O peripetiích se svým manželem (nejen, co se spánku týče) píše čtenářka V. poho. Pobavte se při čtení jejího příspěvku k dnešnímu tématu!

Téma dnes zní: Kdy chodíte na kutě?

Následující text zaslala čtenářka V. poho. Obávám se, že pokud jste náhodou po operaci, popraskají vám švy...


Kdo zase vypnul to topení?, ozývá se z ložnice vrčení a moje drahá polovička rozmrzele drkotá zuby..

Ne, nejsme tak úplně standardní pár. Zatímco jinde otužilý muž brblá nad svou prozmrzlou ženou, u nás je to přesně naopak.

Vyrostla jsem na vesnici v takové staré kamenné a vlhké chaloupce. Půlku mého života se topilo jenom v obývacím pokoji a v kuchyni a když jsem si na sklonku puberty konečně pomohla k dětskému pokojíku a naši k ústřednímu topení:-), topilo se zase jenom někdy. Mně to nevadilo. Byla jsem zvyklá. Od rodičů jsem nafasovala ohromnou duchnu nacpanou husím peřím, a když jsem se do ní zachumlala až po nos, spala jsem jako nemluvně.

Jako dospělá jsem ovšem z chaloupky i z vesnice zdrhla. Nikdy mě nebavilo hrabat se v hlíně a klevetit na dvorku se slepicemi.:-)). V bytě bylo blaze. Žádné velké starání a když byla člověku zima, stačilo pootočit ventilem u ústřeního topení.

Jenže no právě.....

Holce, která byla zvyklá si občas v pokojíku psát i úkoly do školy navlečená v zimní bundě, většinou zima prostě nebyla. A v teple nemohla spát.

A tak jsem si zvykla v ložnici tím ventilem prostě netočit. Maximálně když nastaly dvacetistupňové mrazy. A přišlo mi to fajn.

Až jsem se seznámila se svým drahouškem.

Byl prostě skvělý, úžasný a moc si mě získal hlavně tehdy, když vyprávěl, jak je otužilý a jak mu vadilo, když jeho první žena v bytě přetápěla. I já jsem si ho získala, hlavně tím, když jsem mu slíbila, že se nemusí bát, že já mu přetápět určitě nebudu. :-))

Byli jsme zkrátka dokonalý pár.

A tak se jednoho dne nastěhoval a začal spát ve společné ložnici.

Ještě během noci mi podloudně zapnul topení. Vzbudila jsem se lapajíc po dechu a teprve po chvíli mi došlo, že se mi z tepla špatně dýchá. S vrčením jsem na chvíli otevřela okno a topení zase vypla. Ráno se vedle mě probudil klepající se uzlíček nervů s vykulenýma očima.

Takhle si prý tu otužilost nepředstavoval.
:-)

Druhý den se vrátil z práce později. Trošku jsem se bála, že ho už neuvidím, ale kdepak, byl prý jenom nakupovat. Světácky mávl rukou a začal mi po bytě rozmísťovat fungl nové teploměry. Koupil čtyři. Dva umístil do obýváku, aby mi po nějaké té hodince mohl radostně zvěstovat, že na nejteplejším místě v bytě máme slabých devatenáct. Pak se přesunul do ložnice, kde, jak jsem z hrůzou zjistila, už byly odložené další dva.

No, podívej, strčil mi jeden z nich před oči s vítězoslavným pohledem. Rtuť se chvěla s bídou na třinácti stupních.

To není možné, zavrčela jsem a snažila se rychle teploměr ohřát v dlaních. Rtuť popolezla na třináct a půl.

Jenže na mě byl připravený a v mžiku vytáhl druhý. Prý ho koupil pro případ, že bych se ho snažila přesvědčit, že teploměr je kazový.
:-))

Od té doby v ložnici topíme. Pravda, nepřeháníme to, teplotu na spaní udržujeme na pěkných patnácti, šestnácti stupních. Já lezu do postele v lehkých košilkách s krátkými rukávy a on v silných froté pyžamech. Je to takový pěkný kompromis mezi mými třinácti a jeho sedmnácti na spaní.

V obývacím pokoji máme dvacet.

A jsme spolu spokojeně už nějaký ten rok.
:-))

I když on někdy dává k dobru, jaký je otužilec a co se mnou chudinka zkusí.

Všechny moje kamarádky ho milují a litují, jaký je se mnou chudáček.

Jenom moje maminka, když jí jednou vyprávěl, v jaké zimě jsem schopná spát, mu ledabyle odpověděla:

„Ále prosím tě, když je na pelesti jinovatka, tak to přece nevadí!:-))“

V. poho

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 22. listopadu 2011: Kdy chodíte na kutě?

  • kazetaV kolik chodíte spát?
  • V kolik vstáváte?
  • A co váš partner?
  • Měla jste někdy problém s koordinací spánku?
  • A ruší vás, když jde spát později?

Odpovězte mi na tyto otázky a přidejte k odpovědím i krátký příběh. Zajímá mě, jak jste vyřešily odlišné spánkové návyky (ať už zapříčiněné prací, či čímkoli jiným). Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, tedy chcete-li mít šanci na uveřejnění a získání dárku - luxusní relaxační kazety Radox Vitaminová péče s náušničkami. Abyste si před spánkem krásně relaxovaly!

Příspěvky zasílejte do úterý 22. 11. 2011 15.00 hodin na redakční e-mail...

Hrajte Malou šťastnou vánoční soutěž o ceny v hodnotě 30.000 korun. Více informací najdete zde...

Reklama