Magie

Nejspíš nás navštívil duch mrtvé holčičky

„Hele, věříš na duchy, nebo na něco takového? Já vím, že je to blbost, ale…“ zamyslí se Veronika, maminka malé holčičky, a nervózně si namotává na prst pramínek vlasů. „Víš, já si to nějak nemůžu vysvětlit, ale asi u nás doma straší.“

Trochu rozhozená Veronika si nechce přiznat, že by opravdu něco jako duchové nebo jiné nadpozemské energie opravdu mohly existovat. „Sama víš, že těmhle věcem nevěřím, sice miluju horory, především pak ty, kde se objevují nějaké nevysvětlitelné jevy, ale stejně si pak řeknu, že tohle prostě neexistuje. Jenže v poslední době se u nás doma začaly dít dost zvláštní věci, nejdřív jsem si vše snažila racionálně vysvětlit, ale po poslední příhodě už žádné vysvětlení nemám,“ začíná vyprávět Veronika o jejím setkání s něčím nadpřirozeným.
„Ty mě znáš a víš, že jsem pedant na pořádek, proto když malá Anička rozhází všechny své hračky, večer jdu a uklidím je. Tak tomu bylo i před třemi týdny. Opět to u nás vypadalo jako po válečné bitvě, a když malá usnula, šla jsem a vše dala na svá místa. Panenku do domečku, hračky do boxu, kostky do krabice, a když vše bylo podle mých představ, šla jsem spokojené na kutě. Ráno jsem se probudila výjimečně dřív než malá a měla jsem ti takový zvláštní pocit, jako kdybych slyšela nějaký šum z pokojíčku, šla jsem se tam podívat a panenku, kterou jsem v noci dala do jejího obydlí, jsem našla sedící v autíčku, které bylo uprostřed pokoje.“

Veronika si po celou dobu vyprávění nervózně hraje s vlasy nebo se svým hrníčkem kávy, pak se napije a povídá dál. „Ne, malá vážně byla v postýlce a spala… Tak jsem si říkala, že se možná v noci zbudila a za světýlka z lampičky si hrála, jenže to „barbí“ autíčko bylo na poličce, která je hodně vysoko, a Aňa by tam rozhodně nedosáhla. Tak jsem si řekla, že jsem ho asi prostě zapomněla uklidit a malá si prostě v noci hrála.“ Mladá maminka si opět usrkne horké kávy a povídá dál.
„Takhle jsem našla roztahané nějaké věci asi ještě dvakrát v jednom týdnu, jednou to byly kostky a podruhé otevřená dětská knížka u postýlky malé. Vždy jsem si řekla jediné: Nebuď blbá, pro tohle existuje normální vysvětlení, a opět jsem si to odůvodnila aktivitou své holčičky. Vždy jsem se jí ptala, jestli si v noci hrála, a ona jen zakroutila hlavičkou, takže jsem začínala mít trochu strach, že je náměsíčná.“  Verča se podívá za okna kavárny, kde prochází mladý pár s malými dvojčátky, a usměje se.
„Pak se ale stalo něco, co mám stále v hlavě a upřímně mě to děsí, ale já vím, že nejsem blázen, že to se mi opravdu zdát nemohlo.“

sad

„V pondělí jsme s Aničkou celý den byly v „akváči“ a pak ještě na jejím oblíbeném tanečním kroužku, takže holka byla utahaná jako kotě. Usnula kupodivu sama asi o hodinu dříve, než chodí spát. Rozhodla jsem se, že půjdu taky brzy do postele, než jsem šla do sprchy, šla jsem s odpadky a cestou od kontejnerů se mi stalo něco divnýho.“ Verča si žmoulá rukáv svetru a je vidět, že ji asi něco dost rozhodilo.
„Když jsem nastoupila do výtahu, měla jsem hrozně divný pocit, takový to kdy cítíš, jako by tě někdo pozoroval. Kovové dveře se zavřely a výtah se rozjel, najednou se zastavil, světlo uvnitř dvakrát probliklo a já slyšela jakoby dětský brek. V tu chvíli by se ve mně krve nedořezal. Výtah se zase rozjel, ale jak dlouho to trvalo, nevím, třeba půl minuty. Já vběhla do bytu, šla se ihned podívat do dětského pokojíčku, kdy mi sice spadl kámen ze srdce, jelikož malá spala, ale... opět byly všude rozházené hračky!“

Pokud si myslíte, že je to konec, jste na omylu, Veronika dále vypráví. „Poklidila jsem rozházené hračky a šla do sprchy, když jsem vylezla s tím, že jsem prostě přetažená, slyšela jsem opět to nepříjemné dětské kvílení, ale jen jakoby z dálky. Šla jsem se tedy podívat za Aničkou, ale ta spala. Šla jsem si tedy lehnout a samozřejmě jsem koukala celkem dlouho do zdi, a ani nevím, jak se mi podařilo usnout.“ To, že tohle se už prostě racionálně vysvětlit nedá, je asi každému jasné, ale Verča prý stále věřila, že to vše bylo jen únavou, pak se ale dozvěděla smutnou věc.
„Od toho večera se již díkybohu nic nedělo. Asi dva dny nato jsem šla do obchodu a potkala sousedku z prvního patra, které je taková ta místní drbna. Zastavila nás, řekla mi, že má krásnou holčičku, a pak mi řekla něco, co mě naprosto dostalo. Prý si mám toho, že je malá zdravá, vážit, že teď Plobstovi z pátého patra přišli o stejně starou holčičku. Co mi říkala, měla chudinka umřít před týdnem, tudíž přesně v tu dobu, kdy to všechno začalo...Večer jsem seděla a vše si rekapitulovala znovu a znovu v hlavě, vždy jsem došla ke stejnému závěru, to musela být ta malá Plobstovic holka! Proč ovšem to vše už utichlo, nevím, a je to už asi jedno… Nikdy ovšem na tohle nezapomenu a vím, že blázen nejsem…“ dodala Veronika a lehce se usmála.

A co vy? Věříte na paranormální jevy?

Možnost%
Ano21,1
Svým způsobem ano59
Ne, ale mám ráda duchařskou tématiku4,2
Ne, všechno má vždy racionální vysvětlení13,9
Jiná odpověď (napište do diskuze)1,8

Čtěte také:

   
28.11.2014 - Magie - autor: Markéta Škaldová

Komentáře:

 1. avatar
  [16] gerda [*]

  paníliška — #14jojo, odpovídá to námětuSml22Sml30

  superkarma: 0 29.11.2014, 07:18:13
 2. avatar
  [15] vladka321 [*]

  S mojí babičkou jsme si říkaly, jak by o sobě dala vědět a od té doby co zemřela nic. Jen někdy se mi skoro zdá, že slyším její hlas, její rady, varování. Jediné indícíe, které jsou zcela jasné, jsou někdy slova, činy, výrazy mého syna, kdy nelze na ni nevzpomenout. Mají stejné datum narození a dělí je 70 let. Kolikrát mě až ze syna zamrazí, jakou mi na moji babičku vyvolá vzpomínku.

  superkarma: 0 29.11.2014, 00:12:47
 3. avatar
  [14] paníliška [*]

  gerda — #13 No jo, takhle je to záhadnější, ne. Sml57

  1. na komentář reaguje gerda — #16
  superkarma: 0 28.11.2014, 19:23:22
 4. avatar
  [13] gerda [*]

  Claire — #12hernajs, každý tu jen naznačí a nic...

  1. na komentář reaguje paníliška — #14
  superkarma: 1 28.11.2014, 16:39:44
 5. avatar
  [12] Claire [*]

  Tak něco musí fungovat - tohle mimoverbální vnímání a komunikace -jako malá jsem zažila hodně zajímavou věc....

  1. na komentář reaguje gerda — #13
  superkarma: 0 28.11.2014, 16:01:56
 6. avatar
  [11] gerda [*]

  Mně velice mrzí že ti, co už z rodiny odešli, nedali žádným způsobem najevo, že jsou s námi dále v kontaktu. Přitom jsme mezi sebou měli pěkné vztahy i silné citové vazby. Když jdu třeba kolem budovy, kde jsme žili společně, vždycky vzpomínám, myslím na ně a přála bych si aspoň náznak toho, že se docela neztratili, ale pořád někde jsou...Sml15

  superkarma: 0 28.11.2014, 14:10:59
 7. avatar
  [10] ekleinovka [*]

  datura — #8Také na tom něco vidím, se mnou se přišel rozloučit takhle děda a když o tom píšu, jezdí mně mráz od hlavy až k patě...

  superkarma: 0 28.11.2014, 11:10:02
 8. avatar
  [9] Jandywoman [*]

  Svým způsobem věřím, ...osobní zkušenostSml15

  superkarma: 0 28.11.2014, 11:02:15
 9. avatar
  [8] datura [*]

  Moje dcera tomu věří, protože s ní se zemřelý manžel /ještě o tom nevěděla/ přišel rozloučit a když mi líčila jak, tak jsem měla husinu, takže asi něco existuje.

  1. na komentář reaguje ekleinovka — #10
  superkarma: 0 28.11.2014, 09:32:44
 10. avatar
  [7] Pentlička [*]

  Jsou věci mezi nebem a zemí, které zatím nemají žádné vysvětlení. Věřím, že jednou vysvětlení mít budou.

  superkarma: 0 28.11.2014, 09:27:56
 11. [6] Violeta [*]

  Sml69Věřím, mám osobní zkušenost. Přesto jsou pro mě paranormální jevy záhadou.

  superkarma: 0 28.11.2014, 09:23:06
 12. [5] funnka [*]

  bleblemcy — #1to by chtělo napsat článek

  superkarma: 0 28.11.2014, 09:09:20
 13. avatar
  [4] hyenka [*]

  Věřím tomu. Mám i dost podobných osobních zkušeností.

  superkarma: 0 28.11.2014, 08:55:10
 14. avatar
  [3] rendvo [*]

  věřím na posmrtný život, ale že by se někdo někde zjevoval to né, to si myslím že má vždy normální vysvětlení.

  superkarma: 0 28.11.2014, 08:21:50
 15. avatar
  [2] gerda [*]

  Jsem přízemní skeptik, ale tady nedokážu dát jednoznačnou odpověď. Ano, jsou věci mezi nebem a zemí, které často vysvětlit nejdou. Možná je to tak i správně.

  superkarma: 0 28.11.2014, 06:07:02
 16. avatar
  [1] bleblemcy [*]

  Věřím a mám i zkušenost, ale nebudu se rozepisovat je to dlouhé povídání a i když už je to dost let tak o tom nerada mluvím.

  1. na komentář reaguje funnka — #5
  superkarma: 0 28.11.2014, 03:02:10

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme