Zdraví

Nejste mladice a máte problém s nechtěnými kily?

Minulý týden jsem byla s kamarádkami na večírku. Sice jsme se chvíli bavily o dětech, chlapech a zábavě, ale brzy se diskuse stočila k tématu, které nám vydrželo dost dlouho. A to je pocit, jak naše tělo v určitém věku přibírá nechtěná kila a jak je těžké je shodit.

dietJe pravda, že i když sama sportuju, není pro mne problém uběhnout 20 km a pak se necítit unaveně… nicméně špeky kolem břicha jsou stále na svém místě a pěkně tam trůní a nechce se jim pryč.

Tělo se ale mění, časem se připravuje na stáří a začíná ukládat tuk jinak, trvaleji a v partiích, které byly dříve bez problémů (myslím tím ruce, ramena, podbradek a tolik omílané břicho)

Co se děje v těle ženy vlivem času?

S přibývajícím věkem dochází ke kolísání hladin pohlavních hormonů. Po čtyřicítce se mění biologické procesy v ženském těle, a tyto změny s sebou mohou přinášet nepříjemné projevy, jako jsou návaly horka, poruchy koncentrace, únava, změny nálad, poruchy spánku. Dále může docházet ke zpomalení metabolizmu, zadržování vody, k nárůstu tělesné hmotnosti a ke zvýšenému ukládáním tuku v rizikových partiích.

Jak žena prochází jednotlivými životními obdobími, její tělo se mění. Výraznou proměnou prochází především v pubertě, po porodu nebo po přechodu. Právě tato údobí jsou z hlediska zachování optimální hmotnosti pro ženy nejrizikovější. I přesto, že si ženy tento fakt velmi dobře uvědomují, průzkum STEM/MARK projektu Žij zdravě ukázal, že téměř polovina českých žen trpí nadváhou nebo obezitou.

Zdravá strava, pravidelné cvičení nebo dostatečný spánek pomáhají ženskému tělu v regeneraci. „Pokud se vaše dvacetileté tělo vyrovná s určitou dávkou porušování zdravého životního stylu, ve třiceti budete unavená a ve čtyřiceti si přivodíte zdravotní komplikace,“ říká MUDr. Radka Jedličková, odborná garantka projektu Žij zdravě. Není pravda, že každá žena po přechodu ztloustne. Společně s porodem je pro ženu menopauza obdobím, ve kterém se nejvíce proměňují hladiny hormonů v těle. Za přibýváním kil po menopauze stojí v naprosté většině případů energetická nerovnováha mezi energií přijatou ve stravě a energií vydanou. „Protože klesne produkce ženských hormonů, ženy mají tendenci nabírat kila podobným způsobem, jako muži,“ vysvětluje MUDr. Jedličková. S věkem stoupá také BMI a zvyšuje se zastoupení tukové tkáně v těle. Rizikové období pro nárůst obezity nastává však ještě před přechodem – tedy mezi 30 a 40 lety, kdy obvykle ženy stále navyšují energetický příjem.

žij zdravě

Jenže i když víme, jak na zdravý životní styl, já osobně mám problém s jídelníčkem. Jím kalorická jídla, která střídám se zdravými nízkokalorickými, chutná mi víno, když můj muž večer nakrájí na prkýnko sýry a salámky, těžko odolat. Možná to máte podobně. Nemyslím, si, že trpím nadváhou, ale kdybych se nehýbala, rychle bych k ní spěla. Jak tedy z toho ven?

Cvičební programy, diety, doplňky stravy, krabičkové diety, pevná vůle, nepřejídat se, liposukce… jak to máte vy?

Tady jsem vybrala nějaké tipy na přípravky a služby, které by mohly v boji s kily navíc pomoci:

Ověřený recept na hubnutí po čtyřicítce!

BellasinBellasin 40+ je dietní tableta na  spalování tuků speciálně vyvinuta pro ženy po čtyřicítce. Obsahuje účinné přírodní komplexy, které podporují spalování tuků, přispívají k snižování tělesné hmotnosti a napomáhají k hormonální vyrovnanosti. Další složky dodávají energii a vitalitu, tak aby byly splněny všechny nároky ženského těla v období premenopauzy a menopauzy. Doplněk stravy více na www.walmark.cz

Bellasin 40+:

 • Podporuje spalování tuků
 • Brání ukládání tuku v rizikových partiích
 • Napomáhá vyrovnávat se s pocity stresu
 • Pomáhá udržovat hormonální rovnováhu
 • Speciálně vyvinuto pro ženy po čtyřicítce

Lipotherm komplex - stimuluje spalování tukových buněk 

CardioVit – pomáhá udržovat správnou hladinu krevního tlaku

EstroTrim komplex - vyrovnává hormonální nerovnováhu a pomáhá navodit pocity klidu

Osteoplex – napomáhá snižovat riziko osteoporózy

Krabičkové diety

dietKoncept krabičkové diety spočívá v přípravě jídel zabalených do krabiček, které jsou klientům doručovány až domů či do zaměstnání kurýrní službou nebo přímo výrobcem. Smyslem této služby je zajistit strávníkům kaloricky vyvážený přísun potravy po celý den.

Převážnou většinu zákazníků tvoří ženy, ale podíl mužů v poslední době stále stoupá. „Zvláště u lékařů, manažerů nebo právníků je oblíbená kombinace oběd - večeře. Zaznamenáváme i nárůst zájmu u maminek na mateřské dovolené. Jejich motivace je jasná. Chtějí se zdravě stravovat, hubnout a místo náročné přípravy jídla věnovat vice času dětem,” říká Kateřina Kracíková, jednatelka společnosti BOX FOODood.

Radiofrekvenční liposukce

liposukceLiposukcí se odsává nežádoucí tuk, zatímco radiofrekvenční proud zespoda proniká kůží a teplo, které se tím tvoří, kůži odspodu prozařuje a následně vypíná. Radiofrekvence působí přímo na spodní vrstvu kůže, odpovědnou za její uvolnění, a stimuluje tvorbu nového kolagenu. „Tepelným působením také dochází ke změnám struktury buněk tuku v podkoží. To má za následek vyhlazení a vypnutí kůže po liposukci a zároveň odstranění celulitidy,“ vysvětluje plastický chirurg MUDr. Peter Chovan z Asklepionu - Kliniky a institutu estetické medicíny www.asklepion.cz  Získají se tak nejen požadované křivky, ale zároveň se významně zlepší i stav kůže v ošetřovaných oblastech. Ve výsledku se tak dosáhne mnohem výraznějšího zpevnění tělesných kontur.

Cvičení s Power Plate

power platePower Plate® je prvotřídní vibrační zařízení, které přináší nový rozměr do kondičního cvičení a wellness pro všechny věkové kategorie, životní styly a tělesné schopnosti. Využívá princip Acceleration Training™ ke stimulaci přirozené odezvy organismu na vibrace. Jde o revoluční technologii v péči o tělo, se kterou lze dosáhnout kýžených výsledků již za 20 až 30 minut. Stroje Power Plate® vytvářejí vibrace ve všech rovinách, přesně tak, jak je lidské tělo určené k fungování. Výsledkem je neuvěřitelné zlepšení síly a výkonu. Power plate si můžete pořídit domů, nebo využít speciálně vybraných fitness center, kde si můžete cvičení vyzkoušet, popřípadě chodit na hodiny s trenérem či na skupinová cvičení.

Zajímavé stránky, kde hledat inspiraci:

Existují weby, specializující se na diety, získáte tam určitě pár užitečných a praktických rad. Některé weby obsahují cenné rady už v adrese: http://www.nezrat.cz/. :)

Když diety nepomáhají, máme pro vás trik, který zafunguje určitě: Vyměňte šatník! Jestli máte zrovna před výplatou a nechce se vám ani vytahovat paty z domu, zkuste to virtuálně na www.votocvohoz.cz – můžete se zaregistrovat a prodávat nebo nakupovat oblečení „z druhé ruky“, které vám padne, a navíc za skvělé ceny!

Pokud se přece jen vypravíte do obchodu – a máte už předem depresi z vaší velikosti, zamiřte do obchodů s anglickou módou, která počítá i s objemnějšími zákaznicemi a jejíž velikosti nekončí u šestatřicítky. :) Zkuste třeba Marks and Spencer!

