Milá redakce,
je mi 22, a tak jsem k těmto výrazům celkem tolerantní. Samozřejmě že mi vadí, když někdo mluví sprostě, ale koneckonců je to jeho vizitka. V poslední době jsem se ale setkala s hrubými výrazy dokonce ve škole u učitelů. Nechci nikoho jmenovat, ale zároveň se školou si dělám kurz pedagogiky, a co tam člověk od učitele vykládajícího o pedagogickém taktu vyslechne, to se občas ani nedá publikovat. Kurz nenavštěvují jen studenti, ale také učitelé a všichni jsou chováním pana profesora mírně řečeno zaraženi. Jak může člověk, který neumí ve společnosti zachovat dekórum a mluvit slušně, učit pedagogický takt...?

Trochu méně mi pak vadí i nevybíravý slovník v některých filmech a seriálech, které dávají během odpoledne. Kolikrát si ale říkám, že odpoledne dávají horší věci než večer po desáté s hvězdičkou. Tohle já říct doma, tak mě ještě týden bolí pusa. A pak jdete po ulici a děti mluví hůře než dlaždič. Přiznám se dobrovolně a bez mučení, že kolikrát ani nevím, co ta slova znamenají.
Možná to bude mým stářím :-))), že ta hrubá slovíčka špatně snáším, každému to někdy uteče, ani já nejsem bez viny, jen poslední dobou se mi zdá, že se sprostá mluva stala v naší společnosti bohužel standardem.
Mixosaurus.


Zdravím přestárlou pamětnici. :-))) A to se nenajde nikdo, kdo by panu profesorovi něco řekl? Třeba z řad kolegů? Samozřejmě by to muselo být řečeno s náležitým pedagogickým taktem. ;-) Možná jen chce působit dojmem, že je duševně mlád, cool a in, ale pokud to vnímá jako nepříjemné i dvaadvacetiletá studentka, tak to je na pováženou.

Co se týče těch slov, jak nevíte, co znamenají - napište jaká, určitě vám tu někdo poradí! ;-)

Reklama