Bulvár

Největší bytová katastrofa – český řemeslník

 

Vážená redakce,

dnešním tématem jste se mi tedy trefili do noty.
Předem se omlouvám, pokud bude můj příspěvek rozhořčený, ale věřte, že to, co právě zažívám, mi dává plné právo být totálně vytočená.

Za největší bytovou katastrofu považuji řemeslníka v bytě. I když to není tak úplně přesné. Dostat totiž řemeslníka do bytu je mnohdy naprosto nadlidský výkon.

Ale abych začala po pořádku:
Právě rekonstruujeme kuchyň. Spolupráce s kuchyňským studiem probíhala zdárně jen do té doby, než jsme zaplatili 90 % ceny.
Pak nás přestali uhánět, přestali s námi komunikovat, přestali se o nás zajímat.
My jsme se museli neustále vyptávat, kdy už se začne, kdy si máme pozvat instalatéra a elektrikáře na přípravu instalací, kdy máme vybourat starou kuchyni apod. Nakonec jsme se s velkým úsilím dopídili odpovědi, minulé úterý jsme kuchyň zlikvidovali, náš kuchyňský kout byl totálně rozvrtán a...
A od té doby nic.
Novou kuchyňskou linku přivezli až toto pondělí, ale jelikož vypadala úplně jinak, než jak byla navržena, tak si ji na náš nátlak zase odvezli. Slovo „nátlak“ chci zdůraznit, protože jsme je opravdu museli přemlouvat. Prý je to takhle taky hezké, dokonce hezčí! (přísahám, že fakt ne...).

Takže žijeme na příšerném skladišti, plném prachu, který usilovně utírám, ale který se při každém průchodu řemeslníků naším bytem znovu záhadně objevuje. Oni totiž tu vrtnou, tam bouchnou a pak se  dva dny zase neukážou.

Nevím, zda máte také takovou smutnou zkušenost s českými řemeslníky, ale my jsme zatím neměli štěstí. Objednaný zedník nám nepřijel, a jelikož měl vypnutý mobil, museli jsme volat k němu domů, kde nám dětský hlásek oznámil: „Táta jel na hory.“ (ano, naše vina, že jsme ho potřebovali zrovna v pátek – a na horách je teď tak krásně).
Na malíře bytu jsme čekali dva dny. Chlápek, který u nás zapojoval anténu, ji zapojil úplně špatně, takže nám nešlo vůbec nic (dostat ho k nám znovu, aby opravil, co napáchal, trvalo týden).
A další nešvar těchto podnikatelů je, že se platí zásadně na ruku, bez účtenky, bez jakéhokoli potvrzení – prostě melouchy jen kvetou.

Takže jestli mluvíme o bytových katastrofách – pro mě osobně je tou nejhorší český řemeslník. (Ale věřím, že ne všichni jsou takoví – jen ti, na které narazíme my).


P.S.: Ale v zaměstnání mě teď chválí – jsem tu stále přesčas a domů se mi vážně ani nechce... :-)

 

Amélie


Milá Amélie,
vůbec se nedivím vaší rozhořčenosti.
Nejhorší na tom je ta šílená bezmoc, kdy odvedou fušerskou práci a zmizí v propadlišti dějin.
   
23.02.2006 - Společnost - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. avatar
  [36] Jindriska8 [*]

  My jsme to měli v pohodě,kuchyň byla hotová během tří dnů a jsem spokojená.Sml22

  superkarma: 0 19.10.2012, 22:58:51
 2. avatar
  [34] Alfinka [*]

  No jak to tak čtu ještěže je stolař a kuchyň udělá sám.

  superkarma: 0 23.02.2006, 16:26:38
 3. avatar
  [32] paviocko [*]

  damanka: my máme doma měnit okna a po té šílené zkušenosti s koupelnou jsme se rozhodli, že se snad radši přestěhujeme. Trochu to zlehčuji, ale chceme něco většího, tak ty okna asi zatím necháme jak jsou a nebudeme to řešit, při představě toho bordelu a špíny a řemeslnících, kterým bude naprosto šumák, že má člověk relativně čerstvě vymalováno... brrrrrr.......

  superkarma: 0 23.02.2006, 16:05:54
 4. avatar
  [30] Amélie [*]

  damanka:Tak vydržet bez koupelny by pro mě bylo asi těžší než bez kuchyně. Já mám pocit, že většina firem se snaží za co nejméně námahy vytřískat co nejvíce peněz. A pak už je jim zákazník ukradený... Ale nechci odrazovat, třeba budeš mít kliku .

  superkarma: 0 23.02.2006, 15:35:31
 5. avatar
  [29] doubek [*]

