Bulvár

Nekoukej mi na uši, mně mé uši nesluší

 

 

 

 

 

 

 

Velké uši znamenají inteligenci. Co je ovšem tohle pochybné úsloví platné někomu, kdo si kvůli svým „plachťákům“ ani nemůže udělat culík...
 

Nejhůř jsou na tom v tomto případě naše děti. Dětská společnost je nemilosrdná, a tak je „ušaté torpédo“ terčem nejrůznějších posměšků. Holčičkám ještě lze nechat narůst dlouhé vlásky, ale chlapec s ušima jako slůně už moc možností nemá. Ještěže máme plastické chirurgy! I když i tato možnost může být někdy problém. Je-li rozumné dítě, ještě nemusí mít rozumné rodiče.

 

Bůh tě chtěl takovou, jaká jsi

„Vypadala jsem jako netopýr a bylo to velice nepříjemné. Pochopitelně, že se to nedalo nijak utajit,“ vypráví dnes pětadvacetiletá Mirka. „Navíc naši jsou hluboce věřící, a když jsem v sedmé třídě přišla s tím, že bych chtěla uši nechat přišít, otec byl kategoricky proti. Že prý by bylo neuctivé opravovat práci po Bohu. Brečela jsem. Vlastně myslím, že jsem jim to nikdy neodpustila,“ pokračuje žena.

 „Jsem toho názoru že, Bůh přece nestojí o to, aby byl někdo nešťastný, a kdyby si nepřál, abychom měli možnost jeho dílo trošku poopravit, tu možnost by nám nedal,“ myslí si Mirka, která si nechala svůj handicap eliminovat v ten moment, kdy dosáhla osmnácti.

„Byla to taková moje vlastní revolta. Nikoli proti Bohu, ale proti otci. Do osmnácti let jsem si opravdu užívala posměšků a styděla jsem se, když jenom trochu zafoukal vítr a odhrnul mi vlasy,“ vypráví Mirka. 

„Měla jsem vážně dokonalé lopuchy,“ směje se.

„Operace trvala chvilenku a proběhla jen s lokální anestezií. Když si dnes vzpomínám na školní léta, napadá mě jen jedno – byl to naprosto zbytečný opruz, který se dal zlikvidovat za několik minut. Přála bych si, aby se táta v příštím životě narodil jako slon,“ zhodnotila se smíchem Mirka.

 

Proč chodit jako netopýr?

Jedná se o naprosto banální zákrok, po kterém jde zpravidla člověk po pár hodinách domů. K čemu se trápit, když máme plastické chirurgy a také zdravotní pojišťovny, které dětem do deseti let tento estetický zákrok hradí?

 

Dospělí to mají dražší

U dospělých je již nutné si tuto úpravu zevnějšku plně uhradit, ale jsou to jistě dobře investované peníze. Vždyť k čemu se bát, že mě nápor větru odvěje z eskalátorů, a nosit ve vedru čelenky, když za pár jednorázových tisícovek mohu mít hlavičku jako… kuličku. Zvláště u holčiček se totiž jedná o velmi citlivé téma a leckdy se spolu s odstraněním této kosmetické vady eliminuje také pocit studu i případný komplex a strach se společnosti.

 

MUDr. David Tomášek, Centrum estetické a plastické chirurgie v Praze 4

Jedná se o zákrok, který je zpravidla prováděn pouze s lokálním umrtvením a pacient odchází za pár hodin domů. Ušní boltec se přišívá. Je to vcelku nenáročná operace a je jednorázová. V našem zařízení se jeho cena pohybuje kolem 9 tisíc Kč. Pokud se jedná o děcko, pak odkazuji na spřátelenou kliniku, neboť my nemáme smlouvu se zdravotními pojišťovnami. U dětí do tohoto věku se tedy vyplatí spíše vyhledat tento způsob. Malí pacienti se operují s celkovou anestezií.

Můžete s ušima do průvanu? Řešili jste podobný problém?

   
01.07.2008 - Společnost - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. avatar
  [16] kareta [*]

  já si nechala na jakémsi programu www4.liftcosi.com z fotky udělat plastiku a vypadala jsem pak fakt dobře, do té doby jsem netušila, jak moc by mi plastika prospěla. A pak jsem od nich dostala BAN- a steejně ty MOJE fotky nemohli zpracovat a bylo to z poloviny rozostřené

  superkarma: 0 01.07.2008, 20:22:46
 2. avatar
  [15] Michaela Kudláčková [*]

  Ťapina: Já mám zase nos jako ramínko - no. Než riskovat, že ho budu mít třeba jako šišaté ramínko.... Zvykla jsem si, že vypadám z profilu jako poštolka. Možná bych po operaci vypadala jako horší pták-kdepak Ale u dětí ty uši schvaluji... děti jsou nelítostné..

  superkarma: 0 01.07.2008, 19:52:33
 3. avatar
  [14] lumpici [*]

  Synovi jsem nechala přišít uši před tím, než nastoupil do základní školy. Dělali mu to v celkové anestezii, v Praze Motole. Odpoledne po operaci si už hrál v herně. Nepříjemné na celé operaci byli pro něj převazy. Jinak na operaci nevzpomíná nijak špatně. Evka

  superkarma: 0 01.07.2008, 14:07:50
 4. avatar
  [13] paníliška [*]

  Moc ráda čtu, že s tím nejsem sama. Jako děcko jsem si užila svoje, na střední měla moje kamarádka potřebu pořád ty moje ušiska řešit a stále mi radila, že bych měla jít na plastiku (kde bych na to jako student vzala, když rodiče o tom nechtěli ani slyšet, to ji jaksi nezajímalo ), dneska na to kašlu a taky mé okolí je přestalo registrovat.

  superkarma: 0 01.07.2008, 13:46:57
 5. avatar
  [12] Meander [*]

  Manx: Odpovídám různě dle toho, jak moc oškliví ti lidé jsou
  Ťapina: Hehe, tak to mám v úmyslu udělat taky I kdybych zhubla na kost, podbradek budu mít pořád. Už mě nebaví, deformuje mi to ksicht a z profilu vypadám jako stará funkcionářka.

  superkarma: 0 01.07.2008, 13:39:44
 6. avatar
  [11] Ťapina [*]

  Meander: Já už jsem teda párkrát vážně zapřemýšlela, že se zeptám, jestli by se dalo něco udělat s tím mým podbradkem, protože kvůli tomu nemůžu nosit pomalu žádný účes vyčesaný nahoru, vypadám jak ovarová hlava (a že by se mi líbilo je nosit). Ale uši fakt ne

  superkarma: 0 01.07.2008, 13:31:22
 7. avatar
  [9] Meander [*]

  Teda stehno, ale to vyjde nastejno.

  superkarma: 0 01.07.2008, 13:02:14
 8. avatar
  [8] Meander [*]

  Ťapina: Jako můj nos
  Nechápu tu drzost, s jakou se mě tu a tam cizí lidé zeptají, proč si ho nenechám zmenšit

  A Mirka je fake jako stejno.

  superkarma: 0 01.07.2008, 13:01:15
 9. avatar
  [7] Michaela Kudláčková [*]

  barasv:

  superkarma: 0 01.07.2008, 12:22:42
 10. avatar
  [6] barasv [*]

  Já mám prosím pěkně taková malá ouška ... Jsou-li ovšem velké uši známkou inteligence , tak že bych si je nechala zvětšit? I když podstoupit v tomto případě takový zákrok by asi o inteligenci příliš nesvědčilo...

  superkarma: 0 01.07.2008, 11:42:16
 11. avatar
  [5] kačinka [*]

  Dimsy: Ani náhodou. Takhle mi za nima aspoň držej vlasy. Kam bych je dávala s přišitýma ušima?

  superkarma: 0 01.07.2008, 11:34:54
 12. avatar
  [4] Michaela Kudláčková [*]

  Dimsy: Ale není, je to jediný plastický chirurg, kterého znám. Pokud potřebuji seriozní informaci, obracím se na něho. Nic víc, nic míň. Také se domnívám, že tento pán reklamu nepotřebuje.

  superkarma: 0 01.07.2008, 11:33:13
 13. avatar
  [3] Dimsy [*]

  Naglice: Ťapina: Ale tohle je reklama na MUDra Tomáška.Tady nemáte psát,jak vám uši nevadí,ale jak vám komplikují život a že v nejbližší době si je dáte přišít.

  superkarma: 0 01.07.2008, 11:09:54
 14. avatar
  [2] Ťapina [*]

  A já už si i s plachťákama klidně culík udělám. Velké uši jsou můj osobitý rys

  superkarma: 0 01.07.2008, 10:52:26
 15. [1] Naglice [*]

  No, mám stejný problém. Je to pro mě dost aktuální. Také jsem o tom přemýšlela, ale svůj problém jsem si začala uvědomovat až na druhém stupni, což znamenalo, že už bych platila za zákrok více peněz. Všichni mě od toho odrazovali, a tak jsem to nechala tak, jak to je. Dnes již nosím normálně culíky a mé uši mi tak nevadí. Smířila jsem se s nimi, prostě je mám a je to moje součást. Takže mi to vlastně už ani nevadí a lidé kolem mě to vnímají také naprosto normálně. Nemá cenu si tím lámat hlavu. Prostě si říkám, že jsem pěkná i s těma hroznýma ušima, na které už jsem si teda zvykla, a ono to pomáhá. Nejspíš to i přenáším na druhé. Kdo ví. Mám ale pocit, že jsem díky nim poznala více sama sebe. Operace není životně důležitá a dnes bych si vyčítala zbytečně utracené peníze. Krása přeci není určena ušima! Také mi pomohla myšlenka, že velké uši jsou lepší než neforemný nos, protože uši zakryjete, ale nos máte na více viditelném místě.

  superkarma: 0 01.07.2008, 10:02:58

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme