Minulý týden jsem byla s kamarádkami na večírku. Sice jsme se chvíli bavily o dětech, chlapech a zábavě, ale brzy se diskuse stočila k tématu, které nám vydrželo dost dlouho. A to je pocit, jak naše tělo v určitém věku přibírá nechtěná kila a jak je těžké je shodit.

dietJe pravda, že i když sama sportuju, není pro mne problém uběhnout 20 km a pak se necítit unaveně… nicméně špeky kolem břicha jsou stále na svém místě a pěkně tam trůní a nechce se jim pryč.

Tělo se ale mění, časem se připravuje na stáří a začíná ukládat tuk jinak, trvaleji a v partiích, které byly dříve bez problémů (myslím tím ruce, ramena, podbradek a tolik omílané břicho)

Co se děje v těle ženy vlivem času?

S přibývajícím věkem dochází ke kolísání hladin pohlavních hormonů. Po čtyřicítce se mění biologické procesy v ženském těle, a tyto změny s sebou mohou přinášet nepříjemné projevy, jako jsou návaly horka, poruchy koncentrace, únava, změny nálad, poruchy spánku. Dále může docházet ke zpomalení metabolizmu, zadržování vody, k nárůstu tělesné hmotnosti a ke zvýšenému ukládáním tuku v rizikových partiích.

Jak žena prochází jednotlivými životními obdobími, její tělo se mění. Výraznou proměnou prochází především v pubertě, po porodu nebo po přechodu. Právě tato údobí jsou z hlediska zachování optimální hmotnosti pro ženy nejrizikovější. I přesto, že si ženy tento fakt velmi dobře uvědomují, průzkum STEM/MARK projektu Žij zdravě ukázal, že téměř polovina českých žen trpí nadváhou nebo obezitou.

Zdravá strava, pravidelné cvičení nebo dostatečný spánek pomáhají ženskému tělu v regeneraci. „Pokud se vaše dvacetileté tělo vyrovná s určitou dávkou porušování zdravého životního stylu, ve třiceti budete unavená a ve čtyřiceti si přivodíte zdravotní komplikace,“ říká MUDr. Radka Jedličková, odborná garantka projektu Žij zdravě. Není pravda, že každá žena po přechodu ztloustne. Společně s porodem je pro ženu menopauza obdobím, ve kterém se nejvíce proměňují hladiny hormonů v těle. Za přibýváním kil po menopauze stojí v naprosté většině případů energetická nerovnováha mezi energií přijatou ve stravě a energií vydanou. „Protože klesne produkce ženských hormonů, ženy mají tendenci nabírat kila podobným způsobem, jako muži,“ vysvětluje MUDr. Jedličková. S věkem stoupá také BMI a zvyšuje se zastoupení tukové tkáně v těle. Rizikové období pro nárůst obezity nastává však ještě před přechodem – tedy mezi 30 a 40 lety, kdy obvykle ženy stále navyšují energetický příjem.

žij zdravě

Jenže i když víme, jak na zdravý životní styl, já osobně mám problém s jídelníčkem. Jím kalorická jídla, která střídám se zdravými nízkokalorickými, chutná mi víno, když můj muž večer nakrájí na prkýnko sýry a salámky, těžko odolat. Možná to máte podobně. Nemyslím, si, že trpím nadváhou, ale kdybych se nehýbala, rychle bych k ní spěla. Jak tedy z toho ven?

Cvičební programy, diety, doplňky stravy, krabičkové diety, pevná vůle, nepřejídat se, liposukce… jak to máte vy?

Tady jsem vybrala nějaké tipy na přípravky a služby, které by mohly v boji s kily navíc pomoci:

Ověřený recept na hubnutí po čtyřicítce!

BellasinBellasin 40+ je dietní tableta na  spalování tuků speciálně vyvinuta pro ženy po čtyřicítce. Obsahuje účinné přírodní komplexy, které podporují spalování tuků, přispívají k snižování tělesné hmotnosti a napomáhají k hormonální vyrovnanosti. Další složky dodávají energii a vitalitu, tak aby byly splněny všechny nároky ženského těla v období premenopauzy a menopauzy. Doplněk stravy více na www.walmark.cz

Bellasin 40+:

  • Podporuje spalování tuků
  • Brání ukládání tuku v rizikových partiích
  • Napomáhá vyrovnávat se s pocity stresu
  • Pomáhá udržovat hormonální rovnováhu
  • Speciálně vyvinuto pro ženy po čtyřicítce

Lipotherm komplex - stimuluje spalování tukových buněk 

CardioVit – pomáhá udržovat správnou hladinu krevního tlaku

EstroTrim komplex - vyrovnává hormonální nerovnováhu a pomáhá navodit pocity klidu

Osteoplex – napomáhá snižovat riziko osteoporózy

Krabičkové diety

dietKoncept krabičkové diety spočívá v přípravě jídel zabalených do krabiček, které jsou klientům doručovány až domů či do zaměstnání kurýrní službou nebo přímo výrobcem. Smyslem této služby je zajistit strávníkům kaloricky vyvážený přísun potravy po celý den.

Převážnou většinu zákazníků tvoří ženy, ale podíl mužů v poslední době stále stoupá. „Zvláště u lékařů, manažerů nebo právníků je oblíbená kombinace oběd - večeře. Zaznamenáváme i nárůst zájmu u maminek na mateřské dovolené. Jejich motivace je jasná. Chtějí se zdravě stravovat, hubnout a místo náročné přípravy jídla věnovat vice času dětem,” říká Kateřina Kracíková, jednatelka společnosti BOX FOODood.

Radiofrekvenční liposukce

liposukceLiposukcí se odsává nežádoucí tuk, zatímco radiofrekvenční proud zespoda proniká kůží a teplo, které se tím tvoří, kůži odspodu prozařuje a následně vypíná. Radiofrekvence působí přímo na spodní vrstvu kůže, odpovědnou za její uvolnění, a stimuluje tvorbu nového kolagenu. „Tepelným působením také dochází ke změnám struktury buněk tuku v podkoží. To má za následek vyhlazení a vypnutí kůže po liposukci a zároveň odstranění celulitidy,“ vysvětluje plastický chirurg MUDr. Peter Chovan z Asklepionu - Kliniky a institutu estetické medicíny www.asklepion.cz  Získají se tak nejen požadované křivky, ale zároveň se významně zlepší i stav kůže v ošetřovaných oblastech. Ve výsledku se tak dosáhne mnohem výraznějšího zpevnění tělesných kontur.

Cvičení s Power Plate

power platePower Plate® je prvotřídní vibrační zařízení, které přináší nový rozměr do kondičního cvičení a wellness pro všechny věkové kategorie, životní styly a tělesné schopnosti. Využívá princip Acceleration Training™ ke stimulaci přirozené odezvy organismu na vibrace. Jde o revoluční technologii v péči o tělo, se kterou lze dosáhnout kýžených výsledků již za 20 až 30 minut. Stroje Power Plate® vytvářejí vibrace ve všech rovinách, přesně tak, jak je lidské tělo určené k fungování. Výsledkem je neuvěřitelné zlepšení síly a výkonu. Power plate si můžete pořídit domů, nebo využít speciálně vybraných fitness center, kde si můžete cvičení vyzkoušet, popřípadě chodit na hodiny s trenérem či na skupinová cvičení.

Zajímavé stránky, kde hledat inspiraci:

Existují weby, specializující se na diety, získáte tam určitě pár užitečných a praktických rad. Některé weby obsahují cenné rady už v adrese: http://www.nezrat.cz/. :)

Když diety nepomáhají, máme pro vás trik, který zafunguje určitě: Vyměňte šatník! Jestli máte zrovna před výplatou a nechce se vám ani vytahovat paty z domu, zkuste to virtuálně na www.votocvohoz.cz – můžete se zaregistrovat a prodávat nebo nakupovat oblečení „z druhé ruky“, které vám padne, a navíc za skvělé ceny!

Pokud se přece jen vypravíte do obchodu – a máte už předem depresi z vaší velikosti, zamiřte do obchodů s anglickou módou, která počítá i s objemnějšími zákaznicemi a jejíž velikosti nekončí u šestatřicítky. :) Zkuste třeba Marks and Spencer!

Reklama