  Řemeslnici jsou různí, ale všechno je otázka smlouvy.Když se někdo nechá přemluvit k tomu, aby nechtěl fakturu, že to tak bude levnější,dělá velkou hloupost.S tím, kdo nechce uzavřít smlouvu o dílo bych se vůbec nebavila.Další odmítnutý je ten, který ve smouvě odmítá sankce vůči své firmě.Pokud někdo stojí za svou prací,nevadí ve smlouvě případné sankce za nesplnění jak kvality, tak dodržení termínu. Měla jsem špatnou zkušenost s firmou, která nám dělala plovoucí podlahu.Neudělali ji rovně. Majitel firmy mně upokojoval,že má doma taky křivou podlahu. To mně tak rozzuřilo,že jsem si nechala udělat posudek od soudního znalce a v tu ránu mně firma vrátila třetinu peněz.

  superkarma: 0 23.02.2006, 15:32:16
 6. avatar
  [25] Amélie [*]

  lasička:No tak příště. Což bude za hóóódně dlouho, žádnou další rekonstrukci bych teď psychicky nezvládla.

  superkarma: 0 23.02.2006, 14:50:19
 7. avatar
  [23] jiti [*]

  Amélie: No mě dodali jiný ručky než jsem chtěla a to mi řekli že jestli chci tak mi tam daj nějaký provizorní a dodají mi ty co chci. No ta představa že se jich nedočkám jsem si tam rači nechala ty co mi nabídli. Pak tam měli dodělat ještě pár úprav, ale to jsem vzdala, manžel řekl že si tu kuchyň raději dodělá sám ale už je nechce pustit přes práh. Poslala jsem jim o 3000,- míň jako takové malé bolestné a oni se už ani neozvali.

  superkarma: 0 23.02.2006, 14:10:28
 8. avatar
  [22] P.Martina [*]

  Meander: to můžeš no, ale zas to vysoudíš a firma si dá příště pozor než aby tě vodila za nos.

  superkarma: 0 23.02.2006, 14:07:39
 9. avatar
  [21] Meander [*]

  P.Martina: Jiná ti to slíbí a podepíše a pak se s ní můžeš pár let soudit

  superkarma: 0 23.02.2006, 14:05:25
 10. avatar
  [20] Amélie [*]

  jiti:Na začátku týdne jsem naštěstí měla ještě dost sil, abych jim řekla, ať si ty skříně zcela jiných rozměrů odvezou. Ale teď už bych si je asi taky odevzdaně ponechala .A to jsem navíc nenapsala, že ta naše kuchyň je úplně miniaturní - 2x2 metry.Takže fakt nevím, s čím se tam tak dlouho se..ou.

  superkarma: 0 23.02.2006, 14:05:05
 11. avatar
  [19] P.Martina [*]

  Když si to nechá člověk všechno zakotvit ve smlouvě, včetně harmonogramu, tak se to pak dá vymáhat soudně. Naštěstí jeden náš známy je velmi dobrý právník, takže veškeré smlouvy mi nejříve projde a řekne mi je tam ta a ta chyba, nebo je to pro mě nevýhodné atd. Pokud firma nechce do smlouvy zakotvit vaše požadavky, tak je lepší se obrátit radši na jinou.

  superkarma: 0 23.02.2006, 13:59:22
 12. avatar
  [18] jiti [*]

  Amélie: Taky jsme měli veelký problém s kuchyní. Studio vypadalo velmi seriozně, na začátku nám ochotně poradili a naslibovali hory doly. Potom jsme marně čekali až nám ji dodaj, po několika urgencích nám bylo slíbeno že přijdou, několikrát nepřišli, nakonec jsme se dočkali, ale nedodali přesně to co jsem si objednala, ale já už jsem to tak nechala, protože jsem byla ráda že mám aspoň něco, protože kamarádka si dělala kuchyň taky u nich a dočkala se jí až po třičtvrtě roce kdy musela požádat o pomoc právníka. Mimochodem jako varování jednalo se o kuchyňské studio Urban v Olomouci.

  superkarma: 0 23.02.2006, 13:51:23
 13. avatar
  [17] Kocicka [*]

  taky jsem se setkala s něčím takovým je to hodně o nervech a pak že dnes se dá dělat s penězi všechno........s českým řemeslníkem nic nehne!!!

  superkarma: 0 23.02.2006, 13:50:59
 14. avatar
  [16] Meander [*]

  *Kotě*: Šéf si nechal rekonstruovat byt. Byl mu doporučen jeden machr, co má pod sebou další pohůňky. I je najal. No hrůza s ďáblem spářená! Kolikrát ani ty reference nejsou k ničemu.

  superkarma: 0 23.02.2006, 13:47:22
 15. avatar
  [15] *Kotě* [*]

  Já mám tedy s řemelsníky zkušenosti jak dobré, tak špatné, ale ty dobré převažují... z kuchyňského studia nám přišli montovat linku přesně v domluvený den, v přesně domluvenou hodinu. Odvedli vynikající práci. Za další týden byla hotová i pracovní deska, celkem byla celá kuchyň kompletně hotová za čtrnáct dní. Poslední den montáže u nás řemeslníci dělali do jedenácti do večera, aby všechno stihli v požadovaném termínu, i když zpoždění nebylo jejich vinou. Když jsme po několika týdnech zjistili, že na některých držadlech jsou nevyhovující (příliš krátké) šroubky a madla špatně drží, hned druhý den přišel pán a všechno předělal.

