Vztahy

Nejsem pro něj dost sexy!

Jednou ráno při koupeli jsem ucítila v prsu bulku. V tu chvíli jsem měla pocit, že to určitě je jen nějaká cysta a že to nemůže být něco vážného. Ale pořád jsem na to musela myslet a pro klid v duši jsem se rozhodla jít k lékaři.

Když mi doktor řekl, že mám rakovinu, myslela jsem, že je to konec. Byl to asi stejný pocit, jako když si vyrazíte dech. Další informaci o tom, že se to naštěstí dá operovat, jsem jen tupě zaznamenala a odešla z ordinace jako v mlze…

Proseděla jsem asi dvě hodiny v parku před nemocnicí a přemýšlela, co dál. Jsem už dlouho rozvedená, syn studuje na právech. Měla jsem hlavně strach, co bude s klukem, kdo se o něj postará.

Popadla mě sebelítost, proč se tohle muselo stát zrovna mě? Brečela jsem na té lavičce v parku jako malý harant. Sice si lidi museli myslet, že tam sedí nějaká bláznivá mamina, ale bylo mi to jedno, a navíc se mi dost ulevilo.

Doma jsem sedla k internetu a začala zjišťovat o svojí nemoci všechno dostupné. A zjistila jsem , že mám docela slušnou šanci a že se dá zabojovat. S tímhle vědomím jsem absolvovala všechna vyšetření a snažila se před operací nepanikařit. Nakonec přišel den D a já byla na sále.

Když jsem se probrala, měla jsem zafačovaný hrudník a cítila jsem se jako vždy po narkóze hrozně. Děsila jsem se pohledu na svoje tělo. Jak to bude vypadat? Po pár dnech jsem se vypravila do nemocniční koupelny a obvaz šel nemilosrdně dolů. Nic příjemného to nebylo, ale když jsem tu paseku viděla, alespoň jsem už věděla, o co jde. Navíc pan doktor říkal, že když nenastanou komplikace, můžeme po roce zkusit plastiku.

Zatím jsem si ale nakoupila podprsenky a plavky s vložkou a statečně jsem chodila i do sauny. Když se na mě někdo divně koukal, v duchu jsem si řekla, však se té plastiky dočkám a zas to bude jako dřív!

Pak jsem se seznámila s Pavlem. Pracoval v jedné firmě poblíž naší účtárny a potkávali jsme se na obědech. Neměla jsem chuť na navazování nějakého vztahu, ale zároveň jsem si asi podvědomě chtěla dokázat, že jsem pro mužské ještě přitažlivá. Navíc jsem se vždy hlavně kvůli synovi a po nepěkné zkušenosti z mého prvního manželství mužům spíš vyhýbala. Tak jsem si řekla, proč ne?

Pochopitelně jsem řešila, jak a jestli mu to mám říct. Jenže po pár měsících to neodbytně směřovalo k větším důvěrnostem a musela jsem s pravdou ven. Pavel se v první chvíli zarazil, ale pak řekl, že mu to nevadí. Navíc slíbil, že mi sežene dobrého plastického chirurga – prý dlouholetý kamarád. Po dlouhé době jsem se cítila výborně, překonala jsem nemoc, doktoři byli s výsledky pooperačních testů nadmíru spokojení a navíc jsem měla po boku někoho blízkého.

Jenže Pavel se po čase začal chovat divně. Utrhoval se na mě, byl nepříjemný a takhle se choval, i když jsme spolu byli někde ve společnosti. Minulou neděli jsme spolu šli do kina. Choval se jakoby nic, a když jsme vyšli ven, doprovodil mne domů. Před dveřmi mi řekl, že je mezi námi konec – prý si nemůže pomoct, ale nepřitahuju ho jako žena. Bylo mi hrozně. Od té doby se na sebe nemůžu normálně podívat do zrcadla. Připadám si odpudivá a k ničemu. Vím, že jsem asi hloupá, ale jeho slova mě ranila, a to na nejcitlivějším místě. Poradí mi někdo, jak z toho ven?

Ája  

   
11.07.2005 - Láska a vztahy - autor: Eva Rajlichová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [70] Nikusa [*]

  Kašli na chlapa,který za to nestojí.Já být tebou,tak už si na tu plstiku počkám,pak se trochu zotavím psychicky a pak to těm chlapům nandám!Ne,vážně,můžu tě už ted ubezpečit,že s operací budeš nadmíru spokojená a překvapená.Mám známou se stejným problémem a nikdo by nepozal,že je po ablaci.A vem si už jen to,že spousta zdravých holek chodí na plastiky a nemusí,to už je přece to samé(když si nechají udělat z nulek, trojky.)Taky je netrápí,jestli to někdo pozná.Pokud jde o chlapy - jediná výhoda je v tom,že poznáš, jestli jde o toho pravého.

  superkarma: 0 12.07.2005, 19:28:09
 2. avatar
  [69] Blueberry [*]

  Nyotaimori: Moje rec .

  superkarma: 0 12.07.2005, 06:19:44
 3. avatar
  [65] aninas [*]

  Ja vim, ze je to tezke, ale hlavne nebud vztahovacna. Vztahovacna v tom smyslu, ze problem sveho pritele prenasis na sebe. Protoze je to hlavne on, kdo ma problem a snazi se ho naockovat tobe. Zatim uspesne. Znovu opakuji, ze vim, jak je to tezke, ale musis si rict, ze clovek, ktery nevi, co sam se sebou, te preci nemuze zranit. Jses to preci TY, kdo vyhral, kdo bojuje a nejake nadro-nenadro te preci nemuze rozhazet. Pokud to rozhodilo pritele, tak je to predevsim JEHO problem, ne TVUJ. Hlavu vzhuru, devce, zdravi a pohoda je to nejdulezitejsi.

  superkarma: 0 11.07.2005, 18:40:35
 4. avatar
  [64] Meander [*]

  Já dneska neumím psát!

  superkarma: 0 11.07.2005, 16:38:59
 5. avatar
  [63] Meander [*]

  Fiona: Mně tak!

  superkarma: 0 11.07.2005, 16:38:43
 6. avatar
  [62] Markýza [*]

  Fiona: ahoj holka - chyběla jsi mi

  superkarma: 0 11.07.2005, 16:35:25
 7. avatar
  [60] kemy [*]

  Eva_Fl: to je dobře, že jesi si měla taky ňáký takový pocity, si se nakonec dala dohromady s někym, kdo ti pozvednul sebevědomí. doufam, že sem to pochopila správně

  superkarma: 0 11.07.2005, 16:12:44
 8. avatar
  [59] Eva_CZ [*]

  ......... sama uz nejsem po prodelanych operacich uplne OK, co se tyka zevnejsku a vim, jak mi bylo... Myslela jsem, ze se uz nikdy pred nikym nesvleknu a ze proste budu radeji sama, nez abych si nekdy musela vyslechnout nejakou narazku.

  Nstesti VON je normalni a citlivy chlap - a se svou mamou si prozil dost - rakovinu, odebrani prsu atd.

  A je rad, ze jsem ZDRAVA.

  superkarma: 0 11.07.2005, 15:53:23
 9. [58] Radka JS [*]

  Mě se zdá, že je to od něho sice necitelné ale fér. Lépe, než kdyby ji tahal ještě delší čas za nohu!
  Myslím, že je důležité se s tím srovnat. Snažila bych se absolvovat tu plastiku a tím si zvýšila sebevědomí. Budoucnost patří Tobě! Po pravdě řečeno, chápu, že se s tím partner nedokáže vyrovnat.
  Držím pěsti a věřím, že to přebolí!! Nejsi ošklivá, jsi prostě jiná!

  superkarma: 0 11.07.2005, 15:38:43
 10. [57] ivap [*]

  Jedno slovo kreťoch,mohl to podat i jinak a ne tak hnusně natvrdo. Muselo mu dojít, že psychika s Tebou může zacvičit. Kašli na něj,stejně by ses na něj nemohla spolehnout. Viděla jsem prso po plastice s vytetovanou bradavkou, téměř to nebylo poznat.Drž se!!

  superkarma: 0 11.07.2005, 15:03:07
 11. avatar
  [56] Markýza [*]

  Eva_Fl: a to jí jako měl říct co?, měl jí lhát a něco nalhávat, podle mě to udělal dost fér.
  Katia: no asi to prostě nesnesl, myslel si že jo, a nakonec to prostě nešlo, to je pochopitelné

  superkarma: 0 11.07.2005, 14:50:26
 12. avatar
  [55] lightblue [*]

  Ono se lehko říká, říct mu to hned, ale je to těžké. Každpádně držím palečky a nezoufej, lidi se všichni chovají hnusně a poznají to až tehdy, když se stane něco jim.
  Na každého jednou dojde.

  superkarma: 0 11.07.2005, 14:27:53
 13. avatar
  [54] Eva_CZ [*]

  Vivian: Před dveřmi mi řekl, že je mezi námi konec – prý si nemůže pomoct, ale nepřitahuju ho jako žena.

  superkarma: 0 11.07.2005, 14:25:26
 14. avatar
  [51] Vivian [*]

  Eva_Fl: a jak ty víš, jak jí to řekl? Pokud jsi tedy u toho nebyla...

  superkarma: 0 11.07.2005, 14:08:43
 15. avatar
  [50] Vivian [*]

  xenie: myslím, že pokud jde o několikaletý stabilní vztah, většinou tohle není důvod k rozchodu (i když někdy taky), ale pokud se jedná o několikatýdenní chození, pak se většinou zase není čemu divit, že když se partner dozví takovouhle šokující zprávu, že ze vztahu vycouvá... je pravda, že každý normální člověk si hledá pro trvalý vztah zdravého partnera...

  superkarma: 0 11.07.2005, 14:08:11
 16. avatar
  [49] Eva_CZ [*]

  Vivian: ja bych taky nebyla s 2cm pindourem. Ale rict se to prece da i jinak, nez neomalene.

  superkarma: 0 11.07.2005, 14:07:01

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [48] xenie [*]

  nevím proč mu hned nadáváte do parchantů... nic osobního, ale předpokládám že většina zdravých lidí si hledá zdravého partnera, je to sice sobecké, ale co není... představ si naopak, že Ty bys byla úplně zdravá a partner by Ti po "pár měsících" sdělil, že má, dejme tomu, boční vývod... na kvalitě člověka se to možná nepozná, ale pro mně by to třeba byl problém... asi jsem mrcha

  superkarma: 0 11.07.2005, 13:59:46
 2. avatar
  [47] murena [*]

  Pokud nemáš jiné aktivity,myslím tím zájmy - koníčky, začni znova brouzdat na internetu.Skoč se podívat i na nějaké dobré chaty,jen se nezavírej kvůli jednomu chlapovi do sebe,on asi nebyl pro tebe tím pravým ořechovým a určitě tě ještě čeká pravá láska nebo přátelství.Tak hodně šťastných úsměvů a bezva přátel ...

  superkarma: 0 11.07.2005, 13:53:30
 3. avatar
  [46] Vivian [*]

  Katia: proč parchant? Já myslím, že jeho reakce je celkem pochopitelná... viz Meander 35 Myslím, že se s Ájou nerozešel proto, aby si "pozvedl ego", ale prostě proto, že se nedokázal přenést přes to, že Ája nemá prs... pro většinu mužů je to holt dost zásadní věc, a asi nebylo dobré to před ním několik měsíců tajit.

  superkarma: 0 11.07.2005, 13:45:43
 4. [45] cvachova [*]

  Nejsi odpudivá, nebuduj si komplex.Zažila jsem něco
  podobného. Po operaci střev
  jsem měla udělaný vývod střeva do pytlíku. Bylo to pro mě dost hrozné období a já začala propadat depce.Přítel mi dal kopačky, nezvládl to.Syn se stále vyptával a já měla depku.Pak jsem potkala letitého kamaráda,kterého jsem dlouho neviděla. Dostala jsem od něj takovou sodu,že jsem začala přemýšlet.Jsem z medicínského oboru, zjistila jsem vše co jsem potřebovala vědět.Postavila jsem se tomu. Žádný chlap nestojí za to abych si ubližovala, ani Tobě. Dnes mám střevo zpět. Porodila jsem zdravou holčičku a mám životního partnera,který vše ví a stojí při mě,hlavně tím
  se mnou prošel.
  Přeji hodně sil, hodně zdraví, štěstí a pár dobrých přátel.

  superkarma: 0 11.07.2005, 13:42:58
 5. avatar
  [43] kemy [*]

  nevím, co na to říct. když si se mu líbila předtim, určitě nejsi odpudivá,jak si připadáš. když si se dokázala poprat s nemocí, tak tohle pro tebe přeci nebude tak hroný.. nedovedu posoudit. každopádně přeji hodně

  superkarma: 0 11.07.2005, 12:56:37
 6. avatar
  [42] Markýza [*]

  Meander:

  superkarma: 0 11.07.2005, 12:49:12
 7. avatar
  [41] Eva_CZ [*]

  Pavel je totalni blbec a ty zkus nejakou terapii a ver mi, ze se najde i hodne normalnich chlapu. Preji moc a moc stesti a lasky!

  superkarma: 0 11.07.2005, 12:24:12
 8. avatar
  [39] Vivian [*]

  Meander:

  superkarma: 0 11.07.2005, 11:31:45
 9. avatar
  [36] stepka [*]

  Damoklův meč visící nad námi! Může nás to potkat kdykoliv. Pokud Ti oporu neposkytne muž, nezapomeň, že máš svého syna a určitě ještě další příbuzné nebo kamarádky, které Ti mohou být oporou. Každá toužíme být milována, ale v životě se najde tolik krásného a pozitivního, k čemu není potřeba muže. Někdy je krásnější lásku dávat a nečekat za to odměnu. O to mileji pak budeme překvapeni, ERICH FROMM: Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat.  superkarma: 0 11.07.2005, 11:11:09
 10. avatar
  [35] Meander [*]

  Je to smutný, ale chlap chodí do postele s tělem, ne s krásnou duší. Tohle měl vědět včas.

  superkarma: 0 11.07.2005, 11:00:16
 11. [33] Lindaa [*]

  Ten kdo Te opustil, byl asi lhár,
  mel srdce kamenné a cizí tvár.
  Ty tedy zapomen, ze kdysi tu stál,
  on prece není,
  nikdy nebyl,
  jen se ZDÀL.

  Nejak se mi zdálo, ze se Ti ta básnicka muze zrovna ted hodit. Vykasli se na pitomýho chlapa, Ty jsi ten kdo hrál a zvítezil. Preji mnoho zdaru s plastikou.

  superkarma: 0 11.07.2005, 10:32:29
 12. avatar
  [32] Hanice [*]

  Držím palce a fandím.........

  superkarma: 0 11.07.2005, 10:27:31
 13. avatar
  [31] Vivian [*]

  Teď potřebuješ hlavně dát dohromady sebevědomí. Možná by bylo fajn najít si nějakého dobrého klinického psychologa. Zkus si zavolat na onkologii, tam budou určitě vědět o někom, kdo má s takovými případy bohaté zkušenosti

  superkarma: 0 11.07.2005, 09:55:37
 14. avatar
  [30] Vivian [*]

  Já myslím, že se zachoval úplně normálně, prostě jako obyčejný chlap... To, že ti ublížil je jiná věc Ale takovouhle zásadní věc jsi mu možná měla říct hned, nečekat s tím celé měsíce. Pro muže je vzhled partnerky prostě důležitý.
  Ale myslím, že pro tohohle chlapce truchlit nemusíš Ty potřebuješ někoho, kdo tě bude milovat jako celou ženu i bez ňadra. A takového určitě najdeš, tomu věř

  superkarma: 0 11.07.2005, 09:55:31
 15. avatar
  [29] bednaroi [*]

  je to pěknej h...l, nestojí ani za slzičku
  Hlavně neházej flintu do žita, určitě se někdo, kdo tě bude milovat opravdu takovou jaká jsi, najde.

  superkarma: 0 11.07.2005, 09:54:33
 16. [28] xenie [*]

  Chápu, že takový zdrav.problém není něco, co člověk vybalí hned na první nebo druhé schůzce, ale až po pár měsících mi to taky moc košer nepřijde... nicméně, chlapec se zachoval jak s ezachoval, tudíž za nějaké trápení nestojí...

  superkarma: 0 11.07.2005, 09:23:22
 17. avatar
  [26] Tanzi [*]

  Žábina: pod tvoje slova se můžu jenom podepsat.
  A ty Ájo..hlavu vzhůru máš před sebou CELÝ ŽIVOT..a to je myslím to co si určitě přeješ nejvíce!!
  A nikde není psáno, že už zítra..za měsíc..za rok..nepotkáš někoho, kdo bude mít v sobě o hodně více pochopení a lásky.
  Držím palečky.

  superkarma: 0 11.07.2005, 09:16:56
 18. avatar
  [24] breberka [*]

  Nic si z něho nedělej.Je prostě duševně omezený. Tobě přeju hodně štěstí

  superkarma: 0 11.07.2005, 09:01:21
 19. avatar
  [23] gerda [*]

  Já si myslím, že Pavel prostě nebyl zralý na to, aby byl někomu oporou. Jsou takové typy, které to nedovedou. Ája ho špatně otipovala a vkládala do něj přílišné naděje. Možná udělala chybu v tom, že řešila několik složitých věcí najednou - svůj vlastní zdravotní stav + navázání vztahu. Někdy je lepší věnovat se jen sobě, ostatní se pak tak nějak dostaví samo:) Pavla bych neodsuzovala, je to sice od něj opravdu škaredé, ale aspoň se projevil hned. Brala bych to jako zkušenost, oni chlapi málokdy dokážou pochopit zdravotní problémy žen, vezměte si jenom rozdíl mezi chřipkou zaměstnané ženy a muže! Asi už je to tak dané. Ájo, nehaž flintu do žita kvůli jednomu chlapovi, po čase se dáš zdravotně do kupy, psychika se taky vyladí a budeš to vidět jinak. A ten mužský se taky objeví ve chvíli, kdy to nebudeš čekat, musíš tomu ale věřit a příliš netlačit na pilu. Život je prevít, ale jiný mít nebudem - važ si toho, že ses zbavila nemoci a teď to prostě kosmeticky dolaďuješ!

  superkarma: 0 11.07.2005, 09:00:57
 20. avatar
  [22] Žábina [*]

  nebyl to ten pravý pro život...buď ráda že jsi to poznala hned...přeju moc a moc

  superkarma: 0 11.07.2005, 08:54:03
 21. avatar
  [21] crazylenny [*]

  U tohohole článku se mi chce hodně moc brečet, ale strašně Áju obdivuju, jak moc je silná a statečná. Takovej chlap za to nestojí a myslím, že na toho "Pravého" určitě brzy narazíš...všichni chlapi nejsou stejní!

  superkarma: 0 11.07.2005, 08:42:33
 22. avatar
  [18] Žulda [*]

  Ájo,u nás se říká:Za jednoho strakatýho-deset malovanejch.Ten chlápek je duševní chuděra a za tvoje trápení nestojí.Buď ráda,že je pryč,není citlivý a taktní a chybí mu to základní-lidská slušnost.

  superkarma: 0 11.07.2005, 08:33:29
 23. avatar
  [17] Julča [*]

  Ájo,přeji hodně a zdraví.Není první,bude druhý.Dívej se na to tak,hlavně že jsi zdravá.To ostatní přijde.Držím

  superkarma: 0 11.07.2005, 08:30:57
 24. avatar
  [14] hruška [*]

  Blueberry: no já bych to akceptovala , ale to co řekl Áji bych mu neodpustila , je to ubožák

  superkarma: 0 11.07.2005, 07:58:24
 25. [13] Ala.Faba [*]

  Ájo, džím palce ale najde se určitě někdo jiný, hlavně že jsi v pořádku se svým zdravíčkem, to ostatní přijde.

  superkarma: 0 11.07.2005, 07:23:43
 26. avatar
  [11] Léthé [*]

  Podle mě by se projevil jako vůl, i kdyby jsi neprodělala mastektomii. Hlavu vzhůru, pro takového vola, nestojí za to se trápit .

  superkarma: 0 11.07.2005, 07:13:50
 27. avatar
  [10] Blueberry [*]

  Proc ubozak a pitomec? Jak by bylo vam, kdybyste chodily par mesicu s chlapikem a ten vam pak rekl, ze ma dvoucentimetrovy penis?

  superkarma: 0 11.07.2005, 06:58:50
 28. avatar
  [9] soptice [*]

  Milá Ájo, jsi tak silná a statečná. Všechno jsi překonala a teď se necháš položit takovým ... . Nestojí za to. Je to ubožák . Užívej život, jdi na platiku a ŽIIIIIIIIIIIIJ!! Přeji moc a moc štěstí a pohody

  superkarma: 0 11.07.2005, 06:31:18
 29. avatar
  [3] Blueberry [*]

  Podle mne byla hloupost mu to nerict hned. "Po par mesicich" je dost pozde. Neco jineho je byt v dlouhodobem vztahu nebo manzelstvi, tam se neco takoveho necha prekonat diky citum, ktere jdou hloubeji. Neodsuzuju Pavla, vim, ze pro mnohe muze je toto neprekonatelna zabrana. Drzim ti palce a preju, abys poznala nekoho, komu bude zalezet na tobe predevsim jako na cloveku.

  superkarma: 0 11.07.2005, 00:44:07
 30. avatar
  [2] Mici [*]

  To, že ho nepřitahuješ jako žena ho neopravnovalo se k tobě hnusně chovat, věděl, do čeho jde - zařídil ti aspoň tu plastiku?

  superkarma: 0 11.07.2005, 00:35:16

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme