O trzích v Plzni a v Selbu píše čtenářka Ekleinovka. Na těch plzeňských způsobil nějvětší rozruch příjezd vánočního kamionu firmy Coca-Cola. Podívat se šel snad každý...

Navštivte se čtenářkou Ekleinovkou trhy v Plzni a v Selbu...


Krásné a pohodové pondělí všem.

Vánoční trhy mám ráda. Nasávám tu nenapodobitelnou a nenahraditelnou atmosféru blížících se Vánoc. Procházím se pomalounku po náměstí, obdivně vzhlížím k nádhernému vánočnímu stromu, zaposlouchávám se do melodií koled. Svařáček voní, medovinka jakbysmet. Kdo by odolal. Dám si jednu pro zahřátí a pozoruju dění kolem sebe. Lidé nespěchají, zastavují se u stánků plných lákavého zboží, nakupují, konverzují. Děti jsou nadšené, máme tu v Plzni zvoničku a každý si rád zazvoní. Navíc živá zvířátka, která mohou krmit a další atrakce. Největší zájem vzbudil příjezd Coca- cola kamionu, to bylo náměstí narvané k prasknutí. Také jsme se byli podívat. K večeru náměstí vypadá pohádkově. Osvětlené vánoční dekorace podbarví tento adventní čas.

kamion

Od pátku pobýváme s manželem mimo domov. Respektive jsme si odjeli na pár dní odpočinout a načerpat nové síly. Vánoční atmosféra na nás tady dýchá na každém kroku. Krásná a klidná adventní neděle! Včera jsme navštívili trhy v nedalekém Selbu. Malé, ale nádherné. Vánoční strom ozdobený porcelánovými zvonky a celý zahalený do závoje bílého sněhu.

stromek selb

Vůně místních klobásek a svařeného vína mne opět přemohla. Manžel se nabídl, že bude řídit a tak jsem si dala i za něj :)) . A hned mi bylo ještě příjemněji. Sníh křupal pod nohama a třpytil se v odlesku slunečních paprsků. Mráz vykouzlil na oknech přenádherné obrazy. Sice štípal do tváří, ale sněhová nadílka tuhle atmosféru ještě dokresluje... Ladovská zima.

Dnes máme v plánu navštívit město Cheb. Dle informací místních jsou tam nádherné trhy na náměstí. Tak už se těším! Dopiju kávu a vyrážíme. Role řidičů jsme siještě nerozdělili. :)

Tento rok si předvánoční čas opravdu užívám v klidu. Člověk musí umět vypnout v pravý čas .Krásný adventní čas !!
Tohle je strom u nás v Plzni, ten první se ze Selbu.

strom plzeň

Ekleinovka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

(Foto)téma dne 10. 12. 2012: Vánoční trhy

  • Jak vypadají letos vánoční trhy u vás?
  • Chodíte na ně?
  • Kolik na vánočních trzích utratíte?
  • Koupila jste někdy na vánočních trzích něco zajímavého?
  • Pošlete fotku z letošních vánočních trhů!

Své příspěvky a fotky (maximálně dvě ke každému příspěvku) zasílejte nejpozději 10. 12. 2012 do 14.30 hodin na emailovou adresu redakce (viz níže). Váš příspěvek ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, tedy chcete-li mít větší šanci na uveřejnění a tím i možné získání krásných vánočních dárků od Albi: dvou Vánočních čajů a jednoho stylového diáře na rok 2013.

darky albi

Reklama