přiznává sebekriticky čtenářka s nickem átéčko. Ale na její obranu musím říct, že nedopatřením vyšlechtila samoplodící ředkvičku, perpetum mobile, za což by klidně mohla získat ocenění

Největším škodičem zahrádky bych byla asi já. Tahle činnost - zahrádkaření mě nebaví a podle toho by moje zahrada vypadala. Kdysi mi kamarádka nabídla záhonek na své zahrádce.

Myslím, že toho brzy litovala. Nešly jsme spolu sít mrkev, jak si to představovala, ani jsme ji spolu neprotrhávaly... Přinesla jsem si výsevné papírové pásky a nebylo třeba. A protože jsem si to nechodila „odplevovat“, tak zasáhla kamarádčina tchýně a vytrhala mi i majoránky, které pokládala za plevel.

No zkrátím to. Celeru narostly jen gigantické listy, mrkev byla obrovská a po vytažení ze země popraskala. Petržel taky nic moc. Usoudila jsem, že tohle asi nebude pro mě.

Jo kamarádce se líbil ředkvičkový konec záhonu. Byly celé léto, až do podzimu neustále krásné. Některé jsem nechala přerůst a ony vykvetly. Semínka vzešla a byly stále čerstvé ředkvičky.

škodič átéčko

Milá átéčko, tu samoplodící ředkvičku jste si měla dát patentovat.

Text nebyl redakčně upraven

Jak jste na tom se škůdci a škodiči na zahrádce, milé ženy-in? Stačíte sklidit svou úrodu dřív, než oni? Jak se vám to daří? Máte nějaký zaručený recept, jak si poradit s některými škůdci?

Napište nám na adresu: redakce@zena-in.cz

Reklama