Čtenářka Catik5 mimo jiné tvrdí, že kdo se bojí klíšťat, tak je jako naschvál dostane. A píše toho spoustu zajímavého. Díky Catik5 za Váš příspěvek.

Krásný  houbařský den jako stvořený se jít projít a vysbírat je,
houby to je moje,ne jenom že je ráda sbírám,ale i jím.

U nás v Žacléři rostou o něco déle,ale vždy se nakonec dočkáme.Zatím jsem na houbách byla jen 2x.

Poprvé jsme nenašly nic,ani prašivku.Já jsem sice říkala,že je to moc brzo v červnu,ale nikdo mi nevěřil,ale udělaly jsme si alespon krásnou procházku na čerstvém vzdoušku.

Podruhé už to bylo lepší.Našla jsem čtvrt košíku hub,našla jsem i praváky což u nás je docela úspěch najít.U nás rostou spíše hříbky,babky,klouzci,růžovky a praváci a jak jinak prašivky.

Nejvíce mě může naštvat ,když vlezu do lesa ,kde rostou samí hořčáci( nebo někdo jim říká i žlučáci).Opravdu když je ochutnáte jsou hořcí,a když si je člověk splete s hříbkem tak má v tu ránu zkaženou celou smaženici,a to by byla škoda.To mě fakt naštve,ale nedá se nic dělat to je příroda.

Ale letos zatím byla jen smaženice a byla výborná,řízečky budou snad příště až najdem konečně nějaké obrovské houby.

Jednou můj dědeček si nechal houby zamrazit,aby si je mohl dát i v zimě,když nerostou.Ale udělal tím pěknou blbost.Udělal si smaženici,snědl jí a najednou za 15 minut se mu udělalo slabo.No myslel si že je přiotrávený.Tak to hned letělo pryč z těla a pak mu bylo dobře.Nebo jednou ještě chtěl zavařit smaženici a normální houby do nálevu.A zase udělal blbost.Přidal si tam kmín a ono to začalo postupem času kvasit:-D.

No když to otevřel tak si myslel,že se pozvrací jak to smrdělo,a hned to letělo do koše všechno.Ťukaly jsme se do hlavy když nám to vyprávěl,to by nás v životě nenapadlo tohleto.Tak zase nic no ale děda se alespon poučil a ted už všechno dělá naštěstí správně jak se má.:-)

Do lesa chodím jen já sama,občas jde i mamka,protože mi každý řekne,že v lese je hodně klíštat,a jsou infikované,ale já se nebojím a do lesa chodím klidně i v krátkém rukávu a v krátkých kalhotách hlavně že se člověk hezky projde.

Když se někdo bojí klíštat tak je pak jako naschvál má,ale já letos ještě neměla ani jedno :-)
Catik5
Text nebyl redakčně upraven


atlas hub

Máte ráda houby?

  • Už rostou? Kde?
  • Máte fotky z letošního sběru, podělte se.
  • Máte dokonalý recept na pokrm z hub?
  • Jaké houby sbíráte, jen hříbky?
  • Nebo berete každou prašivku a pak doma řešíte, co jde jíst a co ne?

Na všechny vaše příspěvky se těším na e-mailu:

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás za příspěvek odměním z brusu novým houbařským atlasem.

Reklama