„Nekonečné fronty a hodiny čekání na poznávací značky k autům nebo nový řidičský průkaz jsou minulostí. Řidičák dnes dostanete na počkání a v registru vozidel se čeká průměrně třicet minut. Jsem rád, že se konečně podařilo vyřešit mnohaletý problém, který ztrpčoval život lidem v Praze,“ uvedl na sociální síti Tomáš Hudeček, primátor hlavního města Prahy.

Zároveň se podařilo zkrátit objednací doby pro občany, kteří se objednávají prostřednictvím internetu. „Nyní se mohou nahlásit již na druhý den, ještě před několika měsíci byly objednací doby čtrnáctidenní,“ konstatoval ředitel odboru dopravněsprávních činností Josef Mihalík.

registr

Důvodem, proč kontaktní pracoviště nezvládaly nápor motoristů, byl dlouhodobý růst počtu žádostí, které registry vozidel i řidičů vyřizují. Město na tuto situaci léta nereagovalo, navzdory tomu, že se čekací doby neustále prodlužovaly. Před dvěma lety pak registr vozidel v celé republice doslova zkolaboval kvůli chybám a pomalosti nového informačního systému od ministerstva dopravy a nejcitelněji to zasáhlo Prahu, kde se registrací provádí nejvíce. Současná rada města situaci začala řešit záhy po svém zvolení do čela města. V loňském roce schválila zvýšení počtu zaměstnanců pro magistrátní Odbor dopravněsprávních činností k posílení počtu úředníků na přepážkách.

„Podařilo se nám tak splnit cíl, tedy odbourat fronty, které všechny tak rozčilují,“ říká primátor Prahy Tomáš Hudeček.

Foto zdroj:Facebook

 

Reklama