Čtenářka Eliza nám k dnešnímu technickému tématu poslala několik svých postřehů a rad, které se určitě i vám budou hodit.

Považuji se technický typ. Nedělá mi problém zvládnout většinu přístrojů. Rozhodně ne po tom co jsem v rámci svého studia přestěhovala fermentor, zapojila a jediné na co jsem zapomněla bylo uzemnění. Skončilo to obrovskou jiskrou mezi drátem a přívodem vody, ale žádné oběti na životech ani technice.

Jinak jsem za svoji dosavadní kariéru musela ovládnout několik specializovaných programů a přístrojů. Asi nejhorší je, když se něco pokazí a nemůžete přijít na to co. Někdy stačí vyměnit pojistku, nebo počkat přes noc. Nejhorší je když tedy konečně povoláte servisního technika a v ten moment přístroj ožije. V bezmezné hrůze, že by se v něm někdo mohl hrabat, funguje zcela bezchybně a já tam stojím jako hysterická ženská. To, že to před tím nešlo několik dní ani nastartovat, je zcela zapomenuto.

Ve vztahu k technice se mi osvědčily následující rady:

  • Funguje to? Tak se v tom nehrabej.
  • Většina přístrojů funguje mnohem lépe, je-li zapojena do zásuvky.
  • Někdy zabere přemlouvání, někdy modlitby, jindy vyhrožování kladivem a šroubovákem.
  • Často zabere správně umístěný kopanec nebo bouchnutí.
  • Pokud něco funguje špatně, mnohdy stačí odpočinek a další den to naběhne bezchybně.
  • Většině věcí, které jsou vybaveny softwarem, postačí k opravě vypnout a znovu zapnout.

Přístroje mě neděsí, ale necítím se být úplným odborníkem. Spoustě věcí nerozumím a ráda se nechám poučit. Čemu ovšem nerozumím je, proč můj technicky nadaný manžel má problém s domácími spotřebiči. Dokáže obsluhovat elektronový mikroskop a vymyslet a naprogramoval automatické rozsvěcování v chodbě, ale neumí pustit myčku. Jsou prostě věci mezi nebem a zemí.

Eliza

Děkujeme. Z vašich rad hovoří zkušenost :-)

A jak jste na tom se stroji vy? Dnes si o technice a vašem vztahu k ní budeme povídat celý den.

Vzpomínáte si, jak jste se učila ovládat svůj první mobil? Potrápila vás někdy vaše pračka, mikrovlnka nebo televize? Musela jste si někdy něco opravit sama? Jste s počítačem kamarádi, nebo spíše nepřátelé? Napadá vás nějaká historka s žehličkou, fénem, pračkou, počítačem, či jinou technickou vymožeností v hlavní roli a chcete se o ni podělit? Napište nám o tom! Adresu už určitě znáte:

redakce@zena-in.cz

Vaše příběhy budeme v průběhu celého dne zveřejňovat a ty nejzajímavější se samozřejmě dočkají odměny.

A jak jsem si s novým technických přírůstkem poradila já? Čtěte v dnešním článku Nelítostný boj - Já vs. technika.

Reklama