Se svojí špetkou do mlýna k dnešnímu tématu přispěla také čtenářka Janaa1. Je šťastná za antikoncepci a volební právo, ale nikdy by nechtěla být stejná jako muži.

Čtenářka Janaa1 apeluje na feministky, které se snaží setřít veškeré rozdíly mezi ženami a muži, aby toho nechaly. Více už v jejím příspěvku k dnešnímu tématu...


Hezký den,

jsem myslím žena pokroková, určitě bych se nechtěla vracet do doby, kdy nebylo možno ženám vyjít samotným ani na ulici. Jsem ráda, že máme možnost volit a možnost volby, antikoncepci, kalhoty a možnost angažovat se v politice atd atd.... Nelíbí se mi ale příliš, kam až feminismus některé ženy tlačí dál. Tak třeba možnost jestli chtějí nebo nechtějí chodit do práce už prakticky možností volby není. Musíme a všechny. Není možno zůstat doma a věnovat se dětem pokud není manžel politik nebo manager (a podobné více vydělávající profese).
Byla bych pro, aby některé ženy zvolnily tempo, jakým se snaží dokázat, že jsme stejné jako muži. Nejsme a doufám, že nikdy ani nebudeme. Alespoň já tedy nechci být. Dodnes mě děsí obrázky sovětských údernic vystupujících z náklaďáku a vypadajících stejně jako Ivan stojící vedle nich.
Mám ráda své ženství a jsem ženou ráda. A tak jsem ráda, že mi partner podrží dveře, kabát nebo přinese růži. Jsem asi ze staré školy, není mi dvacet a neumím to tak popsat, abych vyjádřila vše. Jsem ráda za některé vymoženosti , které feministky pro nás všechny vymohly, ale někdy se mi chce zvolat: holky neblbněte, už dost..

Janaa1

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 7. prosince 2011: Já a feministky

  • Jaký je váš názor na feministky?

I když se zdá tahle otázka položená mužem v ženském magazínu trochu odvážná, nemyslím si, že je od věci. Extrémní názory vyvolávají v lidech reakce. Stejně, jako máme každý, napříč věkem, pohlavím i rasou svůj názor třeba na židovství, tak máme názor i na feminismus. A mě zajímá ten váš, milé čtenářky! Posílejte mi ho na e-mail uvedený níže jako příspěvek k tématu a nezapomeňte, že pokud chcete mít šanci na získání krásného dárku, který se hodí pro každého chlapa a feministku, totiž hry POKER deluxe od Albi, musí váš text být dlouhý alespoň jako tento odstavec.

Chcete-li mít šanci na zveřejnění, posílějte své príspěvky nejpozději 7. 12. 2011 ve 14.30 hodin.

poker

Hrajte ŠŤASTNOU VÁNOČNÍ SOUTĚŽ o ceny v hodnotě 30.000 KORUN! Více zde...

Reklama