Vážená redakce Ženy-in,

nedá mi to, abych nepřispěla k dnešnímu tématu, které se týká vztahu k penězům, v dnešní době docela ožehavého tématu. Kolem sebe mám možnost dnes a denně vidět několik paradoxů...na jedné straně škudlení až nechutné spojené s krádežemi drahého oblečení a na straně druhé nekontrolované utrácení, které vede až k zadlužení a nedejbože k exekucím. Sama se řídím podle hesla, že nejlepší je zlatá střední cesta....nejsem "otrokem" peněz, mimo mě jdou jakékoliv módní vlny a hravě odolávám nutkání "musím to mít za každou cenu". Ano, peníze potřebuji k jakési svobodě a nezávislosti, ale vše má své hranice.

Blíží se nám Vánoce a kolikrát se až člověk diví, čeho všeho jsou lidé v honbě za dárky schopni. Já si zásadně před Vánoci neberu žádný úvěr, za dárky nikdy neutratím ani tolik, kolik je uváděno ve sdělovacích prostředcích jako celostátní průměr. Také si nepůjčuji na dovolenou a na drobné spotřebiče do domácnosti. Pokud si na ně nenašetřím, tak je zkrátka musím oželet. Tady samozřejmě záleží na prioritách. Moje maminka je schopna šetřit jako uvedená sestřenka Lenka z článku, klidně bude jíst třeba půl roku jen chleba s máslem, jenže za ušetřené penízky nekoupí nic sobě, ale věnuje je svým dětem nebo vnoučatům. Nelíbí se mi to, ale bohužel s tím nemůžu nic udělat. Sama bych tohle nedělala, ani bych nechtěla, raději zajdu se synem do kina nebo se všemi dětmi občas do cukrárny či na večeři. Jsou to pro nás všechny krásné chvilky, a to mi stojí za víc. S pozdravem Alenka0010

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Ano, ano, otrok peněz to má složité. Hezké chvíle s rodinou se zaplatit nedají, i když do nich vrazíte třeba tisícovku. Vztah se zkrátka koupit nedá.

Teď mě napadlo, rozbil někdy nedostatek peněz nebo jejich přebytek nějaký váš vztah? Třeba s kamarádkou, která nenadále zbohatla? Nebo s mužem, který se chtěl nechat vydržovat? Na vaše odpovědi čekám na adrese:

redakce@zena-in.cz

Reklama