Varování k dnešnímu tématu zaslala čtenářka Dalida. Lít vodu do vosí díry v zemi se podle ní nevyplácí - jednou při téhle činnosti schytala tolik žihadel, že je ani nebyla sto spočítat...

Vosy nemají rády vodu, to je známá věc. Ale lít ji do jejich hnízda jest podnik riskantní, ba přímo nebezpečný...


Loni v létě jsme trhali třešně na zahradě. Chodili jsme kolem stromu a dívali se, kde by bylo nejvhodnější umístění žebříku ke stromu. Bylo nás tam asi pět a všichni jsme koukali nahoru ke koruně třešně. Najednou kolem nás začaly lítat vosy, a bylo jich opravdu hodně.
Hledali jsme, odkud by mohli vylétat a najednou jsme zjistili, že ze země, kde bylo neskutečně mnoho děr, vylétaly vosy a nijak se jim nelíbilo, že jsme na jejich území. Nevím, koho to napadlo, ale řekli jsme si, že je zalijeme vodou. Na některé díry jsme položili kameny a mysleli jsme si, že máme vyhráno. Ale když jsme začali lít vodu do jedné z děr, tak jsme byli najednou v obležení nepřátelských vos, které se moc příjemně netvářily a byly značně nervózní.
Tolik vos jsme ještě najednou neviděli, byly to nálety ze všech děr, i z těch, které jsme nenašli, i z těch, které byly přikryty kameny.
Tolik žihadel, co jsme za toto sklidili, snad bylo dost potrestáním za to, že kdo jinému jámu kopá, sám se do ní chytí.
Proto, když vidím vosí hnízdo, zdaleka se mu vyhýbám.

Dalida

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 18. 7. 2012: Letní žihadla

Zasílání příspěvků k tomuto tématu již skončilo. Okolo šestnácté hodiny vám prozradím, kterou přispěvatelku jsem se rozhodl odměnit slíbeným dárkem, letní opalovací kosmetikou: GARNIER AMBRE SOLAIRE Light&silky SPF20 a RESISTO Kids SPF 50.

Ambre Solairegarnier

Reklama