.

Někdy snaha nestačí

Cestování

Někdy snaha nestačí

Dnes, když jsem se vracela z jedné ze svých pochůzek zpátky do kanceláře, potřebovala jsem se dostat na náměstí Míru, a tak jsem se rozhodla, že nejsnazší bude, když pojedu metrem.

Většinou nemám čas čekat, až se jezdící schody dovlečou nahoru, a beru to po svých. Ale dnes byly plné lidí, a tak jsem trpělivě čekala a rozhlížela se znuděně po okolí. Mou pozornost upoutal mladý muž jedoucí na protějším eskalátoru.

Patrně si v poslední chvíli rozmyslel cíl své cesty a teď se snažil dostat se nahoru proti směru jízdy. Asi byl z formy, protože přes všechnu svou snahu zůstával neustále na tom samém místě. 
Když jsem jela kolem něho, všimla jsem si, že už celý zrudlý námahou sotva popadá dech. Nebývám škodolibá, ale v tomto případě jsem se nemohla ubránit úsměvu. Bylo to tak komické. Lidé se otáčeli a udiveně se po sobě dívali.

Napadlo mě, že tam někde je skrytá kamera.

V každém případě jsem se beze vší námahy dostala až nahoru během několika minut, zatímco neznámý se za celou dobu nehnul z místa, a přitom ho to stálo mnoho úsilí.

Spěchala jsem do zaměstnání, takže nevím jestli jeho snaha byla nakonec odměněna úspěchem, nebo jestli se nakonec rozhodl sjet dolů a nastoupit na schody jedoucí správným směrem.

Ale vypadal na muže, který se jen tak nevzdává, takže tam možná je ještě v tuto chvíli :-).

        
   
03.02.2004 - Zahraničí - autor: Julie

Komentáře:

 1. avatar
  [9] Ťapina [*]

  Sunnynka: Mělas jet po zábradlí. Určitě tam nemají cikánské děti, které se na zábradlí vozí běžně, takže tam nejspíš nemají ani protivozící zábrany, jaké museli nainstalovat v Brně u Tesca

  superkarma: 0 03.02.2004, 22:11:07
 2. avatar
  [8] sunnynka [*]

  Já jsem naopak běžela ze schodů, které jely nahoru, dolů. Bylo to v Londýně, v metru, na nějaké zastávce mimo centrum. Tady obvykle nestávli kontroloři jízdenek, takže jsem drze jezdila načerno . No a když jsem v jedné ozkoušené stanici vyjela po schodech až skoro nahoru, tak jsem si všimla, že dnes se jízdenky kontrolují. Takže jsem velice rychle obrátila a běžela dolů. Byla to síla, ale naštěstí schody nebyly moc dlouhé a nejely závratnou rychlostí Ovšem, mákla jsem si dobře

  superkarma: 0 03.02.2004, 21:56:13
 3. avatar
  [6] Vivian [*]

  To je dobrý na zadeček a stehna

  superkarma: 0 03.02.2004, 14:05:55
 4. avatar
  [4] Wiki [*]

  treba nechtel nahoru, treba to mel misto behaciho pasu co byvaji v posilovnach - a urcite levneji :)

  superkarma: 0 03.02.2004, 09:12:04
 5. avatar
  [1] šája [*]

  Pamatujete na pana profesora z Básníků, kterak na zahradě konal dlouhé procházky? Třeba tomu mladíkovi někdo jako terapii doporučil chůzi do schodů Taky dobrý způsob, jak zhubnout

  superkarma: 0 03.02.2004, 06:50:23

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme