Bulvár

Nejvíc to v menšinách odnášejí děti

Dobrý den, zdravím všechny čtenářky a čtenáře.

Můj příspěvek k tomuto tématu nebude moc dlouhý, žádné mimořádné osobní zkušenosti s jiným etnikem nemám, přesto ráda napíšu svůj názor.

Bude se týkat pouze těch, kteří žijí v Čechách, protože do ciziny zas tak často necestuji. V současné době, co jsme se začali otevírat světu, přibývá i v našem okolí spousta jiných tváří, na první pohled odlišných, než jsme my.

Někteří tady zůstali ještě z dob komunistického režimu, otevřeli si tady obchody, pracují u nás. Pokud se chovají slušně, žijí se jako slušní občané, nemám sebemenší výhrady, jestli mají pleť černou nebo zelenou. Nejsem rasista. Tím nemyslím jen přistěhovalce, ale i trvale žijící menšiny, které zde žijí už spousty let. Velmi mě pobuřuje, když rodiče nepřizpůsobivých etnik zneužívají své děti k žebrání, krádežím, prostituci a k jiným ohavnostem, které dětem nepřísluší.

Stačí se podívat na nádraží, kde jsou žebrající rumunské Romky, nebo projít po Václaváku a pořád být ve střehu, jestli se odněkud nevynoří hbitý snědý klučina, aby vás obral. I toto jsem měla možnost vidět na vlastní oči. Děti jsou hodně křehký nástroj, který si zaslouží i křehkou manipulaci.

Pokud budou odmalička vychovávané v rozporu ze zákonem a ve špatných mravech, rostou, jak se říká, pro kriminál. Z velké většiny tito mladí delikventi pochází právě z některých etnických menšin. Opakuje se to již několik pokolení a koloběh se podle statistiky kriminalistů vůbec nehodlá zastavit. Jak z toho ven? Možná někdo zná odpověď. Já bohužel ne.

Ella


Milá Ello,
díky za příspěvek, který sice není ze zahraničí, ale nás se týká možná nejvíce. Přistěhovalců bude přibývat a bude i na nás, jak je dokážeme začlenit do svých životů, jak na ně budeme hledět. Kdo ví, jak bude Praha vypadat za dvacet let. Je pravda, že tohle město je tu přes tisíc let a přežije nejspíš i tohle, ale stejně to ještě bude zajímavé…

Napište nám svůj názor na adresu redakce@zena-in.cz!

   
10.01.2007 - Společnost - autor: Richard Klíčník

Komentáře:

 1. avatar
  [4] aiša [*]

  jde o využívání pomocí dětí

  superkarma: 0 10.01.2007, 20:03:54
 2. [3] kocka [*]

  Proč rodina,která nemá vyřešené bydlení a stálou práci může mít 8-10 dětí,proč se s nima nezachází jako na Slovensku,tady maj otevřenou náruč,každej dostane hned prachy,proto se sem stěhujou.

  superkarma: 0 10.01.2007, 16:12:31
 3. [2] Natálka73 [*]

  Tak za tohle může i stát,nemá je sem pouštět,kolik Čechů venku žebrá atd,kdepak když už se dostane ven tak se tam snaží makat a něco vydělat,proč sem do České republiky může všelijaká verbeš A naši snědí spoluobčané už to mají v sobě-bohužel,jim je jedno kolik budou mít dětí,přece se stát postará

  superkarma: 0 10.01.2007, 14:39:19

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme