Čtenářka řinka je masožrout. Nejraději řízek s řízkem, ale pochutná si na ledasčems a přidává i hostorku z počátků vaření v jejich rodině. Díky Řinko za příspěvek.

Dneska má být zase vedro,ještě,že nemusím vařit.Poslední dobou nevím pořádně co je to sporák,ještě tak rychlovarná konvice na kávu,čaj jen když mi není dobře, ale i tu používá většinou manžel.Ráno snídám až v práci,většinou kávičku a nějaký koláček .

Miluju hlavně sladké,řízek ,který zakusuji řízkem,je přece se strouhankou.Velká dobrota jsou sladké loupáčky zapíjet šlehačkou,domácí dortík,boršč se smetanou,svíčková s brusinkami,nepohrdnu dobře upravenou rybou ,čerstvě vyškvařené škvarky se solí a chlebem oooooooo to nemá chybu.

Samozřejmě,že některé jídlo nemusím.Například pličky na smetaně.Na druhou stranu,klidně vyměním domácí nudle s mákem za řízek.Mořské potvory nemusím,ještě tak salátek z krevet.Z ovoce teda mohu kynuté knedlíky s meruńkou, tvaroh a máslo.Samzřejmě,že jím i syrovou zeleninu a ovoce.Mám  ale přece jen nejraději českou klasiku.

Je obrovské plus když je manžel doma a umí vařit.Kolem třinácté hodiny se vracím domů,na stole voní káva,je uvařený oběd.

Ve středu se teda manžel vytáhnul,řízeček a salátek,hovězí polévka dobrota.

Já  vlastně jím všechno a nejvíc mi chutná když mi jídlo připraví někdo jiný,je velice příjemné přijít domů,nabaštit se připraveného jídla,nemuset vařit a hlavně nekritizovat pokud jídlo není akorát.

Chtěla jsem ale zmínit jedno manželovo kuchtění v začátku manželství.Vařit jsme neuměli ani jeden,všechno jsme se učili za pochodu.Nebo poradila moje mamka,která bydlela o patro níž.

Manžel mě chtěl překvapit a udělat kotlety.Vyndal krásně růžové maso z lednice a jal se naklepávat,obalovat a smažit.Kotleta se mu zdála nějak velká ,ani mu nebylo divné,že je jen jedna,ale nijak to neřešil a nechtěl sloužit za hlupáka tak se ani nezeptal.Kotlety byla vrchovatá pánev.

Já mezi tím chtěla postavit vodu na polévku,měla jsem tam krásný růžový hovězí šůs s kostí.

Ale bohužel jsem ho nenašla,jen jsem se divila kdy a kde byl manžel koupit  tak obrovskou kotletu.

Tenkrát jsme se tomu zasmáli a nejvíc moje mamka,které jsem šla pánev s tou obrovskou kotletou  nabídnout jestli si dá s námi

řinka.
Text nebyl redakčně upraven


Napište mi: O jídle, pro které byste vraždila, nebo se nechala zabít!

  • Které jídlo milujete?
  • Které nenávidíte?
  • Co u jídla nesnášíte?
  • Co toužíte znova ochutnat?
  • Co byste již nikdy do pusy nevzala?
  • Chtěla jste někdy někoho při jídle uškrtit?
  • Nebo když jste viděla, jak někdo vaří?
  • A je vám Babica sympatický?
  • Nebo jste příznivkyně Pohlreicha?

Na vaše názory, fotky, videa, příběhy, prostě na vše, co vás k tomuto tématu napadne, se těším na redakčním e-mailu:

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás kolem 16. hodiny odměním. Zajímavými knihami: Chléb v hlavní roli a Domácím bylinářem.

Reklama