Čtenářka ekleinovka musela chodit do sauny v rámci sportovních tréninků. Tedy do doby, než v sauně omdlela. Děkuji Vám ekleinovko za příspěvek.

Příjemný den, vyznavači saunování,
 
Ač už druhý den mé tělo ,,topí“ jako ta nejrozžhavenější kamínka v sauně, opět nejsem schopná se zpotit. Pouze se orosím a tím moje snahy o vypuzení škodivých látek z těla končí.

A tak to u mne bylo i se saunováním. Zamlada jsme do sauny museli povinně. Všichni se vyhřívali, potili, teklo z nich jak z okapu a já tam seděla jak bílá vrána. A to doslova. Zatímco ostatní rudli, já bledla.

Místo toho, abych ze sebe dostala alespoň pár kapek vlastního potu, jsem se funějící odpotácela ven a lapala po dechu. Z toho mi došlo, že sauna pro mne nebude tím pravým ořechovým. Trenér mne odchytil a byla jsem přinucena se jít přehřát znovu. Sedl si tam s námi a vysvětloval ony pozitivní očisťující účinky pro náš mladý organismus.

V duchu jsem počítala, ale do kolika nevím. Omdlela jsem a bylo po saunování. Příště jsem si v klidu mohla plavat v bazénu a ostatní se šli potit. Já se tam šla vždycky jen prohřát a šup ven. A tak je tomu dodnes.

Protože jsem zimomřivka, i po vydatnějším plavání snadno prochladnu. To je mi pak sauna dobrá. Nahřívám si tam prokřehlé tělo a je mi fajn. Jakmile mi teplo přestane být příjemné, okamžitě se zvedám a opouštím tuto místnost. 

V páře je mi lépe, ale i tam jsem pouze krátkou dobu. Prostě nejsem stavěná na prudké změny teplot. Po mně tohle podědila dcerka. Přesná kopie. Tak co, každý máme něco dáno do vínku.
ekleinovka
Text nebyl redakčně upraven


Máte ráda saunu a saunování?

  • Chodíte do sauny, nebo vám nedělá dobře?
  • Chodíte výhradně do ženské, nebo do společné?
  • Je pro vás sauna meditačním místem, nebo součást společenské zábavy?
  • Máte svou oblíbenou saunu, na kterou nedáte dopustit?
  • Saunovala jste se na nějakém zajímavém místě?
  • Stala se vám při pocení zajímavá historka?
  • Seznámila jste se v sauně?

Těch otázek se nabízí obrovská paleta. A vy si můžete položit zcela jinou, než vám předkládám.

Své příspěvky můžete posílat na redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

A já dnes v 16 hodin jednu z vás za příspěvek odměním. Knihou Hot Boys české spisovatelky M.T. Majar, Diářem na rok 2013 od Paula Coelho  a poukázkou na 500 Kč od firmy ALBI na nákup společenských her.

Reklama