Bulvár

Nemá ruku,téměř nechodí, je popálený, ale kamarádka ho miluje

V současné době jsem na mateřské dovolené,
ale protože jsem vystudovala obor ergoterapie, setkávala jsem se se zdravotně postiženými na praxích v různých zařízeních (kojenecký ústav, domovy důchodců, LDN, speciální škola, lázně,...) a poté také v práci -  2 roky na LDN a rok na rehabilitaci.

Na zdravotně postižených mi nic nevadí, však kdyby mi vadilo, nemohla bych dělat svou práci, kterou mám moc ráda. Vždycky mě těšilo, když se díky mně nějakému človíčkovi zkvalitnil život.

Ergoterapeuté totiž dělají všechno možné, někdy i nemožné, aby jejich klient mohl vést život co nejhodnotnější. Pomocí různých technik učí klienta, aby se o sebe dokázal sám postarat a nebyl odkázaný na pomoc druhých, jindy stačí jen člověka vyslechnout, aby si ulevil od svého trápení a třeba se i vybrečel.

Mám jednu spolužačku, která se v průběhu studia seznámila s postiženým klukem, který měl před asi 10 lety autonehodu, je popálený na 80 % těla, nemá jednu ruku, na druhé mu chybí všechny prsty a téměř nechodí, vlastně má nepopálený jen obličej.

Je to skvělý kluk, bere život s humorem, nikdy nezkazí žádnou legraci, o svém postižení vtipkuje, i když mu určitě mnohdy do smíchu nebylo. Kamárádka s ním chodí už asi 5 let, bydlí spolu v bezbariérovém bytě, chtěli by se vzít a mít mimčo. Moc ji obdivuju, kolik má elánu, protože jestli si to miminko pořídí, nebude to mít jednoduché. Moc jim přeju, aby jim v životě všechno vycházelo podle jejich představ.

 

Sepy


Díky vaší práci máte naprosto jiný pohled na svět handicapovaných a hlavní je, že ji děláte ráda!! A kamarádka a její přítel - jestli to miminko přijde, pošlete fotku, moc jim ho přeju!


editorka Mira

Téma na pondělí:
Zdravotně postižení
Máte ve svém okolí zdravotně postiženého?
Jak vnímáte tyto lidi?
Existuje něco, co vám na nich vadí?
Jsou diskriminováni?
Znáte příklady jejich integrace do společnosti?
Podílíte se na pomoci zdravotně postiženým a jak?

Víte, jaké mají životní náklady a jestli jsou postačující?

Napište nám a my ty nejzajímavější příspěvky odměníme dárečky!
redakce@zena-in.cz

   
21.11.2005 - Společnost - autor: Míra Šindrbalová

Komentáře:

 1. [8] MartinaC [*]

  hezky napsany

  superkarma: 0 06.08.2006, 15:33:10
 2. avatar
  [6] Deafina [*]

  emma: Tento chlapík se stran dětí na rozdíl od homosexuálů nemusí nikoho ptát, jak k dětem přijít. S jejich uživením to však má bohužel horší.

  superkarma: 0 21.11.2005, 23:17:46
 3. avatar
  [5] bookcase [*]

  Meander: ta podpöra je pro něj asi jediná finanční částka, kterou vzhledem ke svému postižení může získat, tak proč by si o ni neřekli, když mají nárok??!! Každopádně držím palce těm dvěma

  superkarma: 0 21.11.2005, 22:59:07
 4. avatar
  [4] Meander [*]

  emma: Ať mají klidně třeba celou fotbalovou jedenáctku, když to zvládnou uživit a obstarat bez natahování rukou a křiku, že mají nárok na podporu, protože on je postižený.

  superkarma: 0 21.11.2005, 16:32:03
 5. avatar
  [3] emma [*]

  já bych měla jenom takovou malou poznámku pro záštiplné lidi: minulý týden jsem si tady přečetla hodně názorů, že homosexuálové by neměli mít děti, protože by se těm dětem děti ve škole posmívali... stejně tak by se ale mohli posmívat dítěti, že má popáleného/postiženého tatínka... stále si myslíte, že ani tento chlapík s báječnou přítelkyní nemají nárok na to, mít dítě?

  superkarma: 0 21.11.2005, 16:03:24
 6. avatar
  [2] jiti [*]

  to je krásný, kamarádka má jistě srdce na správném místě

  superkarma: 0 21.11.2005, 15:47:35
 7. avatar
  [1] Visnery [*]

  superkarma: 0 21.11.2005, 15:21:53

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme