Co rok, to zajímavá příhoda a vzpomínka na Mikuláše. Přináší vám tři, které se jí vybavily při čtení dnešních příspěvků. Tak si pěkně počtěte, milé ženy-in a možná si samy vzpomenete na dětství své či svých dětí

Ahojky milá redakce, milé ženy-in a všichni, kdo čtete náš magazín! Přečetla jsem si pár dnešních příspěvků na téma Mikuláš a přece jen mi to nedá, zase jednou napsat pár řádků.

Když si vzpomenu na naše děti, tak dcera byla docela v poho..Věděla, že moc nezlobí, básničky uměla, tak se Mikuláše nebála. Ale syn, to byl sígr a zlobil. Vždy na Mikuláše od rána do večera se 1000 x zeptal: „Kdy už přijde ten Mikuláš?“ a my mu směle odpovídali, že za ním přijde jen čert. Když potom ta svatá trojice přišla, Lukáš se mi schoval za záda a bál se vystrčit hlavu :-))))

Jiný rok  a jiný Mikuláš

Od táty v práci byla besídka, kde Mikuláš rozdával velké balíčky (ROH, vzpomínáte?), tak tam zase Lukáš (asi 5 nebo 6 let mu bylo?) odříkával básničky za jiné nesmělé děti, které nevykoktaly ani slovo...ale básničky pořád stejné a myslel si, že ten jejich balíček dostane on sám...to bylo vysvětlování!!!! (Měli jsme Lukáše z dětského domova, měl jiné sociální cítění i myšlení než my všichni a ač jsme se snažili ho vychovávat stejně jako dceru, tak byly ty rozdíly často vidět)

Další Mikuláš z rodiny našich přátel

Na dovolené v Itálii jsme se seznámili s rodinkou, kde měli dvě dcerušky. I po dovolené jsme se přátelili a dostali jsme pozvání přijet k nim na Mikuláše, aby se holky tolik nebály, když nás tam bude víc. Starší bylo čerstvých 5 let a malé byly 2 roky. Mikuláš s celou partou přišli, velkou slečnu měl na klíně tatínek a malá zalezla za maminku s dudlíkem v puse, z čehož byla její mamina nešťastná (v srpnu jí byly 2, takže na Mikuláše již 4 měsíce po dvou letech).

Mikuláš se klasicky ptal, zda byly děti hodné, tak nahonem někdo řekl, že ano, jen malá dudlá toho dudlíka. A tak Mikuláš řekl: „Markétko, když mi toho dudánka dáš, dostaneš dárek“ a kupodivu, malá mu ho dala. Dodnes na to vzpomínáme jako na dobrou historku. Aby to ale tenkrát bylo spravedlivé, tak velká slečna musela slíbit, že bude opravdu hodná, protože ta ve svých 5. letech byla docela číslo a měli ji doma místo kluka. 

Ptáte se, jak to dopadlo? Markétka tedy již nikdy nedudlala, všechny ty gumové příšery šly „z domu“, ale Žanetka vydržela být hodná jen ten zbytek večera :-))))

Hezkého Mikuláše všem přeje

Lenig

Milá Lenig, no vida, jak může Mikuláš dítě odnaučit dudlat dudlík. Tak mě napadlo, že bychom tohle téma mohli dát jako celodenní

Text nebyl redakčně upraven

Reklama