   
07.08.2013 - Zdraví - autor: Klára Křížová

Komentáře:

 1. [23] Izzy [*]

  Já si objednala přes intimekuryr přípravky na hubnutí a ještě jsem je nevyzkoušela, ale jsem nadšená, jak rychle mi přišly. Možná ještě do Velikonoc nějaká ta kila navíc zmizí.

  superkarma: 0 25.03.2015, 11:44:35
 2. [22] MaVy [*]

  já si myslím,že jíst je třeba vše na co mé má tělo chut,ale s mírou!jím tak už víc než 15 let a vážím 47 kilo,s menším výkyvem při kojení,z čeho se mi zdá,že nejvíc přibírám jsou sklenky vína s mužem večerSml57

  superkarma: 0 07.08.2013, 23:08:40
 3. [21] sludka [*]

  Bohužel, taky mám tu smůlu. Do 55 let jsem měla buď pod váhu nebo později tak akorát. Problém nastal až kolem 60 let. Přitom moc nejím, bohužel jsem přestala chodit na jógu a to je asi chyba.Sml15Sml15Sml15

  superkarma: 0 07.08.2013, 22:48:15
 4. avatar
  [20] Pentlička [*]

  Celý život jím úplně stejně, i skladbu potravin, i množství. Co se týče mého "sportování" jsem na tom taky celý život stejně - moc se nehýbu. Sedavé zaměstnání, přes týden žádný pohyb, maximálně 1x týdně jóga, o víkendu procházky, občas plavání. Jenže ve třiceti jsem měla 49 kilo, v 54 letech mám 75. Shodit nedokážu, neumím se  omezovat v jídle, nenávidím cvičení. Krátkodobě (tak 14 dní) to ještě zvládnu, ale déle ani ťuk. A váha leze nahoru a leze, mrcha.

  superkarma: 0 07.08.2013, 17:58:51
 5. avatar
  [19] Suzanne [*]

  Lisa11 — #9 Proč? Nejedla jsem pečivo tři roky a nic negativního jsem nepozorovala. Jíst jsem ho znovu začala z jediného důvodu, že jsem dala průchod chutím Sml80

  superkarma: 0 07.08.2013, 13:25:23
 6. avatar
  [18] peetrax [*]

  gerda — #15 Sml52 Sml52 Sml67

  superkarma: 0 07.08.2013, 11:45:16
 7. [17] Pavla_b [*]

  gerda — #16 moc hezký překlepSml52

  superkarma: 0 07.08.2013, 11:04:52
 8. avatar
  [16] gerda [*]

  gerda — #15 ježíš, to je ale překlep!!! Před 30 (třiceti) lety přeceSml52 Před šedesáti jsem mohla mít tak....11 kilo?Sml30

  1. na komentář reaguje Pavla_b — #17
  superkarma: 0 07.08.2013, 10:58:39
 9. avatar
  [15] gerda [*]

  Když už je člověku -sát-, mírná nadváha spíš svědčí. Žádné vrásky nemám, ale stále tak o 4-5 kg víc, než bych si přála a než jsem měla před 60 lety. No co už, hlavně zdraví.Sml16

  1. na komentář reaguje gerda — #16
  2. na komentář reaguje peetrax — #18
  superkarma: 0 07.08.2013, 10:57:46
 10. avatar
  [14] ToraToraTora [*]

  Rikina — #12 Já tedy čím jsem starší, tak jsem rozmlsanější, to ano, ale už toho nemusím mít tolik, nemusím sežrat všechno a velmi ráda se vracím k osvědčeným dobrým věcem. A také vyhledávámjednodušší jídla.  Zvědavá jsem stále, ale nedělá mi dobře přeplněný žaludek, což bylo dříve zdrojem  uspokojení. Stačí sousto, ne talíř

  superkarma: 0 07.08.2013, 10:44:28
 11. [13] Lyoness [*]

  Rikina — #12 no tak presne tohle me napadlo taky. Teprve ted  kdyz na to relativne mam, si muzu doprat ochutnat... Ikdyz teda jeste nejsem uplne v rezimu "stara kolena"  Sml36

  superkarma: 0 07.08.2013, 10:43:08
 12. [12] Rikina [*]

  ToraToraTora — #6 To já tedy nemůžu říct, že už bych "všechno ochutnala". Sml80 Naopak až teď "na starý kolena" si můžu dopřát leccos, na co jsem dřív buď neměla prachy, nebo to nebylo dostupné.

  1. na komentář reaguje Lyoness — #13
  2. na komentář reaguje ToraToraTora — #14
  superkarma: 1 07.08.2013, 09:49:03
 13. [11] olinka55555 [*]

  oprava: v redukčním režimu

  superkarma: 0 07.08.2013, 09:47:23
 14. [10] olinka55555 [*]

  20 km jsem neuběhla nikdy, popravdě jsem je ani jednorázově neušla. A to ani v dobách, kdy jsem byla mladá, štíhlá a v kondici s nadmírou energie:-))))

  Takže před takovým výkonem jen smekám.Sml59

  co se týká hubnutí a změn postavy - bez pohybu a úpravy jídelníčku to nejde, ale nic by se nemělo přehánět úpravy jídelníčku ve smyslu "už nikdy nesmíte kávu, tohle už nikdy nesmíte jíst, apod." považuji za kontraproduktivní. Koneckonců i pan Havlíček uvádí, že i v redikčním režimu čas od času by měl člověk jíst vše, na co má chuť, aby si "tělo od diety odpočinulo".Sml16

  superkarma: 0 07.08.2013, 09:46:43
 15. [9] Lisa11 [*]

  Brixik — #5 S tím pečivem neděláte dobře. Odrazí se vám to na vlasech a kůži. Jednou si ho přeci jen dáte a nebudete stačit koukat, jak vám kila poletí nahoru.

  1. na komentář reaguje Suzanne — #19
  superkarma: 0 07.08.2013, 09:01:38
 16. avatar
  [8] v.poho [*]

  Altamora — #7 Sml22Sml22Sml22

  superkarma: 0 07.08.2013, 08:59:06
 17. avatar
  [7] Altamora [*]

  I kdybych se rozkrájela, nebudu mít v šedesáti stejnou figuru jako ve dvaceti. A vždycky můžu nanejvýš "vypadat dobře na svůj věk". Což stejně znamená, že to není nic moc. Takže nevidím důvod, proč mlsat nějaké doplňky stravy a nutit se do toho, co je mi proti srsti. Mohla bych mít o pět až deset kilo míň, ale za cenu velkého odříkání, tudíž mrzuté nálady. Takto mám stabilní váhu s minimálním úsilím. Ostatně jsem někde četla studii, že mírná nadváha zdraví prospívá víc než podváha. A tak si jen hlídám, aby mírná nebyla nahrazena vyšší.

  1. na komentář reaguje v.poho — #8
  superkarma: 3 07.08.2013, 08:55:54
 18. avatar
  [6] ToraToraTora [*]

  No jo, však jsme mladé dost dlouho, abychom si užily a k stáru už jsme všechno ochutnaly, takže můžem trochu víc dumat, co strčíme do pusy a proč.

  1. na komentář reaguje Rikina — #12
  superkarma: 0 07.08.2013, 08:22:44
 19. avatar
  [5] Brixik [*]

  Myslím, že je to holt o tvrdé disciplíně a uvědomění si toho, jak se stravuji a jak se hýbu.

  Je mi 32, jsem poměrně štíhlá, ale bříško už taky není, jak před 5 lety. Teď si do mě přítel rýpnul, že mi nějak vyrostlo a tak jsem trošku zracionalizovala, to co jím. Vyplatilo se mi především vyhodit ze stravy veškeré pečivo, což je pro mě hrůza, protože miluju čerstvý kváskový chleba. Ale myslím, že už jsem zpět na své váze cca před půl rokem. Musím si holt dávat pozor, co jím, kdy jím a co piju.

  1. na komentář reaguje Lisa11 — #9
  superkarma: 0 07.08.2013, 08:17:10
 20. avatar
  [4] marde [*]

  Nejlepší je upravit jídelníčekSml16

  superkarma: 0 07.08.2013, 08:15:29
 21. avatar
  [3] margot [*]

  nemyslím, že vyměnit šatník funguje - to se jen pak kouká na ramínka s hadrama, který stejně neobleču nebo na mě rupaj ve švechSml57 a než se do "nového" zhubne, už je to okoukané a nebaví. a někdy se do toho ani nezhubneSml30

  superkarma: 0 07.08.2013, 07:34:28
 22. [2] Rikina [*]

  Inu, nezrat.cz má bezpochyby pravdu. Sml57 Jenže šedá teorie, a zelený je strom života, známe to. Sml80 V praxi je největší problém nebejt líná jednak na pohyb, druhak na to, jíst něco rozumného.

  superkarma: 0 07.08.2013, 00:38:54
 23. avatar
  [1] peetrax [*]

  Žena po čtyřicítce by už mohla vědět, že liposukce opravdu neřeší nadváhu coby zdravotní problém. Sml14 Možná celulitidu, estetický efekt...

  Tyhle "fundované" články, ach jo. Sml15

  superkarma: 1 07.08.2013, 00:26:07

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme