Čtenářka RosaGloriaDei vyjmenovala spoustu herců v úžasných rolích, na které nedokáže zapomenout. A když jsem to tak četl, zjistil jsem, že v mnohém se s ní prolínám. Díky RosoGlorioDei za Váš příspěvek. Hezky si u něj člověk zavzpomíná…

Hezký den všem, nebudu přehánět, když prohlásím, že film miluji, proto odolávám pokušení zabořit se do pelíšku ke své dceři, beru na klín „noťas“ a píši tyto řádky.

Když jsem přemýšlela nad tím, který herec je můj NEJ, proletěla mi hlavou spousta krásných filmů, čímž jsem dospěla k závěru, že nemám oblíbené herce, ale oblíbené role. A neumím si představit, že by tu kterou postavu hrál někdo jiný.

Moc se mi líbí Brad Pitt (Legenda o vášni, Sedm a Podivuhodný příběh Benjamina Buttona), Kevin Costner (Tanec s Vlky a Mr. Brooks), Dustin Hoffman (Kramerová versus Kramer a Tootsie), Jack Nicholson (Lepší už to nebude), Heath Ledger (Zkrocená hora), Richard Gere (Pretty woman), Jean Reno (Purpurové řeky), z žen mě napadá Jentl Barbry Streisand, René Zellweger v Návratu do Cold Mountain, Winona Ryder v Podzimu v New Yorku či Sharon Stone v Základním instinktu. Snad ve všech filmech se mi líbili Tom Hanks a Meryl Streep.

Podobný výčet bych mohla provést v rámci české kinematografie. Vlastně, byl by mnohem delší, i když u našich herců mě v názorech na ně ovlivňují i jiné věci, než jen výkony na plátně (upřímně, na divadle jsou mnozí stokrát lepší).

Zrovna včera mě pobavily fotografie Halle Berry v MF Dnes, v postavě jednookého Asiata by ji opravdu poznal málokdo. A i tom svět filmu je, ne hrát mladé a krásné, ale umět zahrát cokoliv, zahrát to se ctí a tak, aby divák nezapomněl…

V pondělí mě čeká film The Words, uvidíme, jakou stopu ve mně zanechá tato novinka. Tak a teď přece jen na chvilku letím do těch peřin….

RosaGloriaDei
Text nebyl redakčně upraven


Pomalu končí téma:Jaká je vaše oblíbená filmová postava?

Jednu z vás, která přispěla k dennímu tématu, za chvíli kolem 16. hodiny odměním. Zábavnou společenskou hru: Světový film vám jako dárek pošle firma Albi. Věřte, že se u ní skvěle s přáteli pobavíte. Mám s ní osobní zkušenost...

Společenská hra: Světový film

Reklama