  Tutéž zkušenost mám s firmou, která nám dělala na míru pracovnu. Pomohli s návrhem, přišli na hodinu přesně, za dva dny byli hotoví, odvedli naprosto profesionální práci, všechno na milimetr sedí, všechno je solidní a kvalitní.

  No a malíř? Práce perfektní, vymaloval celý byt, a když jsme až na místě zjistili, že jsme udělali chybu a barva, kterou jsme vybrali do kuchyně, se nám fatk nelíbí, nechal namíchat novou, všechno předělal a za první barvu nám nic neúčtoval.

  Tož tak, nejsou všichni řemeslníci stejní, člověk musí najít ty dobré - jako ve všech profesích.

  superkarma: 0 23.02.2006, 13:43:08
 16. avatar
  [14] Sirikit [*]

  Mám opačnou zkušenost, loni jsme rekonstruovali koupelnu a záchod, všechno bylo hotovo během víkendu včetně perfektního úklidu. Koupelna vypadá přesně jako na prospektu.

  superkarma: 0 23.02.2006, 13:40:46
 17. avatar
  [13] Amélie [*]

  Meander:Naprostý souhlas

  superkarma: 0 23.02.2006, 13:36:09
 18. avatar
  [12] Amélie [*]

  lenyz: No teda! To snad musí být úplně to stejný kuchyňský studio! To jsou přesně jejich praktiky. . A včera, když k nám vlekli nějakou skříň, tak ji navíc ještě omlátili o zeď .Přijeli večer, složili u nás nábytek a spotřebiče a hned zase odjeli. A tak se to táhne už týden.Fakt síla...

  superkarma: 0 23.02.2006, 13:35:21
 19. avatar
  [11] Meander [*]

  P.Martina: Rozvrh je s prominutím na prd. Řemeslníci jsou sebranka, která by se měla držet v pracovních táborech a cvičit ku poslušnosti. Lituju, ale s dělnickou třídou mám jen ty nejhorší zkušenosti. Dovedou akorát zpustošit byt.

  superkarma: 0 23.02.2006, 13:33:21
 20. [9] Michaela 323 [*]

  Mám úplně stejné zkušenosti, hlavně zaplatit a jít. Nám jeden umělec pokládal podlahu - špatně, raklamace chodil opravovat - opakovaně (bez efektu). Nakonec vše vyřešeno přes právníka, ale bez soudu. Trvalo to přes rok...hrůza děs.

  superkarma: 0 23.02.2006, 13:26:08
 21. avatar
  [8] Amélie [*]

  paviocko:Díky za podporu. Je to potřeba, už jsem fakt na dně svých sil...

  superkarma: 0 23.02.2006, 13:12:26
 22. avatar
  [6] paviocko [*]

  Amélie, přeji Vám hodně pevné nervy... My jsme si takhle nechali udělat nové jádro v paneláku. NAŠTĚSTÍ jsme tam v tu dobu ještě nebydleli, protože jinak bych skončila v Bohnicích. Bohužel to byla firma našeho příbuzného, který nám nasliboval jak to všechno bude perfektní, rychlé a precizní - vždyť je to bratranec... ale skutek utek a koupelnu nám dělali 3 týdny, byl na to jeden chlápek, kterej to neuměl, takže to pak po dalším měsíci předělávali... O tom, co všechno nám zníčili, o tom raději nemluvě (neměli vlastní kombinačky, tak si "půjčili" naše, lino bylo na vyhození, rozbitá dlažba atd.)
  Takže se obrňte nervy a vydržte to, nová linka bude určitě moc pěkná a časem na to zapomene.

  superkarma: 0 23.02.2006, 13:02:24
 23. avatar
  [5] Amélie [*]

  lasička: No jasně - to tam je. Za každý zpožděný den bychom měli nárok na 0,05 % z ceny . V našem případě je to cca 50 Kč. To mi za to snad ani nestojí...

  superkarma: 0 23.02.2006, 12:45:26
 24. avatar
  [3] Amélie [*]

  P.Martina: Smlouvu od kuchyňského studia samozřejmě máme , přesný harmonogram též )že nebyl dodržen, je jiná věc), platili jsme to na fakturu. Ta kuchyň je tak drahá, že to bych si taky nelajzla. Já jsem psala o těch drobných úkonech - na ty účtenku nevystavují, a ještě se tváří, jak ti díky tomu poskytují své služby levněji. S účtenkou by to prý bylo mnohem dražší...

  superkarma: 0 23.02.2006, 12:26:01
 25. avatar
  [1] P.Martina [*]

  No já bych teda bez smlouvy, účtenek a přesného rozvrhu kdy, kdo a za kolik mi co udělá nedala ani korunu . Myslím, že dneska zaplatit 90% z ceny a nemít v ruce žádný "papír" a spoléhat se na slovní domluvu je vysloveně "o hubu"

  superkarma: 0 23.02.2006, 12:16:02

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme