Čtenářka Verča27 má dvě rozdílné poloviny roku, v létě je v pohodě a v zimě ne. Nabízí své řešení, ale já znám ještě jiné. Odstěhujte se Verčo27 tam, kde nikdy zima není, jako moje známá na Srí Lanku. A děkuji Vám za příspěvek.

Dobrý den,

Říká se, že podle biorytmu se lidé dělí na sovy a skřivany. Já nezapadám ani do jedné z těchto dvou kategorií. Jsem totiž čistokrevný medvěd. Posuďte sami:

Je léto 04:50 a mě zvoní budík na mobilu. Radostně vyskakuji z postele a na tu veselou melodii odtančím do kuchyně. Za oknem se probouzí slunce, zpívají ptáci a stavím vodu na kávu. Připravuji snídani pro sebe a pro manžela a rovnou udělám i dvě svačinky, přece nebudeme v práci hladovět. Spořádám ty dva dřevorubecké chleby a vypiji si kávu, zatímco můj milý žužlá sušenku.

Pak rychle obléct, pusu manželovi a zatímco, on už je na cestě do práce já si vyčistím zuby. Líčení už nestihnu, nevadí, udělám si ho až v práci. Ještě se vracím, jestli jsem nezapomněla zavřít okno, to bychom měli odpoledne v bytě pěkné vedro.

Pět minut po manželovi vycházím i já směr autobus. Provoz je ještě snesitelný, příjemné ranní chladno, místo rozcvičky doběhnu zelenou na semaforu a proběhnu celou křižovatkou jako cílovou rovinkou, pak ještě přes parkoviště, prosmyknu se mezi taxíky a už jsem skoro na zastávce. Vesele se pozdravím s panem řidičem a posadím se na nejbližší volné sedadlo. Vytáhnu z tašky háčkování, nebo knihu, aby mi ta necelá hodinky do práce pěkně uběhla.

Je zima, budík zvoní v 04:50. Tak protivný zvuk jste ještě neslyšely. Jako mátoha parohatá se ploužím do kuchyně a doufám, že mě káva trochu probere. Venku je tma jak v pytli, v bytě zima. Proč oni začínají topit až v 5?

Posnídám, a začnu se oblékat... cože? Zrovna teď si manžel vzpomene na svačinu. Vracím se do kuchyně a vyrábím svačiny. Pak se rychle obléct,  pusa, čištění zubů, líčení nestíhám... nalíčím se v práci. Vracím se zkontrolovat okno. To by byla odpoledne v bytě pěkná lednice. 

S pětiminutovým zpožděním vyrážím směr autobus. Když se budou chovat semafory přátelsky, tak to ještě stihnu. Pochopitelně nechovají. Jak na potvoru všude červený panák! A autobusu je úplně jedno, že se v zimním oblečení a obutí po náledí běhá špatně.

Když vstupuji do autobusu, je už minuta po odjezdu. Naštěstí na mě pan řidič počkal. Je tma jak v pytli, číst ani háčkovat se nedá. Komu by se taky chtělo. Usadím se na sedadlo a doufám, že si tu hodinku pospím. Marně, za mnou se usadily dvě švitořilky. Lovím v baťohu ucpávky do uší a nejraději bych je zakousla.

Jak vidíte ideálním řešením pro mě by byla hibernace, čili zimní spánek, tak jako pro každého medvěda. Prostě bych to zimní období bez slunce a tepla zaspala a do práce chodila jen v létě. Zatím jsem to ale šéfovi nenavrhla. Nějak cítím, že by pro mé biorytmy nemusel mít pochopení.

Verča27
Text nebyl redakčně upraven


Jak to máte se vstáváním?

  • Co, nebo kdo vás budí?
  • Vstáváte ráda
  • Nebo jste nerudná
  • Máte pravidelné rituály?
  • Je to zmatek nad zmatek?
  • Může se na vás mluvit?
  • 10x posunujete budík?
  • Mění se to časem?
  • Museli vás rodiče z postele tahat?
  • Taháte z pelechu vlastní děti?

Těch otázek jde vymyslet desítky, ale každá to máte jinak. Podělte se o své příběhy, úvahy, ranní fotografie i přání. Pošlete je na

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás dnes kolem 16. hodiny odměním.  Partnerem tématu ranní vstávání je projekt www.bebevyzva.cz  cena pro 1 čtenářku je snídaňový balíček sušenek BeBe Dobré ráno v hodnotě 350,- Kč

bebe

Reklama