krůčky!

Své příspěvky formou příběhu zasílejte na redakční e-mailovou adresu (viz níže). Bylo to vaše malé velký chodec? A nestalo se mu v této souvislosti něco pozoruhodného? Za vůj příspěvek k můžete získat krásnou deskovou hru Včelky, kterou vydala firma Efko a je určena pro děti od pěti let. Chcete-li mít šanci hru získat, ať je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

Uzávěrka: Příspěvek zasílejte nejpozději do 20. září 2011, 14.30 hodin.

Včelky

   
20.09.2011 - Děti - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [4] Tina5 [*]

  mafi — #3 dnes nezavře..Sml52Sml52Sml52 určitě máte šikulku, ikdyž pravda, taky se těšívám na večer, až budou všechny v postýlkách a tady ticho, ty holky jsou nějaké ukecanější nebo co..Sml30 A k těm zubům, švagrová, když byla s první dcerou na roční prohlídce, Mudra jí řekla: už byste ji měla čistit zoubky. A švagrová se zeptala které, vždyť ještě žádný nemáSml30 a dnes (2,5roku) už má zoubků plno..Sml58

  superkarma: 0 20.09.2011, 15:12:16
 2. [3] mafi [*]

  Naše malá byla tabulková celé těhu, co se váhy a velikosti týká, a to trvá dodnes. Ovšem první zuby (horní dva) měla v 11,5 měsících, sedět začala až po roce a chodit v 15,5 měsících. Neřešila jsem to a náš pan doktor zaplaťpánbůh taky ne. Když viděl, že má správné postavení nohou řekl mi rovnou, že je lenoch, ať jí nechám být, a taky jo. Mluvit začala princezna v roce (první zvířátka), v roce a půl už byly věty o třech-čtyřech slovech, ve dvou mluvila úplně krásně, včetně prvního skloňování. Dneska hubu nezavře od rána do večera, když nemůže mluvit, tak si aspoň zpívá Sml16

  1. na komentář reaguje Tina5 — #4
  superkarma: 1 20.09.2011, 14:41:01
 3. avatar
  [2] Tina5 [*]

  átéčko — #1 Děkuji, určitě jsi úžasná maminkaSml46

  superkarma: 0 20.09.2011, 13:53:23
 4. avatar
  [1] átéčko [*]

  Tinuško, já také nemám tabulkové dítě a miluji jej stejně, jako ten co se tabulkám vyhnul na druhou stranu a začal chodit v 10 měsícich. Vládíček až ve třech a půl letech.

  Děti nás činí šťastnými ne tím, že se vyvíjejí dle tabulek. Ale svou originalitou.

  Přeji ti hodně štěstí!Sml67

  1. na komentář reaguje Tina5 — #2
  superkarma: 0 20.09.2011, 13:34:32

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme